Jak prát pléd v pračce: popis s fotografií

Aby se zbavila deky prachu a nepříjemných pachů, musí se prát. Čištění výrobků před kontaminací lze provádět ručně v pračce, čistírně. Péče o deku závisí na materiálu, ze kterého je vyrobena. Zvažte, co jsou deky, stejně jako jak prát koberec v pračce.

Pláně a jejich hlavní charakteristiky

Deky se dělí podle materiálu, způsobu výroby. Zvažte hlavní charakteristiky přikrývek:

 1. Výrobky z umělých materiálů:
 • akrylová plaid je výrobek z měkké tkaniny, vyrobený tkáním syntetických vláken. Cítí se jako přírodní vlna na dotek. Výrobek po dlouhou dobu neztrácí svůj vzhled. Cena za hypoalergenní a nízkou cenu. Tento výrobek je reprezentován širokou řadou různých výkresových výkresů, takže si každý může vybrat výrobek podle své chuti. Nevýhodami jsou: absorpce různých pachů, tvorba pelet po celém povrchu materiálu, mastné skvrny je velmi obtížné odstranit;
 • výrobky z mikrovláken - prezentované z tkaniny nové generace, která se skládá z polyesteru a polyamidu. Přikrývky z mikrovlákna jsou odolné, nenáročné na péči, nejsou náchylné k tvorbě pelet, po rychlém mytí schnou. Minusytkanina je tvorba statického náboje, železná syntetika nemůže být, jak se začíná deformovat. Výrobky jsou velmi teplé, takže se můžete schovat s nimi, takové deky vás nemrznou;

 • Deky z umělé kožešiny jsou kombinací tlusté tkaniny a syntetického zdřímnutí, které se podobá skutečné srsti. Výrobek dokonale udržuje teplo, snadno se čistí, materiál je velmi odolný a odolný proti opotřebení. Špatná věc je, že deka přitahuje prach a tvorbu pelety, se kterou se nesmíte vyhnout;

 • Polyesterové výrobky jsou vyrobeny z polyesterových syntetických vláken, která mohou být upravena pro výrobu různých řad výrobků. Deky neabsorbují pachy, váží trochu, velmi trvanlivé. Po dlouhodobém používání si zachovávají svůj tvar a vzhled, téměř žádné opotřebení. Cena zboží je nízká. Mezi těmito nedostatky se při vysoké teplotě praní uvolňuje smrštění a za materiálem se také pozoruje statický materiál;
 • deky na bázi rouna se skládají z různých vláken ze syntetických tkanin. Fleece kryty mohou být z lycry a polarflice, s přidáním spandex, bipolarflisa, windblock. Všechny předložené materiály umožňují, aby tkanina byla odolná vůči vysokým teplotám, aby nezpůsobovala alergickou reakci, aby měla malou hmotnost. I přes různou směs materiálů je tkanina stále elektrifikována.
 1. Výrobky z přírodních materiálů:
\ t
 • bavlněné plédy jsou šetrné k životnímu prostředí, vyrobené z přírodníchrostlinného materiálu. Výrobky si dokonale zachovávají svůj vzhled po sérii praní. Cenné pro hypoalergennost a měkkost. Bavlněné přikrývky jsou vhodné na léto, protože špatně zadržují teplo;

 • Vlněné přikrývky jsou nejčastěji vyráběny z ovčí vlny a velbloudí vlny. Vlněné výrobky jsou oceňovány nejen pro teplo a krásný vzhled, ale také díky svým léčivým vlastnostem. Pro lidské tělo je přínosem pro nachlazení a nemoci pohybového aparátu. Životnost je dlouhá, s dobou služby syntetických přikrývek nelze srovnávat. Nevýhody přírodních produktů jsou jejich alergennost (není vhodná pro každého), vysoká cena, některé deky mohou být pichlavé, nepříjemné pro tělo. Například životnost koberce z velbloudí vlny je nominálně 10 let, ale s náležitou péčí bude skutečná deka trvat mnohem déle.

Prací deky v pračce

Deky by měly být umývány každé tři měsíce. Ne všechny tkaniny lze prát v pračce, některé materiály musí být ručně vyčištěny. Zvažte, jak se starat o základní materiály přikrývek.

