Jak vyrobit boty nepromokavé doma a jak připravit boty v zimě

Než zpracovávat boty tak, aby se nezmokly, je důležité vědět všem, kteří si nechtějí znovu kupovat nové boty nebo boty. Shromáždili jsme nejlepší tipy pro péči o boty, navrhujeme použít nejlepší lidové a nákupní nástroje.

Proč boty v zimě zamrzají

Problém mokrých nohou v zimním období v posledních letech je velmi důležitý. Existuje jen málo důvodů, proč je vlhké, pokud jsou jejich nohy suché a teplé v čase:

 • podešev se uvolnila - to se stane, pokud není pájení na botě provedeno kvalitativně nebo jste poškodili chodidlo;
 • Nízká cena boty určuje její kvalitu. Výrobce šetří zařízení, ne vždy používá kvalitní lepidlo, případně porušuje výrobní technologii, aby rychle uvolnil šarži k prodeji;
 • inženýrské sítě na úpravu sněhu, mrazuvzdorných činidel. Používá se sůl, chemikálie, které tají sněhovou pokrývku, korodují materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny;
 • nedodržování pravidel péče, provozu, nejen zhoršování vzhledu, ale také zkrácení životnosti;
 • syntetickémateriály na mrazivých dnech se rychle deformují.

Jak připravit obuv na chlad

Před nástupem chladu zkontrolujte, zda v švech, chodidlech nejsou malé mezery. Posoudit stav kůže, příslušenství. Povrch očistěte od prachu. Pokud je to nutné, dejte do opravy pro výměnu naboek, posílení paty. Pokud jsou mezery ve švech, ujistěte se, že šití podešve v dílně. U ženských modelů se nosní část rychle opotřebovává, provádí preventivní opatření, posouvá se dopředu.

V dílnách s dobrou pověstí používají mistři vysoce kvalitní pryž nebo polyuretan a budou chránit podešev protiskluzovými materiály. Neukládejte na preventivní opatření, pak vás budou boty dlouho potěšit vzhledem, kvalitou ochrany před povětrnostními vlivy.

Pokud je pár nový a existují pochybnosti o síle švů, proces s vodoodpudivým postřikem, postup pravidelně opakujte. Mastné krémy chrání proti praskání kůže, pro lakované použijte výrobky, které obsahují včelí vosk.

Pokud jde o výhradní

Jemná péče neponechává nohy mokré? Pravděpodobně je na vině jediná osoba. Špatná kvalita jeho spojení s botami zajišťuje vniknutí vlhkosti do boty. Společnosti, které se osvědčily na trhu, nemají takový problém, a pokud ušetříte na botách, nešetřete na jejich opravu a ochranu. Nasajte klouby podešve vodoodpudivými látkami, i když budete muset zpracovatpravidelně. K tomu můžete použít živočišný tuk, vosk, parafín, ricinový olej.

Nebo se uchýlejte ke zkušenostem našich babiček, udělejte nástroje pro boty vlastníma rukama. Ricinový olej je vynikajícím prostředkem na ochranu švů a kůže:

 • 0,5 lžičky terpentinu, 4 lžičky. lněný olej, terpentýn, rybí olej,
 • lžičku parafínového vosku a lněného oleje.

Smíchejte 1k1 ricinový olej a živočišný tuk. Místo lněného oleje můžete použít tuk z vodního ptactva.

Varování!

Tyto prostředky nejsou vhodné pro semišové boty.

Jak se starat o obuv

Pečlivá péče o obuv prodlouží jeho životnost o více než jeden rok. Výdaje na kosmetiku, ušetříte na nákupu nových párů. Boty vyrobené z různých materiálů vyžadují různé produkty péče. Nelze ošetřit kůži a semiš stejným krémem. Jemnost zpracování je snadné se naučit, pokud si poslechnete naši radu, prostudujte si štítky produktů péče.

Kůže

Kožené boty účinně chrání odpuzující látky na bázi spreje, vosku a tuku. Proniknou póry kůže, na povrchu vytvářejí neviditelný film, takže voda není absorbována a činidla nejdříve ovlivní ochrannou vrstvu. Vyžaduje pravidelné využívání těchto prostředků.

