Jak odstranit mastné skvrny z oblečení: rychlé způsoby

K úplnému odstranění mastné skvrny není vůbec nutné oděv čistit. Kvalifikovaná hospodyně se může snadno vyrovnat s obtěžováním doma za 15 až 20 minut. Nákladně dovážené odstraňovače skvrn, „Vanish“, „Frau Schmidt“, a dokonce i rozpočet „Antipyatin“ zabírají daleko od prvního místa v arzenálu čistírny pro domácnost. Je možné se zbavit mastných skvrn na oblečení pomocí improvizovaných prostředků, které jsou v domě. Cena - přinejmenším výsledek - vynikající.

Algoritmus vašich akcí

 • Připravte si vše, co potřebujete pro domácí čištění: samotné kontaminované oblečení, kartáč, bavlněné tampony, malá plastová umyvadlo.
 • v závislosti na typu tkaniny vyberte domácí odstraňovač skvrn. Při výběru výrobku zvažte stáří kontaminace. Zbavit se čerstvých skvrn je snadnější než mastné mastné skvrny.
 • Používejte rukavice, při práci s agresivními tekutinami používejte obličejový štít a brýle.

Čisté čištění solí

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit mastných stop, které k nám přišly od babiček. Vhodné proVšechny typy tkanin jsou vhodné i mimo domov. Například na večírku jste omylem odkapali omáčku na oblečení nebo upustili sendvič. Zoufalství za to nestojí. Vezměte velkou stolní sůl, hustě práškujte skvrnu a vmasírujte. Po 5 minutách zbývající sůl otřete ubrouskem, pokud je látka stále lesklá, postup opakujte.

Důležité! Pokud se po ošetření soli nezmizí ihned, zmizí po umytí. „Nespotřebované“ tukové stopy se automaticky stárnou a je obtížnější je zbavit.

Na oficiálních recepcích nebo recepcích není moc dobré si třít v soli - můžete být snadno považováni za nevědomé. Proto nezapomeňte na pravidla etikety - použijte utěrky. Pokud by se přesto stalo zmatení, zamaskovat skvrnu šátkem, kapesníkem atd.

Klasika žánru

Nejlepším pomocníkem v boji proti mastným skvrnám je mýdlo na prádlo. Stejně hnědá nevzhledná tyč s čísly 72%. Pomůže vám odstranit tuto kontaminaci, stejně jako skvrnu od čaje na oblečení. Zkušení ženy v domácnosti nebudou toto mýdlo obchodovat za nejdražší odstraňovač skvrn, protože je multifunkční.

Při použití pracího mýdla se mastné skvrny z oděvu zobrazují následovně:

 1. Lehce navlhčete a omyjte skvrnu mýdlem. Celé to není nutné mazat.
 2. Oplach.
 3. Zevnitř i zvnějšku tkaniny se dobře zašpiní.
 4. Položte zpracované oblečení do umyvadla a zapomeňte na to po dobu 5 hodin, ještě lépe - v noci.
 5. Po promytískvrny v normálním režimu.

Mýdlo na prádlo - univerzální asistent. Dobře zvládá jak nová, tak stará místa.

Sladěná varianta

Tato metoda je vhodná pro staré skvrny. Vaši asistenti jsou stejné mýdlo na prádlo a cukr - písek.

K ošetření staré skvrny je třeba zpěnit tkaninu, stejně jako v předchozím způsobu, a poté do ní rozetřit cukr, a to i na obou stranách tkaniny. Výsledná směs sladkého mýdla je lepší otřít měkkým kartáčkem. Počkejte 15 minut a omyjte. Výsledek bude splněn.

Důležité!Bílé prací mýdlo pro domácí suché čištění není vhodné. Je nejvhodnější sladce - mýdlový výrobek pro bavlnu a denim.