 • Akrylové koberce lze prát v pračce. Aby se zabránilo usazování syntetického materiálu, myje se při teplotě +40 ° C. Spin je nastaven na 800-1000 otáček za minutu.
 • Materiály z mikrovlákna netolerují vysoké teploty, takže režim praní by měl být jemný. Teplota vody + 40-60 stupňů. Válec je třeba vložit na 70-80%. Suché psacím strojem, nedoporučujeme,tak, aby se výrobek neroztáhl. Produkty z mikrovlákna by se obecně měly prát ručně.
 • Deky z umělé kožešiny se umývají v choulostivém režimu, nepoužívají se žádné odstřeďování a sušení. Po vyčištění se deka vytáhne ze stroje a nechá se přirozeně zaschnout.
 • Doporučuje se prát polyesterovou a fleecovou přikrývku ručně. Pokud se rozhodnete umýt v psacím stroji, pak zvolte nejjemnější režim, ve kterém ne více než 400 otáček a teplota vody + 30-35 stupňů.

 • Vlněné přikrývky se prát ručně. Vlněné přikrývky silně absorbují prach a zápach. Abychom se zbavili zápachu, výrobky se vysílají na balkón, ale zbavují se prachu umytím ve vaně. Chcete-li to provést, musíte naplnit lázeň třicet stupňů vody, místo deku tam, nalít tekutý prací prostředek. Je nemožné přiklopit deku, voda by měla jen odtok.
 • Nejjednodušší péče o bavlněné přikrývky. Jsou umyty v obvyklém režimu pro bavlněné oděvy, odstředěné při 800-1000 ot./min.

Ruční a suché čištění

Ruční praní je šetrnější, a to jak pro syntetické tkaniny, tak pro přírodní materiály. Mechanický účinek na vlákna je minimální, takže výrobek si zachová svůj vzhled mnohem déle než při praní na stroji psacího stroje. Podívejme se podrobně na to, jak ručně prát deku:

 • Vezměte koberec a zkontrolujte, zda neobsahuje mastné skvrny nebo jiné odolné nečistoty. Tato místa omyjte mýdlem na prádlo, vyčkejte 20-25 minut a poté opláchněte vodou.

 • Na výrobku je vždy štítek, na kterém je uvedena teplota praní, takže se řiďte těmito pokyny. Vana se sbírá s teplou vodou, na pláty různých tkanin, nejčastěji je teplota + 30-40 ° C.
 • Umyjte přikrývky pomocí speciálního tekutého prášku, pravidelného šamponu. Mýdlo znamená, že budete potřebovat trochu, je přidán do lázně a napěněn.
 • Ve výsledném mýdlovém roztoku umístíme přikrývku. Praní bude trvat 2-3 hodiny, opláchněte přikrývku každou půlhodinu, rozdrcení rukou. Na konci doby se voda vypustí.
 • Pro odstranění pěny musí být produkt dobře opláchnut v čisté vodě. Opláchnutí se provádí až do úplného vymizení pěny.
 • Po opláchnutí se přikrývka ponechá v lázni hodinu a půl, aby mohla celá voda protékat sklem. Výrobek nelze zkroutit, jemně složit a opřít o stěnu vany. Pak je přikrývka zavěšena na boční stěně vany, takže produkt zcela odstraníme z vody.
 • Poté, co je veškerá vlhkost pryč, musíte přikrývku sušit. Je třeba zaschnout nebo na vodorovném povrchu, nebo na několika lanech. Kryt by měl být dobře větraný, proto ho položte na balkon.

Dokonalá péče o výrobky se provádí pouze v čistírně. Zaměstnanci institucí nejen čistí deku před znečištěním, ale také ji dezinfikují. Nelze prát deku doma bez záhybů, pomačkání látky, stop po pracích prostředcích. Pokud chcete produkt udržet jako nový, je lepší využít služeb čistíren. Pomohou vám tampřinést ty nejodolnější skvrny, které se nemůžete zbavit doma.

Suché domácí praní

Suché čištění doporučené pro kašmír a přikrývky z vlny. Podstata suchého čištění spočívá v navlhčení kartáče v pěnové hmotě připraveného roztoku a v česání vláken materiálu. Čištění se provádí ze dvou stran. Můžete použít hotové čisticí prostředky, které se prodávají v jakémkoli obchodě v domácnosti, nebo připravit roztok ingrediencí dostupných v každém domě. Recept na nejběžnější prostředky pro suché čištění: půl šálku teplé vody, 2 lžičky šamponu, 1 lžička octa. Výsledný roztok je napěněn a skutečně použit pro čištění přikrývek. Aplikuje se pouze pěna, pak se produkt dobře protřepe a suší na balkóně.

Správné promývání pléd je klíčem k zachování vzhledu výrobku. Každý typ deky vyžaduje určité podmínky čištění. Pokud nedodržíte základní pravidla péče, výrobek po několika praních zcela ztratí svůj vzhled a promění se v beztvarý hadr, který lze odhodit.