Jak mýt bar-korektor s oblečením

Studenti a pracovníci v kancelářích musí často pracovat s korektorem, což je nástroj, který pomáhá odstraňovat chyby v tištěném textu. Někdy se může dostat nejen na papír, ale i „ozdobit“ oděvy svými šploucháními. Jak umýt pomlčku a vrátit se k věci úhledně?

Nezapomeňte zjistit, na jakém základě - voda, alkohol nebo emulze - má skvrny viníka, pak můžete vyzvednout rozpouštědla. Po čerstvých stopách korektoru stačí chodit vlhkým hadříkem, ale pokud je skvrna již suchá, nebude tak snadné ji odstranit.

Vodní základna

U nádobky je ucpávka zdvihu obvykle označena jako typ základny. Nejvíce neškodný tmel je založen na vodě: je snadné jej otřít čistou vodou. Před vložením do pračky navlhčete znečištěnou oblast, po 10 minutách ji otřete mýdlem, zamkněte, důkladně opláchněte pěnu.

Tahy tohoto typu se obávají nízkých teplot, proto je lepší použít nejchladnější možnou vodu.

Korekční pásku lze tímto způsobem vyčistit: nejdříve po půl hodině namočte znečištěnou oblast do mýdlové vody, jemně otřete materiál pilníkem na nehty nebo tupou stranou nože, aby se změkčená páska vymazala, zbytek opláchněte pod kohoutkem.

Alkoholový emulzní tmel

Jak prát korektor z oblečení, pokud je základem alkoholu? Užitečné v rolirozpouštědlo jakákoliv kapalina obsahující alkohol, která se nachází v domě: vodka, lékařský alkohol, pleťové tonikum, kolínská voda.

Aby mohly být usušené značky korektoru lépe umístěny s oblečením, můžete je nejprve vyčistit kartáčem, pilníkem na nehty, tupou stranou nože, ale pouze velmi opatrně, aby nedošlo k prohýbání vláken tkaniny a k poškození materiálu.

Vybrané rozpouštědlo naneste na skvrnu, po 10-15 minutách, když zdvih změkne, zkuste vatovým tamponem odstranit stopy tmelu. Nebo navlhčete kosmetickým diskem a pokuste se z nich odstranit nečistoty.

Spravováno k čištění skvrny - ihned umyjte částečně oživenou věc v automatu při maximální teplotě, kterou lze použít pro tento typ tkaniny.

Emulzní tmel může být umyt podobným způsobem, protože jeho základ tvoří směs alkoholu a vody.

Olejová základna

Nejtěžší je odstranit skvrny, když si vytáhnete oblečení s olejovou mrtvicí. Jak zobrazit korektor v tomto případě? Jsou zde zapotřebí agresivnější rozpouštědla: aceton, benzín, lakový benzín, petrolej nebo odstraňovač laků na nehty. Bylo by skvělé, kdybyste si spolu s korektorem zakoupili speciální ředidlo. Někdy záchrana amoniaku nebo methylated alkohol. Nejdříve si ale nezapomeňte otestovat vybraný výrobek někde na nenápadném místě oblečení (vnitřní šev, náhradní kusy), protože taková rozpouštědla nejsou vhodná pro všechny typy tkanin!

Připravte si místozpracování: otočte oděv naruby, pod skvrnu položte papírovou utěrku. Látka kolem znečištění musí být navlhčena obyčejnou vodou tak, aby se rozpuštěný základ nerozšířil a nezanechal za sebou ošklivé skvrny.

Odstraňte skvrny od okrajů do středu, často vyměňujte bavlněné tampony nebo hadry, aby se zbytky pomlčky netřely do vláken tkaniny.

Navlhčete kosmetický disk nebo malý kus látky v nástroji, navlhčete materiál a počkejte 5-10 minut, s jiným diskem, jemně otřete zbytek tmelu z oděvu, opláchněte. Není-li zdvih zcela pryč, mýdlo utřete mýdlem na prádlo a zámkem.

Buďte opatrní, pokud je poškozený oděv ušitý z jemných tkanin: hedvábí, samet, přírodní vlna. Možná, že v tomto případě je lepší hledat pomoc od odborníků?