Tyto metody pomohou, aby ručníky sněhově bílé.

Kuchyňské utěrky spíše než zbytek ztrácejí svůj „komoditní“ vzhled. Tuk, šťávy, ovoce, sladký čaj - to vše zanechává neatraktivní stopy, které se někdy mohou umýt. Pokud však používáte neobvyklé metody, můžete úspěšně odstranit ty nejstarší a složitější skvrny z ručníků.

Peroxid vodíku, hořčice a soda

Kuchyňské utěrky rychle vymývají a získávají žlutošedý odstín. V boji proti němu pomůže peroxid vodíku 3%. Mix 5 litrů teplé vody, půl šálku pracího prášku, 5 lžíce. lžíce soli a 3 lžíce. lžíce peroxidu vodíku. Nechte věci v tomto roztoku po dobu 4-5 hodin. Po použití této neobvyklé metody se bělost vrátí na ručníky.

Hořčice může nejen bělit, ale také ničit mikroby a bakterie. Hořčičný prášek se rozpustí v teplé vodě. Znečištěnou oblast rozprostřete touto směsí. Dej věci do balíku, pevně zalomte a nechte jeden den. Pak omyjte jako obvykle.

Máte-li málo času, pak vmíchejte 5 litrů vařící vody 5 lžíce. lžíci hořčice a vložte ručníky do hrnce s vroucí vodou po dobu 2 hodin.

Mýdlo, sůl a ocet

Ocet snadno zvládne mastné ubrousky. Na litr vody vezměte 1 lžíci octa 9% - namočte ubrousky do tohoto roztoku na hodinu. Pak je umyjte v čisté vodě - budou jako nové!

Ručníky

Obyčejné prací mýdlo může pracovat zázraky. Pokud je potřete kuchyňskými utěrkami a položíte je na jeden den do uzavřeného plastového sáčku - po opláchnutí je nepoznáte! Kvůli silnému účinku mýdla na prádlo nebudou žádné stopy mastných skvrn.

Těžko odstranitelné stopy kávy nebo šťávy pomohou odstranit sůl. Zřeďte ji ve vodě v poměru 1: 1 a držte ručníky v tomto roztoku po dobu asi jedné hodiny, poté omyjte v pračce.

Pokud vaříte ručníky v roztoku mýdla a sody po dobu 15 minut a pak je opláchnete v čisté vodě, budou bílé a čerstvé.

Neobvyklé recepty

Mastné skvrny lze odstranit následujícím způsobem: v 5 litrech vroucí vody nalijte 0,5 šálky pracího prášku, 1 lžíce. lžíce rostlinného oleje a 1 polévková lžíce. lžíce bělícího prášku. Přiveďte vodu do varu, vypněte teplo a ponořte ručníky do roztoku.

Silikátové lepidlo také pomůže vyrovnat se s kontaminací. Připravte si následující roztok: 3 lžičky. lžíce lepidla a 0,5 mýdla se rozpustí ve vodě. V tomto roztoku vařte ručníky alespoň 30 minut, poté opláchněte.

Kyselina boritá bude vaše ručníky čerstvé a sněhově bílé. Zahřívejte 10 litrů vody a nalijte do ní 2 lžíce. lžíce kyseliny borité a stejného množství sekaného mýdla. Nechte ručníky v tomto roztoku po dobu 3 hodin a poté je umyjte v pračce.

Rustové skvrny pomohou odstranit citronovou šťávu. Otřete je skvrny a vložte ručníky do vaku na 2 hodiny, pevně uzavřené. Pakmýt jako obvykle.