Jak si vybrat mop pro vytírání: typy, hodnocení nejlepších, recenze

Lidé tráví spoustu času čištěním podlahy. Říká se, že jedna osoba trvá asi 50 hodin úklidu ročně. Pokud má rodina malé děti, kočky a psy, čas jde ještě dále. Můžete usnadnit domácí práce a zvolit moderní mop pro čištění podlahy. Existuje mnoho různých modelů a každý z nich má své vlastní funkce.

Kritéria pro výběr domácího asistenta

Pokud zvolíme pro dům mop, měl by být pohodlný a trvanlivý. V první řadě je třeba věnovat pozornost materiálu, ze kterého je držadlo vyrobeno. Mopy s plastovou rukojetí se rychle zlomí. Není nutné být veden k tomu, že jsou levné. Dobré pero -kov nebo kov.

Existují mopy s mechanismem na rukojeti, který jej reguluje do lidské výšky. Pokud si koupíte zařízení s rotující platformou, musíte pochopit, jak se vejde do rohů a proniknout pod nábytek v bytě. Při výběru mopu pro mytí podlahy odstředěním se určuje, kde je umístěn extrakční mechanismus a jak je pohodlný.

Poradenství!

Při výběru trysky zvažte materiál podlahové krytiny.

Trysky nebo mopy jsou odlišné. Jsou umístěny na platformě mopu. Jsou určeny pro čištění různých podlahových krytin. Mop je vyroben z přírodní, syntetické nebo smíšené tkaniny. Trysky lze vyrobit:

 • ve formě houby. Pomocí houby můžete sbírat chlupy a odstranit náhodně rozlité tekutiny. Houbička není vhodná pro všechny typy nátěrů. Například na laminátových podlahách a dřevu zanechá skvrny, protože se nemohou stlačit do sucha. Lze dosáhnout zcela odlišného výsledku: dlaždice odstraňující houby, linoleum nebo vinylové povlaky;
 • z bavlny. Bavlna dobře absorbuje vlhkost, vhodná pro sběr drobných nečistot, vlny a nití. Nepoužívejte takovou trysku pro dřevěné podlahy, parkety a laminátové nátěry. Nejlepší ze všeho je, že bavlněný mop odstraňuje dlaždice, linoleum a vinyl. Nebojí se praní a může být vložen do pračky;
 • ze syntetických a jiných tkanin. Mají dobrou absorpční kapacitu a mohou být stlačeny do sucha. Takovétrysky odstraní dřevěnou podlahu, laminované a parketové podlahy. Mopy vyrobené ze syntetických a smíšených tkanin netolerují vysoké teploty. Nesmí být ponořeny do příliš horké vody;
 • mikrovlákno. Jemně klouže po jakémkoliv povrchu bez poškrábání. Mop pro čištění podlahy mikrovláknem jemně sbírá odpadky a malé částice prachu. Je to univerzální, ale nemůžete takový mop umýt v psacím stroji.

Je také nezbytné vyhodnotit spolehlivost spojovacích prostředků a mechanismů. Mop na podlahu s kovovými sponami by neměl být omezený. Pokud jsou vyrobeny z lehkého plastu, neměli byste takový model kupovat.

Odrůdy mopů

Lze zvolit jakýkoliv mop:

 • T-tvar (nebo hadr);
 • houbou mop;
 • 78) „motýl“;
 • s tryskou z mikrovlákna;
 • lano (nebo „nudle“);
 • plochý mop-flaunder;
 • návrh páry;
 • elektrický model.

Poradenství!

Existuje mnoho různých modelů, ale nezapomeňte na mop ve tvaru písmene T. Pomůže to, pokud se u složité stavby objeví potíže.

Mop ve tvaru písmene T (hadr)

Od dětství poznala mnoho lidí. Nazývá se také „líný“. Konstrukce takového mopu je jednoduchá. Skládá se z dlouhé dřevěné tyče. Na konci tyče je připevněn příčný nosník. Tyč a příčka „klasického sovětského“ modelu jsou vyrobeny ze dřeva. Později se objevily mopy s kovovými hadry. Pomocí dlouhé tyčemísta, která je obtížně přístupná.

S takovým jednoduchým modelem není možné nastavit délku rukojeti. Nemění se ani v manévrovatelnosti, ale pokud si na to zvyknete, rozhodně nebudete muset litovat nákupu. Hadřík bude muset být vyražen ručně, na sobě gumové rukavice.

Technika použití mopu ve tvaru písmene T je jednoduchá. Hejno se hojně navlhčilo ve vodě, vykašlelo a navinulo na břevno. Poté se z podlahy seberou nečistoty, látka se důkladně promyje vodou a kroky se opakují, dokud není nátěr zcela čistý.

