Jak škrobový pletený výrobek, způsoby

Všechny pletené předměty jsou v podstatě jedinečné. Koneckonců vytvořili své jehličnany vlastníma rukama. Tyto věci mohou být zděděny, mají jedinečné propletené vzory. Proto každý chce, aby taková věc byla vždy čistá, perfektně vypadala a připomínala každému něco vlastního. Needlewomen nám řekne, jak takové produkty škrobovat.

Odrůdy škrobu

Než se zabýváme otázkou samotného škrobu, je nezbytné určit, které výrobky nelze škrobit:

 • Různé druhy syntetických materiálů;
 • Výrobky s tmavými vlákny, protože se mohou objevit bílé skvrny;
 • Spodní prádlo, protože škrobený výrobek nebude "dýchat".

Škrob lze rozdělit do několika typů - vše závisí na konkrétní věci a na požadovaném výsledku:

 • Měkká metoda. Látka se připravuje rychlostí 1 polévková lžíce. Já škrob na 1 litr. vařící vody. Tato metoda je ideální pro kapesníky a jiné lehké tkaniny - šaty, halenky atd.;
 • Střední hustota Stejný jako předchozí, ale poměr škrobu k vodě - 1,5 lžíce. Já na 1 l. Vhodné pro všechny typy bílého prádla, záclon, tylu atd.;
 • Tvrdá cesta. V 1 l. vařící voda rozpouští pár polévkových lžic škrobu. Pak se části oděvu odbarví odděleně - obojky, manžety atd.

Prostředky pro škrobení věcí

Chcete-li udržet věci v dobrém stavu co nejdéle, a také udržovat tvar a co nejvíce bělené, můžete použít takové přísady pro škrobení.

Škrob

Před použitím je nutné určit, jaký druh tuhosti potřebujeme. Dále připravte roztok rýže, brambor a kukuřičného škrobu. V nádobě smíchejte škrob s malým množstvím studené vody, pak vezměte druhou nádrž, nalijte tam roztok a za míchání zalijte vroucí vodou.

Dobré vědět ! Je-li dále nutné přidat bluing, pak musí být roztok nejprve vypuštěn - takže se v něm netvoří žádné hrudky. Pokud je použita tvrdá metoda škrobu, může být roztok několikrát převařen, aby byl co nejkalejší a ne zcela transparentní.

Po chvíli posíláme položku do směsi, po které tiskneme. Pokud je věc naprosto bílá (např. Šátek), pak se škrob smíchá s vodou, ale s mlékem.

Cukrový sirup

400 g cukru nalije vodu, postupně míchá. Roztok položte na oheň a přiveďte k varu, dokud nebude cukr úplněse nerozpustí. Poté položte předmět do výsledného roztoku, namočte jej co nejvíce a pak jej zmáčkněte.

Pokud po zákroku část výrobku není škrobová, pak stojí za to ho znovu držet. Nebo použijte obvyklý kartáč, jako by "pletení" pletené věci. Pokud nebylo možné dosáhnout požadované tuhosti - proces se opakuje.

Po stisknutí věci se narovná pomocí kolíků, připne se na čistou utěrku, pak se položí na vodorovný, rovný povrch a zasune se na suché, dobře větrané místo.

Lepidlo PVA

Aby se získal roztok, smíchejte lepidlo a horkou vodu v poměru 1: 1 nebo 1 až 2. Poté se směs nalije do dávkovače kapaliny, produkt se opatrně nastříká. Můžete také nalít tekutinu do kbelíku a poslat věc do ní.

Mléko

Ve většině případů se používá k škrobení produktů z lehké tkáně. Je však důležité vzít si pouze odstředěné mléko. Je také možné přidat škrob sám, aby se dosáhlo hustší konzistence.

Želatina

1 polévková lžíce. Já želatina se zředí 200 ml. studenou vodou a nechal se nabobtnat. Poté se do nádoby s látkou přidá dalších 200 ml. vařící vodu, odložte stranou, až do úplného rozpuštění.

Můžete také vzít pytel želatiny, přidejte 1 sklenici na sklenici. Já a nalijte roztok do sklenice 0,5 s horkou vodou. Poté vyčkejte, až se směs zcela rozpustí.

V první i druhé verzi je výrobek ponořen do plně chlazeného roztoku.Tímto způsobem bude věc perfektně udržována až do dalšího praní.

Lesklý škrob

Můžete si ho koupit v hotovém tvaru, nebo si ho můžete vařit sami. Kromě tuhosti, tato látka může dát jakoukoliv věc lesklý lesk. Proto je vhodný pro nejelegantnější věci, stejně jako tylové záclony.

