Jak natáhnout kožešinu nebo pletený klobouk doma

Výrobky vyrobené z přírodních materiálů vyžadují řádnou péči a dodržování pokynů výrobce. Kožené čepice z vlny a kožešiny jsou velmi citlivé na porušení jejich péče a mohou se deformovat, protáhnout a posadit se. Nejčastěji vzniká problém - jak natáhnout čepičku doma poté, co se čelenka posadila kvůli dešti, nesprávné taktice skladování nebo praní.

Proč je limit stanoven

Aby se získal vhodný materiál pro výrobu pokrývek hlavy, musí suroviny procházet mnoha složitými kroky zpracování. To je jediný způsob, jak získat materiál, který bude mít potřebné vlastnosti - hustotu, tloušťku a měkkost. Ale ani předběžné zpracování surovin nedokáže zcela vyrovnat pravděpodobnost deformace víčka. Nejčastěji vlněné zboží, klobouky z kožešiny a kůže ztrácejí svůj tvar a sedí v důsledku následujících okolností:

 1. Porušení teplotního režimu mytí /čištění. To je jeden ze společných problémů.Přírodní látka živočišného původu obsahuje keratin - přírodní bílkovinu, která se v důsledku vystavení teplu zhroutí. Podle toho - záležitost je stlačena.
 2. Tvrdé máchání. Víčko vlny během oplachování v pračce se může otírat na bubnu. Výsledek - matná vlákna.
 3. Nesprávně zvolená chemie pro praní. Lye, přítomné v mnoha detergentech, oslabuje strukturu přírodních látek.
 4. Vlastnosti výrobního procesu materiálu víčka. V procesu zpracování surovin protáhnout. Po prvním kontaktu s vodou může dojít ke smrštění produktu.
 5. Nedostatečný kvalitní materiál. Je-li porušování výrobního procesu pro zachování původního vzhledu uzávěru i při pečlivé péči prakticky nemožné.
 6. Porušení pravidel pro sušení víčka. Nesprávně zvolený způsob nebo teplotní skok způsobily, že se po mytí posadila, déšť, sníh.

Pozor!

Je možné obnovit velikost čelenky vlastními rukama. Existuje mnoho možností, které umožňují produktu natáhnout nasazený uzávěr tak bezbolestně, jak je to možné pro výrobek. Hlavní je pozorovat přesnost, přesně dodržovat pravidla a nezanedbávat doporučení.

Obnovení velikosti stropu

Je možné natáhnout vlněný klobouk na vlastní pěst, ale je lepší přiřadit produkt mistrům v ateliéru, pokud není důvěra v úspěch výsledku. Masters zpracuje pokrývku hlavy specializovaným řešením. Po dělnícíchateliér umístí výrobek na specializovaný blok. Za pár dní bude možné získat klobouk vhodné velikosti. Ne vždy je však možné hledat odbornou pomoc a musíte k řešení problému podniknout nezávislé kroky.

Změkčení vláken

Speciální řešení se používají k natažení čepiček v dílnách, které změkčují strukturu tkaniny, což ji činí elastickou. Tohoto účinku lze dosáhnout doma roztokem peroxidu vodíku nebo octem. Potřebujete 2 lžíce. Stolní ocet nalijte do 10 litrů vody (do 30 ° C). Víčko je ponořeno do kapaliny po dobu 5-10 minut. Poté, co je produkt vyždímán ručníkem a natažen na skleněné skleněné nádobě nebo dudlíku. Peroxid se používá ve stejném poměru jako ocet.

Topení

Je možné vrátit tvar víčka vlny zahřátím. Výrobek se vloží, narovná na žehlicí prkno a přikryje vlhkým bavlněným hadříkem. Žehlička je uvedena do režimu žehlení. Po zahřátí, jemném a bez tlaku, přiveďte k produktu, čímž získáte požadovaný tvar. Železo a mokrá gáza může být nahrazena parníkem, aby se zjednodušil proces obnovení velikosti výrobku.