Mop s hubovitou tryskou

Mop s hubovitou tryskou a teleskopickou rukojetí. Pomocí tohoto knoflíku můžete nastavit délku. Mop je vyroben z pěnové gumy. Může být kulatý, oválný nebo obdélníkový. Model má uvolňovací mechanismus. Takový mop je vhodný pro čištění linolea v malém bytě. Pěnová pryž je náchylná k opotřebení, ale houba může být snadno vyměněna.

Varování!

Mopy s houbou nelze použít pro laminátové, dřevěné a parketové nátěry.

Před použitím pěnové pryžové trysky nasajte vodu po dobu 10-15 minut. Mokrá houba je stlačena mechanismem umístěným na teleskopické rukojeti. Po sbírání odpadků se mop vypere a znovu vyždímá.

Starší lidé se mohou jen těžko ohnout a je pro ně těžké stlačit hadr ručně. Jejich asistentem v domě bude mop mop s rotujícím mechanismem.

Design - „motýl“

Teleskopickou rukojeť tohoto modelu lze také nastavit podlidské výšky. Klapková plošina má skládací mechanismus. Stisknete-li páku, lze ji sklopit na polovinu. Plošina se může otáčet na jedné nebo obou stranách a lze použít trysky.

Na motýl je možné připevnit mikrovláknový mop. Sbírá odpadky, prach a nečistoty. „Motýl“ je mobilní: shromažďuje prach v rozích a na jiných těžko přístupných místech, snadno se pohybuje pod nábytkem. Při nákupu takového modelu věnujte pozornost materiálu, ze kterého je držadlo vyrobeno, montážní plošině a spolehlivosti skládacího mechanismu.

“Butterfly” je snadno omyvatelný a suchý a trysky z mikrovlákna jsou univerzální pro všechny povlaky.

Navlhčete trysku a položte ji na skládanou plošinu. Poté se plošina položí a provede se mokré čištění. Na konci práce se plošina složí, tryska se vyjme, opláchne vodou a všechny akce se znovu opakují.

Mopy z mikrovláken

Skládá se z teleskopické rukojeti, trysky a plošiny. Platforma je připevněna k rukojeti pomocí závěsu. Mikrovlákno absorbuje vlhkost, sbírá částice chmýří, vlny a jemného prachu. Konstrukce závěsu snadno proniká do těžko přístupných míst pod nábytkem.

Trysku lze odstranit stisknutím tlačítka. Při stisknutí tlačítka se plošina ohne a mop vytáhne jako kryt. Opláchne, zmáčkne a pak položí na stejné místo.

Trysku lze prát v psacím stroji nastavením režimu „Delicate Wash“.

Paní na poznámce!

Děti mají tento mop moc rád.S jeho pomocí mohou být zvyklí na čištění.

Lanový mop

Je to jednoduché. K rukojeti je připevněna kulatá základna se závěsnými lany nebo pásy z tkaniny zavěšených dolů. Lidé to nazývají „nudlemi“ a v obchodech píšou na cenovkách, že jde o mop.

Délka tryskového mopu je od 30 do 45 cm, výhodou „nudlí“ je, že se prodává společně s kbelíkem. V kbelíku je mřížová kapacita z plastu, ve které je tryska stlačena. "Nudle" nelze vyčistit laminátové podlahy, podlahy ze dřeva, parket nebo dlažby.

Lano nebo hadrový mop lze prát v pračce. Rychle schne, dobře se čistí, ale ne vždy si poradí s dlouhými vlasy. Tryska je mírně navlhčena ve vodě a podlaha je otřena. Po otření se mop umyje v kbelíku, pak se umístí do prostoru pro lisování a vytlačování jemnými rotačními pohyby.

Existují lanové mopy, které se prodávají s lopatou na kolečkách. V jednom z modelů je pedál, se kterým můžete automaticky stlačit trysku. Když stisknete tento pedál, mop začne otáčet.

Plamen pro profesionální čištění

Základem vzplanutí je motýl. Mop si nasadil plošinu na polovinu. Můžete změnit velikost jeho platformy, nebo koupit několik různých mopov. Sklopná rukojeť teleskopická, skládací mechanismus na závěsu spolehlivý a trvanlivý. Lze jej použít pro jakýkoliv nátěr, výměnu trysek dle vlastního uvážení.

Flaunder - profesionální mop. Tento model používají zaměstnanci úklidových firem. Existují automatické samočinné lisy. Tam jsou flaunders, které jsou vybaveny dřezem se sprejem. Umývají svislé plochy, aplikují je na čistá okna, stěny, žaluzie.

Na platformu se položí mop mírně navlhčený ve vodě. Měla by být ve složené poloze. Po zpracování povlakové plochy se plošina složí a ihned odstraní. Pokud je mechanismus mačkání, mop je předmačkaný, poté promyt v čisté vodě a položen na skládanou plošinu.