Pokud je halenka lehká

Elegantní sněhově bílé halenky a pánské košile z jemné bavlny, hedvábí a šifonu nemají pocit, že by byly roztrhané mýdlem a cukrem. Ano a nebezpečné - existuje možnost poškození tkáně. V tomto případě používejte školní křídu, přesně tak, jak psají na tabuli. Nalijte místo hustě, lehce otřete, nechte věci ležet 3 - 4 hodiny. Umyjte, lépe v ručním nebo jemném režimu praní.

Škrob škrobu

Více zdrojů doporučuje škrob, aby se rychle odstranily stopy tuku. Nemáme takovou pracovní zkušenost, takže radíme jen tuto radu. Je nutné nalijte škrob na skvrnu, otřít, nechat věc po dobu 2 hodin. Odstranění zbytků sušiny, věc vyčistit měkkým kartáčkem. Tato metoda je vhodná pro oděvy, které nelze prát.

Bílápšeničný chléb

Ten nešťastný sendvič, který vás znečistil máslem, může sloužit službě! Pravda, ne všechny, ale pouze základ - pšeničný chléb bez kůry. Rozdrcte drobek prsty, položte ho na mastnou skvrnu, přikryjte ho savým papírem a zatlačte s nákladem, například pár knih. „Komprimovat“ ze strouhanky drobků, aby se vyrovnal se znečištěním během noci, po čemž musí být oděv umyt.

Čistíme vlnu

Pro odstranění mastných nečistot z vlněných tkanin doma použijte zubní prášek nebo mastek. Musíte jednat takto:

 • Znečištěný předmět položte na žehlicí prkno.
 • na skvrnu naneste zubní prášek nebo mastek.
 • zakryjte skvrnu pergamenem, pauzovacím papírem nebo savým papírem.
 • žehlit teplou (ne horkou) žehličku.
 • mytí rukou nebo v citlivém režimu.

Barevné předměty, ubrusy vyrobené z tlustých tkanin

Pokud se vám líbí kvalita, musíte mít lněné ubrusy. Po prázdninovém svátku by měli být ihned objednáni - použijte suchou hořčici. Připravte si hustou kaši, naneste na mastnou špínu a nechte půl hodiny. Po umytí v horké vodě.

V suchém roztoku hořčice je velmi dobré namočit kuchyňské utěrky před mytím. Rozpusťte 2 - 3 lžíce hořčice ve vodě a několik hodin namočte ručníky. Po umytí je nepoznáte - nejen skvrny zmizí, ale barvy budou také jasnější.

Pozor!Pro bílé věci nepoužívejte hořčici!

Bílé ubrusy se mohou zbavit mastných stop s amoniakem. Vezměte vatový tampon, navlhčete ho roztokem amoniaku (lžička - 200 ml vody), otřete znečištění. Expozice - hodinu, po - obvyklé mytí.

Bakalářský vynález

Snadno a rychle pomáhá zbavit se mastných šperků - pěny na holení. Naneste na suchý hadr, půlhodinové úseky - to je vše.

Nástroj na nádobí také funguje. Bakaláři jsou vynalézaví a s minimálním úsilím se mohou rychle vyrovnat s každodenními problémy. Všimněte si metody, které si zaslouží.

Těžké dělostřelectvo pro „obtížná“ místa

Pokud potřebujete zobrazit staré místo a všechny výše popsané metody nemají žádný vliv, použijte jednu z metod uvedených v tabulce. Fondy, které jsou v něm nabízeny, budou vyžadovat výlet do obchodu, ale výsledek stojí za to.

V případě jakéhokoli čištění doma se znečištění zpracovává z periferie do středu, jinak budou na tkanině skvrny.

Při likvidaci oděvů z mastných skvrn, při práci s benzínem, čpavkem, alkoholem apod. Se ujistěte, že v blízkosti nejsou žádné malé děti, aby se zabránilo otravě. Mimochodem, nezapomeňte na vlastní ochranu - rukavice, masku, brýle.