Jak narovnat sintepon v bundě po umytí

Bundy a pláště se syntetickou izolací s polstrováním polyester jsou nejoblíbenější zimní oblečení. Jsou lehké a teplé. Jen se o ně postarejte. Jednoduše proveďte praní v pračce. Ale pokud to uděláte špatně, syntetický zimník po umytí je ztracen hrudkami. Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit a vyrovnat sintepon v bundě po umytí.

Opakované praní

Pokud se po umytí zateplí uvnitř zimní bundy, nemusíte posílat dobré věci na šrot. To může být ještě zachráněno opakovaným praním, ale nyní s dodržováním všech pravidel. Aby se sintepon načechral, ​​naloží se do bubnu spolu s pláštěm 2-3 tenisové míčky. Když se buben během mytí otáčí, narovnají válcovaný výplň svými údery.

Opakovaně teplé oblečení se vypne nastavením režimu „jemné praní“ na automatickém stroji a minimálním počtem otáček během cyklu odstřeďování. Některé ženy v domácnosti obecně nosí zimní bundy bez stisknutí. Po skončení cyklu se věc vyjme z bubnu a vodorovně se narovná na tlustém ručníku. Po odpaření přebytečné vlhkosti se plášť zavěsí na závěs a vysuší v této poloze.

Manuální metoda

Je-li předchozízpůsob, jak odhalit ztracené izolace nepomohlo, situace je opravena ručně. Tato metoda vyžaduje spoustu času, vyžaduje přesnost a péči. Ale plus to je, že nepotřebujete žádné zařízení nebo materiály.

Metoda spočívá v tom, že každý kus izolace je rozdrcen prsty a rovnoměrně rozložen syntetický zimní prostředek uvnitř pláště. Obtížnost spočívá v tom, že musíte působit na dotek přes tkaninu bundy. Současně to umožňuje najít všechna místa, kde se syntetický winterizer dostal na scestí, narovnat a vyplnit prázdná místa.

Rozbíjení hrudek vysavačem nebo šlehačem koberců

Pokud byla izolace pokácena, zatímco plášť byl v pračce, bylo vyhlazeno běžným vysavačem. To se provádí po umytí, když se věc úplně nevyschne. Aby se zabránilo možné kontaminaci vysavačem, na plášť se umístí vrstva tenké, čisté tkaniny. Postup:

 1. Nasaďte si šaty na stůl a vyhodnoťte, kde se tvoří hrudky a dutiny.
 2. Na vysavači nastavte průměrný výkon a vyjměte kartáč. Trubka zvládne všechny problémové oblasti. Zvláště opatrně rozlomte hrudky na límci, v rukávech a v oblasti kapes.
 3. Po tomto ošetření se oděv nechal sušit na stole.
Důležité!

Pokud je předmět již suchý, neposílejte jej znovu do pračky. Vysávání lze zpracovávat a sušit. Poté proveďte několik ošetření, silně protřepejte bundu po každém kroku.

Narovnejte výplň, pokud je zmačkaná uvnitř pláště, může být použita jako šlehač koberců. Pokud v domě není žádné takové zařízení, bude jako náhrada sloužit jakákoliv pevná tyč.

Postup:

 1. Na závěs narovnejte teplou věc a zavěste ji na silné lano.
 2. Všechna tlačítka a zipy jsou zapnuty, aby chránily bundu před deformací.
 3. Vybylivku jemně zaklepal na všechny detaily oděvu, dokud tam nejsou hrudky.

Extrémní opatření

Pokud navrhované metody nepomohly zachránit vřelé věci, uchylují se k radikálním metodám. V místě největšího hromadění hrudek se podšívka odizoluje a výplň se narovná rukama. Současně se pokuste položit ji rovnoměrně, aby vyplnila všechny vzniklé dutiny. Poté je vrstva izolace upevněna několika stehy nití a obložení je našito na místě.

Když syntetický winterizer ztratil většinu části saka, je snazší ho neopravovat, ale úplně ho změnit. V tomto případě patří věc do ateliéru, kde mistr může nahradit staré chmýří nebo syntetický zimník novým. Tato služba není levná, ale stále nižší než náklady na novou bundu.

Jak zabránit srážení výplně

Je možné zabránit shlukování polstrovaného polyesteru, zatímco otstiryvaniya bunda nebo teplý kabát, pokud budete provádět postup opatrně. Nejméně ze všech výplní se deformuje, když se věc umyje rukou. To je vhodné udělat tím, že oblečení na dně vany plné teplé vody. Potom znečišťujte místo štětcem pomocí měkkéhodetergent. Vypláchnutou látku opláchněte, několikrát vyměňte vodu a usušte ji v horizontální poloze.

Pokud se prádlo myje v pračce, postupujte podle těchto pravidel:

 1. Prohlédněte si informace na štítku s informacemi o péči.
 2. Nainstalujte na pračku jemný režim s ohřevem vody nejvýše +40 stupňů.
 3. Spin je nastaven na nejnižší možnou rychlost nebo zcela vypnut.
 4. Uvedení 3 tenisových míčků do bubnu spolu s pláštěm.
 5. Používejte pouze tekuté prací prostředky určené pro jemné tkaniny.
 6. Po dokončení cyklu se plášť vytáhne z bubnu a roztáhne se na vodorovný povrch s roztaženým silným ručníkem.
Důležité!

Není-li jistota, že si předmět po vlastním mytí zachová svůj původní vzhled, je lepší jej sušit. Tam se pečlivě vyčistí podle všech doporučení.

Závěrem

Samočinné mytí teplem izolovaným pláštěm bundy často končí klepáním výplně spolu s hrudkami. Aby se tomu zabránilo, musíte to udělat správně se všemi opatřeními.