Poradenství!

Flaunder lze použít doma, ale ne pro malé byty.

Parní mop

Vyrábí se ve formě kompaktního parního generátoru s několika mopy. Často jsou trojúhelníkové parní mopy, které lze otočit o 180 stupňů. Jejich funkcí je zničení škodlivých mikroorganismů, bez chemických látek v domácnosti.

Existují kvalitní parní mopy, ale před jejich nákupem musíte pochopit, jaké jsou jejich možnosti. To je dobrá věc, ale nebude se vyrovnat se starými skvrnami a silnou, vysušenou špínou. Pára může změkčit znečištění, ale bude třeba jej umýt ručně. Parní generátor pomáhá udržovat čistotu a pohodlí v domě, ale s jeho pomocí není možné provést kapitálové čištění nebo vyčistit velkou místnost. Doba nepřetržitého provozu parního generátoru je 15 až 30 minut. Po práci musí být ochlazena a znovu naplněna.vody a počkejte, až se zahřeje.

Parní generátor čistí všechny podlahové krytiny, sbírá zvířecí chlupy. Je vhodný pro čištění koberců, čalouněného nábytku, oken. Během práce je nutné dodržovat bezpečnostní opatření, aby nedošlo k popálení horkou párou.

Do prostoru se nalije voda a obsahuje tlačítko start. Po zapnutí musíte sledovat indikátor. Zapnutí znamená, že generátor je připraven k provozu. Pokud během čištění dojde k vypuštění vody, vypněte mop na páru a ochlaďte. Po ochlazení se nádrž znovu naplní vodou a pokračuje v čištění.

To je zajímavé!

Pomocí parního generátoru můžete vyhlazené šaty a záclony vyhladit.

Elektrické mopy

Elektrický mop je určen pro chemické čištění a pracuje na principu vysavače. Existují modely, které mohou pracovat jako parní generátor - z elektrické sítě az baterií. Bezdrátová zařízení jsou velmi pohodlná: kabel neinterferuje s prací a neomezuje pohyb v prostoru. Elektrické mopy mohou být vybaveny:

 • možnost sání (princip vysavače);
 • jednoduchý turbo kartáč;
 • odnímatelný vysavač. Nachází se na rukojeti, kompaktní. Je pro ně vhodné sbírat rozptýlené drobky a čistit autosalon;
 • mechanismus čištění kartáče. Existují modely, které mají vestavěný nůž. Řezané odpadky vstupují do kontejneru a nemusíte kartáč čistit ručně.

Elektrické mopy jsou mobilní, kompaktní a ovladatelné. Mohou čistit a dezinfikovat.Textilní potahy: čalouněný nábytek, záclony a koberce. Pokud se jedná o mop s parním generátorem, můžete provádět suché i mokré čištění: vyčistěte stropy, stěny a okna.

Použití takového zařízení je jednoduché. Je zapojen nebo je stisknut pedál. Existují pedály pro bezdrátová zařízení, která mohou pracovat s bateriemi. Kontaminované oblasti jsou ošetřeny čistými pohyby tam a zpět. Po práci se vypne a vyčistí nádrž pro sběr prachu a nečistot.

Poradenství!

Elektrické mopy čisté kobercové krytiny.

Nejlepší modely z roku 2018

Hodnocení modelu 2018 vám pomůže orientovat se při výběru mopu pro čištění podlahy. Díky zpětné vazbě od zákazníků můžete vidět, který z nich je lepší.

HAUSMANN Easy Clean mop s rotačním mechanismem, HM 44

Model od firmy Hausmann je kompaktní a lehké zařízení, které může proniknout do jakéhokoliv úhlu. Jedná se o mop s mechanickou tryskou. Je vhodné ji držet v ruce a teleskopická rukojeť může být „nastavena“ do výšky jakékoli osoby. Model je vyroben z odolného kovového plastu. Tryska je pevně připevněna k plošině, spřádací mechanismus ji činí téměř suchou. Díky kompaktnosti Hausmannu Easy Clean nezabere mnoho místa, dá se umístit na chodbu nebo do rohu místnosti.

Mop s mopem F 19 TK

Stejně jako předchozí model má F 19 TK funkci „suchého“ odstředění a teleskopické rukojeti. Držák je široký, vyrobený z odolného plastu, tryska je vyrobena podnáklon. Do svorky lze umístit hadr, který se neuvolní na podlahu. F 19 TK se používá pro všechny druhy čištění.

Lisování mopu F 010

Model se skládacím mechanismem a mycími tryskami. Rukojeť je rovná, vyrobená z kovu. Spin systém je kompaktní, rychlý. Sada obsahuje přídavný mop, určený pro mytí stěn a soklů. Délka modelu je pouze 125 cm, starý mop lze snadno vyjmout a nahradit novým.