Recept . Látka se skládá z pšeničného nebo rýžového škrobu, bílého mastku a boraxového prášku. Poměry jsou 5 až 3 až 1. Můžete si vzít rýžový škrob, borax, kyselinu boritou v poměru 8 až 10 až 2.

Každá z látek se důkladně promísí, poté se zředí studenou vodou na suspenzi a nanese se na výrobek houbou. Po žehlení věcí se stává lesklou a trvanlivou.

Jak škrobit pletenou ubrousek

Nejprve musíte určit materiál, ze kterého je ubrousek vyroben. Nejčastěji používají bavlnu, pehorku a viskózu. A pro všechny materiály jsou metody odlišné.

Za druhé, pokud jsou nitě na ubrousky husté, stojí za to udržovat je v podstatě po dobu 15 minut. Pokud je průměr - ne více než 10. Velmi tenké - 5 minut.

Vezměte nejjednodušší recept - vodu a škrob (jakýkoliv). Nyní použijte recept:

 1. 1 lžíce. Já škrob do nádoby o požadované velikosti;
 2. Přidá se trochu studené čisté vody, aby se látka hnětala do hladka;
 3. Naplňte litrem vroucí vody;
 4. Položili jsme oheň, vaříme 5-10 minut, dokud nezískáme homogenní hmotu bez hrudek, blátivé barvy;
 5. Vynechejte náš výrobekv kapacitě, čekání;
 6. Vyndáme ubrousek, položíme ho na rovný povrch, počkáme na úplné vysušení.

Tento recept je univerzální a lze ho použít pro všechny druhy škrobu a úpletu.

Další recept:

 1. 3 lžíce. Já cukr rozpuštěný ve 200 ml. vařící voda;
 2. Přidejte škrob v 1 litru. voda, zamíchejte;
 3. Sjednocujeme všechny, opakovaně se mísíme;
 4. Spusťte výrobek do nádoby.

Suchá metoda škrobových ubrousků

Také velmi jednoduchá a jednoduchá metoda:

 1. Vložte ubrousek na čistý papír;
 2. Produkt se na krátkou dobu posype škrobem;
 3. Nastříkejte vodou (rovnoměrně);
 4. Zakrýváme další list papíru a vyčkáváme 2 hodiny;
 5. Hotovo!

Dobré vědět ! Při sušení takových ubrousků stojí za to vzít velký bílý papír. Noviny a jiné typy papíru se nejlépe nepoužívají.

Poznámka pro jehlou

Pokud se rozhodnete vyhladovat své oblíbené pletené (a nejen) věci, pak tyto užitečné tipy budou ve váš prospěch:

 • Pokud se kapalina dostane na produkt, který byl škroben, bude nutno postup zopakovat;
 • Pečlivě osušte věci. Pokud je vyžehlete mokré, pak se všechny sněhově bílé části mohou stát nažloutlé;
 • Neměli byste posílat čerstvě škrobený produkt na vlhká místa pro skladování - mohou „získat“ formu, která prostě zničí věc;
 • Pokud směs není velmi čistá a má šedou nebo zažloutlou barvu, měla by být předtím důkladně zpracovánamix - dokud nezmizí špinavá vrstva;
 • Když používáte cukrový sirup pro škrobení, nezapomeňte, že taková věc se může stát „předmětem“ pozornosti různých druhů hmyzu;
 • Aby výrobek po škrobení „stál“, je nutné připravit co nejvętśí roztok a poté produkt pevnę dotáhnout na pevný rám a suśit na slunci nebo na teplém místę;
 • Pokud se některý předmět po naškrobení lepí na výrobek, lze ho jednoduše držet několik minut nad varnou konvicí a pak „česat“ hřebenem;
 • Aby se při žehlení škrobené výrobky nelepily na železo, měl by se škrob vyrábět na mléce a ne vařené vodě;
 • Aby se proces urychlil, měl by být produkt nasáklý roztokem odeslán do mikrovlnné trouby na několik minut, nastaven maximální výkon, pak zmáčknut a poslán do sucha. Škrobování touto metodou se provádí kvalitativně.

Několik slov o sušení

Stojí za to zvážit jeden důležitý bod - škrobnaté věci by neměly být vystaveny mrazu, protože při nízkých teplotách se škrob může proměnit ve stav cukru a stát se lepkavým.

Všechny škrobené předměty by měly být umístěny na suchém, čistém hadříku bílé barvy a zaslány do dobře větrané místnosti, kde čeká na úplné vyschnutí. Můžete použít obvyklé ručníky - vtipy na to výrobek s kolíky.

Škrobové mokré věci lze žehlit a žehlit, na výrobek naneseme čistou tenkou tkaninu a vložímeminimální teplotní podmínky. Ale mělo by se to udělat velmi pečlivě.

Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a doporučení a všechny vaše pletené předměty budou chytré a velmi krásné.