Jak natáhnout koženou nebo kožešinovou čepici

Kožešinové výrobky a kůže časem vysychají. Když byl klobouk poprvé uložen v místnosti s vysokou vlhkostí a poté, co byl přesunut do jiné místnosti, posadil se. Nejlepším řešením je kontaktovat studio, kde budou mistři provádětprofesionální restaurování výrobků. Někdy však neexistují žádné možnosti kromě toho, jak se pokusit obnovit normální vzhled víčka a obnovit jeho velikost, ne.

Trajekt

Ne vždy v obci jsou pánové pracující s kůží a výrobky z kožešin. Příležitost přihlásit se do studia může také chybět z jakéhokoli důvodu. Proto je třeba vědět, jak doma natáhnout kožešinovou čepici nebo obnovit velikost koženého výrobku pomocí improvizovaných prostředků. Je možné natáhnout čelenku z kožešiny a kůže pomocí páry:

 1. Bude zapotřebí pánev, třílitrová nádoba nebo jiný podobný předmět, na kterém se po napařování roztáhne čelenka.
 2. V konvici je voda vařena, po vroucí kapalině se víčko udržuje nad párou, dokud se nezahřívá a nepropustí vlhkostí.
 3. Víčko se natáhne na připravenou nádobu a nechá se uschnout.

Pozor!

Je zakázáno sušit kůži nebo kožešinovou čepici násilně a v blízkosti topných zařízení. Nejlepší teplota pro sušení je 20-25 ° C. Dokud není pokrývka hlavy zcela suchá, neodstraní se z plechovky. Sušení trvá asi 3 dny.

Salonské služby

Když je kožešinová /kožená čepice drahá nebo deformovaná, nejlepším řešením je kontaktovat řemeslníky v ateliéru. V dílně bude výrobek ošetřen specializovanými sloučeninami, které zvýší elasticitu. Pak bude uzávěr upevněn na figuríně požadovaného kruhu. Tyto akcepovede k tomu, že čelenka se natáhne s minimálními negativními důsledky na materiál, ze kterého je šitá.

Jak natáhnout oblečení z vlny

Když se vlněná věc posadila, používají se k jejímu natažení dvě metody - fyzikální a chemická. První technikou je vytáhnout mokrý výrobek z vlny rukama nebo pomocí žehličky /parníku. Chemickou možností je použití specializovaných nástrojů. Nejlepšího výsledku je dosaženo při kombinaci fyzikálních a chemických metod.

Chemická technika

K navrácení původní velikosti vlněného oblečení se používají 4 výrobky, které jsou prakticky vždy po ruce - peroxid vodíku, stolní ocet, kondicionér vlny a vlasový kondicionér. Polévková lžíce peroxidu vodíku nebo octa pro natažení se rozpustí v 5 litrech vody. Vlněný materiál namočený v tomto roztoku po dobu 5-30 minut. Pak se oblečení opláchne. Vlnový kondicionér se používá následovně:

 • naředěný podle návodu k nástroji;
 • namočte to, co se v roztoku usadilo 5-10 minut;
 • stlačit vlněný výrobek ručníkem;
 • položte oblečení na vodorovnou rovinu, aby zaschlo.

Vlasový kondicionér vykazuje vysoký výkon, když je nutné natáhnout pomačkaný vlněný předmět. Expoziční prostředky podobné specializovanému kondicionéru pro vlnu, protože jejich kompozice obsahují podobné složky. Pro natažení vlny potřebujete 1 polévkovou lžíci. vlasový kondicionérRozpustí se v 5 litrech vody. Oblečení zůstane v kapalině po dobu 30 minut. Pak vytáhněte a zabalte do ručníku.

Pro informaci!

Není nutné oplachovat vlasový kondicionér z vlněného výrobku.