Doporučení!

Wringer Mop F 010 zvládá všechny chlupy.

Nejlepší mop s utěrkou pro čištění podlahy

Kupující považují P-S36C za nejlepší pradící mop pro vytírání podlahy. Může se otočit kolem osy. Souprava obsahuje mikrovlákno mop. Je vhodné držet kovovou rukojeť v ruce. P-S36C je kompaktní model, který si děti užívají.

Nejlepší mop pro profesionální čištění

Mezi čistící prostředky - "profesionálové" Smart Microfiber mop je v čele. Má dvě trysky: pro suché a mokré čištění. Na plošině je široká upevňovací tryska na suchý zip. Pomocí dvou mopů můžete vyčistit podlahy, stěny a okna. Mopy se umývají psacím strojem nebo ručně.

Pozor!

Trysky tohoto modelu nelze na baterii sušit, jinak dojde ke ztrátě tvaru.

Nejlepší model s mikrovláknem

Vileda 3 Akční mikrovláknový mop s odnímatelnou ocelovou tryskou. Základ modelu je vyroben ve tvaru oválu, takže Vileda nezanechává skvrny.Mikrovlákno lze snadno vyždímat. Jedná se o pohodlný a kompaktní mop pro čištění malých prostor.

Nejlepší elektrický model

Elektrická sekačka ENDEVER Odyssey Q - 606 s rychlým ohřevem vody. Proces ohřevu trvá pouze 30 sekund. Voda zůstane teplá po dobu 40 minut. V krátké době můžete vyčistit v malé místnosti. Hadičky z mikrovlákna jsou připevněny k plošině suchým zipem. Pára reguluje malou páku. ENDEVER běží tiše a pára ničí všechny druhy bakterií, bez chemikálií.

Nejlepší mop s rozprašovačem

Pomocí rozprašovače ROVUS lze provádět mokré čištění pomocí funkce postřiku. Tryska s mikrovlákny slouží po dlouhou dobu, neroztrhne se, může se prát v psacím stroji. Postřikovač rovnoměrně rozděluje vodu na jakýkoliv povrch. Mop ROVUS má dlouhou, ale lehkou rukojeť. Můžete dosáhnout vysokých ploch, záclon, záclon, závěsů na zdi.

Poznámka!

ROVUS Spray Mop je vhodný pro osoby se zdravotním postižením.

Nejlepší mop vyrobený ze dřeva

Ruská společnost Hozsnab vyrábí trvanlivé mopy ze dřeva. To je nejlepší volba pro ty, kteří jsou zvyklí na čištění „starým způsobem“, bez novinek moderního čištění. Jednoduchý model lze vyčistit kachlová, dřevěná krytina a linoleum.

Recenze

Alyona (Pskov):

„Mopy z mikrovlákna mám opravdu rád. Mám doma dvě kočky a psa, takže vždycky byl problém s vlnou. Mnozí to říkajíže mikrovlákno špatně sbírá vlnu. To není. Potřebujete se naučit používat trysku. Zpočátku by měl být vyroben mírně vlhký, ne vlhký hojně vodou. Navlhčím ruku ve vodě a strávím na trysce. S touto vlhkostí se mikrovlákno vyrovná s vlnou. Po vyčištění mopu dobře opláchněte. Trysky používám po dlouhou dobu, pravidelně je umývám v psacím stroji. Na baterii nelze sušit, jinak se rychle deformují. Někdy si kupuji nové mopy, které jsou vždy k dispozici k prodeji. Velmi spokojen s mopem, doporučuji všem majitelům koček a psů. “

Maria Evgenievna (oblast Moskvy):

„Vnučka mi dala mop na narozeniny. Od dětství jsem myl podlahu obvyklým dřevěným "líným". Zpočátku jsem byl k daru skeptický, ale pak jsem si uvědomil, že to je v domácnosti velmi užitečná a nezbytná věc. Motýl je snadno ovladatelný, rychle jsem nasadil hadrovou trysku. Líbilo se mi, že hadřík s takovým mopem se na podlaze nevalí. Už druhý rok jsem už používal „motýl“, velmi vděčný mé vnučce za takový dar. “

Veronika (Krasnodar):

„Z internetového obchodu jsem si koupil mop-flaunder P-S36C. Je lehký a pohodlný, ideální pro čištění našeho malého bytu. Flaunder má opravdu rád svého sedmiletého syna. Je rád, že mi může pomoci v okolí domu, zvyklý na čistotu a pořádek. “

Správně zvolený mop - slib čistoty a pořádku v domě. Při pečlivém zacházení s mopy a plastovými prvky zařízeníbude sloužit po dlouhou dobu a potěší celou rodinu dobrou kvalitou čištění.