Po ulici vždy otřete vlhkou měkkou utěrkou, poté osušte a naneste ochranný prostředek. Praní před odchodem v zimě je naprosto kontraindikováno. I když je otřete, zůstanou nejmenší částice vodyv pórech, v chladu, budou zmrazit a expandovat, což znamená, že budou natahovat kůži. Jako výsledek, vzhled mikrotrhlin, ztráta pružnosti.

Suede a Nubuck

Rozmarnější materiál. Zpracování se smetanou a voskem bude lepit semišová vlákna, matný samet bude ztrácet vzhled. Použijte spreje. Aplikujte je na povrch očištěný tvrdým kartáčem. Materiál důkladně nastříkejte spreji. Vodoodpudivá sprejová emulze poskytuje spolehlivou ochranu.

Suede a nubuka nejsou vhodné pro mokré čištění. Pokud se sprejové zpracování provádí správně, nečistoty se snadno odstraní štětcem nebo se nelepí vůbec. Po návratu z ulice nebo ve večerních hodinách provádějte kosmetické procedury. To umožní nástroj důkladně namočit a vysušit. Aby nedošlo k mokré semiš namočte pravidelně se sloučeninami.

Péče o obuv z jiných materiálů

Alternativními materiály z kůže a semiše jsou koženka a textilie. Žádný z těchto materiálů není třeba ošetřovat krémy. Umělá kůže nic neabsorbuje a tkanina je příliš porézní, aby na ní vytvořila ochrannou vrstvu. Absorbuje prostředky ochrany, ztrácí tvar, barvu. Odmítněte si boty a pokud je vlhká, má smysl kontrolovat pevnost podešve a švů. Důvodem je s největší pravděpodobností důvod.

Nejlepší skladové nástroje na ochranu bot před navlhčením

Zastoupení výrobci mají rozsáhlé zkušenosti s tvorbou nápravných opatřeníoblečení. Důvěřujte botám profesionálům a bude vám dlouho sloužit:

 1. Salamander Universal SMS. Sprej vhodný pro boty z kůže a semiše. Poskytuje dobrou ochranu, ale má pronikavý zápach. Lepší je použití na ulici, balkon.
 2. Ecco. Společnost je odborníkem na výrobu obuvi, nabízí řadu jejich kosmetiky, která odlišuje profesionální přístup k ochraně obuvi. Ekonomická spotřeba, okamžité sušení - konkurenční výhody tohoto výrobce.
 3. Collonil Nanopro. Nejde o nejlevnější nástroj, ale o úspornou spotřebu, může vytvořit nepropustný film, který nepropustí vlhkost, ale udrží si prodyšné vlastnosti povrchu.
 4. KiwiAquaStop. Lze stříkat i textilie a umělou kůži. Rychle schne. Kompaktní láhev může být přijata na silnici.
 5. Krém Salamander. Obsahuje přírodní vosk. Krém má nejen vysokou vodoodpudivost, ale také barvy přes škrábance.
 6. Grangers G-Wax. Účinný je namočit drsnou pokožku tímto krémem. Chraňte před reagenciemi. Na základně - včelí vosk.
 7. SMS Olvist. Švédská kvalita, testováno velkým počtem kupujících. Poskytuje ochranu před vodou, nečistotami.

Preventivní opatření

Léčba není lepší než prevence. Nový pár ošetřete ochranným prostředkem třikrát každých 24 hodin a starý, před postřikem, důkladně vyčistěte nečistoty a osušte. Pokud je pleť měkká a tenká, použijte spreje, oleje a barety, srst kersey s mastnou výživnoukrém Spreje nebudou vodotěsné, pokud jsou vyrobeny z hrubé kůže.

Význam ochranných činidel v impregnaci. Použili jste dostatek krému nebo spreje, pokud přestal namáčet. Nechte své boty sušit v noci, pak budete mít jistotu, že věci budou trvat dlouho a louže budou jen venku. Ti, kteří dávají přednost použití smetany, musí vyzvednout ty, které jsou 40% tuku.