Jak umýt kožešinovou čepici: účinné metody doma

Kožešinové klobouky z přírodního materiálu přitahují prach, který se hromadí na vnitřní straně základny. Chcete-li udržet čepici vždy čistou, musíte vědět, jak správně umýt kožešinovou čepici doma a nekazit ji.

První stupeň čištění

Existují spolehlivé způsoby, jak účinně odstraňovat skvrny z kožešinové čepice. Ve většině případů není velký rozdíl, ve kterém se používá srst - metody jsou vhodné pro muton, norky, lišky polární atd.

Před umytím kožešinové čepice doma musíte zjistit, kolik je špinavé. Jsou-li kusy nečistot, hluboko usazených, matných klků, je nutné provést mechanické čištění a teprve poté použít chemické prostředky.

Mechanické čištění se provádí pomocí tvrdého kartáče pro kartáčování. Před čištěním polární lišky, která má obvykle podříznutí, je nutné na kartáč navinout nějakou vatu. To chrání spodní vrstvu před trháním, aniž by se rušilo odstraňování nečistot.

Výrobek s krátkým napětím je nejlépe očistit od prachu vlhkou gázou. Celý povrch čelenky je potažen gázou a prach a drobné nečistoty jsou vyraženy zevnitř. Usazují se na gázě a umožňují provádět chemické akce bez obtíží.

Lehký kožich se doporučuje zbavit se žlutého květu, který se pravidelně objevuje na povrchu. K tomu použijte obvyklý bramborový škrob nebo mastek. Prášek se aplikuje na celý produkt a opatrně se vtírá do vlasů. Po několika minutách budete muset protřepat a uvolnit zbytek prášku poklepáním na nesprávné straně pohybů. Na konci procedury se protřepe pevným kartáčem.

Druhá fáze čištění

Není možné jednoduše prát kožešinovou čepici doma v běžné pračce, pokud je vyrobena z přírodní kožešiny. Pokud nemůžete využít služeb čistírny, můžete použít lidové prostředky na čištění.

To bude vyžadovat:

  • 1 litr teplé vody;
  • 100 ml octa;
  • 100 ml alkoholu;
  • 10 ml kondicionéru vlny.

Složky jsou rozpuštěny ve vodě, pak jsou úhledně naneseny na kartáč nebo ubrousek, který žehlí srst ve směru zdola nahoru. Hlavní věc je, že není namočit základnu a vnitřek. Špinavá podšívka se čistí odděleně.

Klobouk z umělé kožešiny je snadnější na mytí - můžete k tomu použít pračku. Detergentem může být gel pro čištění předmětů z vlny. Voda pro mytí by měla být teplá a počet otáček odstřeďování instalovaných na stroji by neměl překročit 800. Pokud existuje dodatečná přírodní povrchová úprava, musí být vyprázdněna a vyčištěna odděleně.

Čištění ostění

Kožešinová podšívka také vyžaduje čištění. V případěnízké znečištění, lze jej ošetřit ubrouskem nebo houbou, předem namočenou v teplé mýdlové vodě. Hlavní věc, aby zajistily, že voda neproniká do základny. Také drobné nečistoty se snadno odstraní bavlněnou podložkou navlhčenou v roztoku alkoholu. V tomto případě se čelenka otočí naruby, na nádobu se položí vhodný objem a pečlivě se vyčistí. Ve stejné formě se obvaz nechá uschnout.

Silnou kontaminaci lze odstranit pouze odpuzením obložení a samostatným praním. Po umytí by se měl vysušit a sešit.

Poté, co se vám podařilo umýt kožešinovou čepici doma, musíte ji důkladně osušit. Pokrývky hlavy je lepší dát na sklenici a nechat na chladném místě pro přirozené sušení. Poté můžete šít podšívku.

Při odběru příslušenství do čističe je důležité vědět, že po 6 takových postupech ztrácí svůj vzhled a tvar. Toto opatření je proto možné přistoupit pouze jako poslední možnost, pokud je vyžadováno silné čištění jednou za sezónu. Vědět, jak umýt kožešinovou čepici doma, je možné provádět takové manipulace mnohem častěji, odstraňovat prach a vracet lesk a přitažlivost.

Základní pravidla pro péči o kožešinové klobouky

  1. Držte klobouk na tmavém a suchém místě. Odstranění je ve skříni pro letní sezónu, je důležité zajistit, aby produkt měl dostatek prostoru, hromada neváhá, je zde dostatečný průtok vzduchu. Nejlepší způsob, jak zachovat krásu a formu, je dát je na sklenice a nechat je ve skříni v této podobě.
  2. Je přísně zakázáno používat sušičku, topná zařízení pro sušení. Pouze přirozené větrání. Horký vzduch nepříznivě ovlivňuje stav srsti a zbavuje ji lesku a trvanlivosti.
Je také zakázáno žehlit srst a podšívku - není možné narovnat srst zploštěnou železem a také se nedoporučuje hřeben často hřebenat, někdy je lepší chodit jen vlasy prsty, narovnat ho zdola nahoru.