Fyzikální technika

Manuálně, tahem a upevňováním výrobku v požadované poloze po dobu schnutí, opravte výsledek působení chemikálií. Hlavní věc je, aby se ujistil, že věc neztrácí svou symetrii, protože po vysušení bude oblečení udržet. Existují 3 způsoby, jak obnovit původní velikost vlněné tkaniny a příze produkty po oblečení obce:

 1. Použití ručníků namísto předení. Ta věc je ponořena do vody, ručník je rozložen na rovném povrchu. Oblečení je nataženo rukou, položeno na ručník a zabaleno do role po dobu 10 minut. - froté utěrka bude mít vlhkost. Poté vyměňte ručník a postup opakujte.
 2. Žehlení - pomáhá, když je oblečení suché, ale vesnice je zanedbatelná. Věci se rozšířily na žehlicí prkno. Výrobek je potažen mokrým ručníkem a žehlen bez tlaku, ale s mírným natažením správným směrem.
 3. Před nanesením a navlhčením výrobku na manekýn.

Existuje samostatný způsob, jak natáhnout pletenou čepici - pokrývka hlavy se spouští na 10 minut. ve vodě s klimatizací, pak vyždímat. Po odstranění přebytečné vlhkosti položte uzávěr na příslušné parametry kuličky nebo nádoby, nechte zaschnout. Výsledkem bude uzávěr odpovídajícívelikost objektu, který byl použit jako pad.

Jak udržet teplé oblečení

Mimo sezónu potřebuje teplé oblečení řádné skladování. Je-li výrobek vyroben z přírodní kožešiny nebo na něm jsou vložky z kožešin, je nutné nechat věci v pohodě, nejvhodnější je balkonová skříň s těsně přiléhajícími dveřmi. V tomto případě jsou šaty zabaleny do vakuových pytlů - neměly by být v kontaktu s jinými věcmi a měly by být zakryty přímým slunečním zářením.

Pro informaci!

Výrobky vyrobené z pravé kůže by neměly být skladovány na balkóně /lodžii.

Klobouky, zejména ty s uniformou, by měly být skladovány v lepenkových krabicích. Šály z hedvábí, akryl, tenká tkanina pro skladování jsou umístěny na speciálních věšácích. Kašmírové a vlněné šály jsou složeny a odeslány do krabice - to zabrání tomu, aby se věci během skladování během natahování roztahovaly. S svetry dělat to samé jako s vlněné šátky. Je však zakázáno skládat dlouhé vlněné a kožené věci - musí být umístěny na ramínkách s měkkými ramínky.

Jak nezkazit vlněné věci

Aby se nepoškozovaly vlněné věci, je třeba dodržovat pravidla předběžné opatrnosti při manipulaci a skladování. První věc, kterou potřebujete, je seznámit se s doporučeními výrobce napsanými na štítcích. Značky na štítcích uvádějí, jak smazat věc, zda je přípustné železo a další důležité body popisující možnost použití.určité druhy chemie a podobně. Doporučení výrobce by navíc měla dodržovat následující pravidla:

 1. Drahé a pohodlné věci z vlněné tkaniny se doporučuje umýt ručně s použitím prostředků označených „For wool“. Lze prát v pračce pouze se studenou vodou v jemném režimu bez odstřeďování.
 2. Aby se zabránilo deformaci pokrývky hlavy po mytí, je zakázáno tisknout uzávěry.
 3. Je nezbytné zabránit sušení výrobků z vlny na prádelní šňůře a v blízkosti topných zařízení. Vlněné předměty by měly vyschnout nezávisle na vodorovném povrchu v narovnané formě.
 4. Je zakázána horká pára při žehlení.

Dodržováním pravidel pro manipulaci s věcmi vyrobenými z přírodních materiálů je možné zachovat jejich vzhled v neměnnosti. Ale někdy vlněné, kožešinové nebo kožené klobouky trpí nepředvídatelnými okolnostmi. V takových případech je lepší hledat pomoc ve studiu a workshopech. V nouzových situacích je však možné čelenku protáhnout a nezávisle, s výhradou dodržení techniky procesu.