Jak odstranit mastné skvrny z tapety doma

Kuchyň často dostává olej nebo tuk na stěnách při vaření, a někdy se zdá, že tapeta je beznadějně poškozena, ale mnoho žen v domácnosti s tím nesouhlasí. Koneckonců, skvrny na tapetu - to není problém, pokud víte, jak se jich zbavit.

Mnozí z nich mají malé děti, většina z nich je neklidná a zlomyslná, stojí za to se na chvilku odvrátit a obraz namalovaný malým umělcem je již na tapetě. Nepropadejte panice, protože existuje mnoho způsobů, jak čistit tapetu.

Jak se zbavit mastných skvrn na povrchu tapety?

Nejprve musíte zjistit, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Pokud jde o vinyl nebo flizelin, pak nebude obtížné odstranit skvrny. Jde o to, že tyto materiály jsou odolné vůči pronikání skvrn, když jsou vyrobeny, na povrch je nanesena vodoodpudivá vrstva, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Péče o takové povlaky je velmi snadná.

Čerstvá skvrnamůže být odstraněna pomocí mýdlového roztoku, což z ní činí teplou vodu a mycí prostředek. Pak byste měli vzít měkký hadřík, mírně navlhčit ve výsledné kapalině.a lehce otřete špinavou plochu.

Poradenství! Chcete-li otřít skvrnu, musíte začít od hran pohybujících se doprostřed.

Dalším způsobem, jak odstranit čerstvé mastné skvrny, je použít železo, které bylo zahřáté tak, aby se mohlo dotýkat čistého ubrousku nebo bílého papíru. Papír by měl být připevněn ke znečištění a chodit po něm železem, postup opakujte, dokud místo nezmizí.

S tapetou je tapeta složitější, ale stále je to možné. Můžete se pokusit zbavit se skvrny s gumou, jen třením je znečištění, ale musíte jednat opatrně, protože můžete otřít díru. Pro čerstvé skvrny bude vhodný běžný chléb, který se aplikuje na skvrnu po dobu několika minut, po několika ošetřeních by se mělo značně snížit skvrna.

K odstranění staré kontaminace lze použít tyto metody :

  1. Křída se bude dokonale vyrovnávat s kapkami tuku na stěnách, proto je zatlačena do prašného stavu a fixována na místě znečištění po dobu 3 hodin, po uplynutí této doby se odstraní štětcem. Pro lepší výsledky se na plochu aplikuje křída a pak se žehlí železem.
  2. Zubní prášek nebo škrob se zředí vodou na kašovitý stav a nanese se na špinavé místo a nechá se den a po vysušení se odstraní měkkým kartáčkem.
  3. Soda má také očistný účinek, za tímto účelem vezměte 50 g sody, přidejte tam vodu arozruch. Pak se tato směs s pomocí látky zachází s problémovými oblastmi, po chvíli všechno otřete čistým vlhkým materiálem.
  4. Pokud předchozí metody nepomohou, můžete přistoupit k agresivnějšímu způsobu, k tomu potřebujete rafinovaný benzín. Měkký hadřík je navlhčen v benzínu a aplikován na špinavou plochu po dobu 10 minut, pokud to nepomůže postup opakovat ještě jednou. Ale to by mělo být provedeno velmi pečlivě, pozorovat stav tapety.

Jak odstranit lepidlo z povrchu tapety?

Pokud je lepidlo stále čerstvé, lze jej odstranit vlhkým měkkým hadříkem. Je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození obložení stěn. Pokud je lepidlo suché, budete potřebovat postřikovač, potřebují navlhčit skvrnu a pak chvíli počkat a vyčistit ji vlhkou houbou. Pokud se poprvé nepodařilo, postup musí být opakován.

Jak se zbavit kreseb na tapetě pomocí tužky?

Každá druhá matka se s takovým problémem setkává, existuje několik způsobů, ale složitost práce závisí na vrstvě a šířce tužkových čar.

  1. Umělecká guma není studentský struhadlo, liší se od ní měkčím materiálem a kvalitou. Můžete si ji koupit v obchodech s uměním. S ním se můžete zbavit stop tužek na tapetu.
  2. Vařená vejce je velmi neočekávaným způsobem. Mělo by se vařit kuřecí vejce a očistit, pak, když je ještě teplé, přikládat znečištění,a stane se téměř nepostřehnutelným.
  3. Moderní vynález, který přichází na pomoc hosteskám, je melaminová houba, působí také jako guma a díky její pomoci můžete odstranit stopy z pera, tužky a jiných běžných skvrn.
  4. Aceton nebo rozpouštědlo pomůže odstranit tužku z povrchu tapety, pro to je třeba vzít bavlněný tampón a ponořit jej do roztoku, poté jej otřete.
  5. Voskovou tužku lze odstranit železem, papír položí na „výkresy“ a žehlí se vyhřívaným železem, vosk se roztaví a zůstane na papíře.
  6. Dalším nástrojem jsou domácí chemikálie, jako je například Domestos nebo Silith, které vykonávají dobrou práci při odstraňování stop z tužek, mohou být použity na vinylových nebo netkaných tapetách.

Závěr

I když se zdá, že je velmi obtížné vyrovnat se se skvrnami na povrchu tapety, neměli byste okamžitě začít opravovat, protože vše není tak špatné, jak se zdá. Jedna z těchto metod určitě pomůže odstranit znečištění.