8 cool lidových prostředků k čištění kapuce v kuchyni

Všechny domácí spotřebiče vyžadují neustálou péči. Nejnebezpečnějším nepřítelem pro kuchyňský kout je tuk. Díky tomu trpí funkčnost, zhoršuje se její vzhled, zvyšuje se pravděpodobnost zlomení. To je důvod, proč by měl být věnován pozornost alespoň jednou za několik měsíců, čištění z zamrzlé vrstvy nečistot.

Příprava k čištění

Za účelem zahájení procesu čištění kuchyňského digestoře by mělo být před tímto provedeno několik přípravných postupů:

 1. Zkontrolujte instrukce dodané s kapotou. Mělo by to být písemné doporučení pro jeho provoz, a to po jaké době provést úplné čištění zařízení a pravidla jeho analýzy.
 2. Po přečtení návodu by mělo být zařízení odpojeno od sítě.
 3. Při přidržování klipů opatrně sejměte kryt.
 4. Po vyjmutí filtrační mřížky.
 5. Výfukové potrubí je vhodné umýt.
 6. Vyjměte vzduchový filtr a zkontrolujte stav zařízení.
 7. Když byly všechny části demontovány, je třeba je omýt a otřít do sucha. Pokud je přítomenjednorázové položky, musí být nahrazeny novými.
 8. Po všech těchto krocích by měl být kryt namontován v opačném pořadí.

Jedná se o přibližný plán, který se může lišit v závislosti na typu zařízení.

Důležité!​​

V návodu je žádoucí najít informace o vzduchovém filtru. V některých modelech je nelze čistit.

Metody čištění odsávacího krytu

K čištění kontaminovaného grilu doma můžete použít jak zakoupené profesionální čisticí prostředky, tak nástroje, které máte k dispozici. Existuje velké množství možností, ale nejúčinnější a nejúčinnější jsou soda, mýdlo na praní, ocet, kyselina citrónová, sůl, čpavek a čištění parou.

Soda

Běžná jedlá soda je tak dobrá, že není méně kvalitní než nejdražší prací prostředek. Chcete-li odstranit všechny tuky, které potřebujete v největší kapacitě, která je nalijte vodu a dát na oheň. Poté, co se vaří, přidejte 1,5-2 šálky jedlé sody v částech, za stálého míchání až do úplného rozpuštění. Poté vložte předem vyjmutou mřížku do roztoku po dobu 25 minut.Pokud jsou všechny nečistoty navlhčeny, může se otřít tvrdou houbou pod tekoucí vodou. Po tomto postupu důkladně omyjte misku.

Mýdlo na praní prádla

Bude to trvat asi polovinu hnědého mýdla, nejlépe 72%. Měla by se třepat na středním struhadle a vložit do horké vody asi 3 litry. Výsledné řešeníPo umytí obyčejnou teplou vodou otřete všechny části, povrchy přístroje. Síť můžete také potřít mýdlem, dát na plech, nalijte na něj horkou vodou a poslat ji do předehřáté trouby asi 40 minut.

Citron

Tato složka také pomáhá odstraňovat všechny nečistoty ze všech povrchů. Chcete-li to udělat, oloupejte dva citrony. Vraťte je do poloviny se všemi potřebnými díly a nechte po dobu 25 minut takto: Po uplynulé době omyjte vodou veškerým mazivem vodou.

Čpavek

Tento lék se bude dobře vyrovnávat s vážnějšími kontaminanty. Bude to trvat asi 2 lahvičky s alkoholem. Mělo by se nalít do velkého hrnce, nechat tam části a nechat několik hodin vařit. Je třeba mít na paměti, že to bude mít silný zápach, takže je žádoucí otevřít okna. Pro větší efekt, můžete přidat mýdlové lupínky, sůl a soda, 100 g každý.

Trajekt

K odstranění veškerých nečistot z výfukového filtru je vhodný parní generátor, který může čistit a dezinfikovat prakticky jakýkoliv povrch bez jakýchkoliv dalších kroků. Samozřejmě, že takové zařízení stojí více, ale pokud porovnáte všechny peníze, které jde na profesionální detergenty, můžete vidět, že tento nákup bude mnohem výhodnější. Významným rozdílem v parním generátoru je, že nezpůsobuje žádné alergie.

Ocet

Kyselina octová je schopna rozpouštět celou vysušenou vrstvu tuku asi za 15 minut. Za tímto účelemMěly by být všechny části, které jsou pokryty špínou, otřete hrubým octem. Pokud byl povrch ve velké vrstvě tuku, je výhodné použít neředěný ocet, a když je čerstvý, stojí za to připravit roztok s vodou v poměru 1: 2.

Důležité!

Při práci s jakoukoliv kyselinou byste měli používat speciální rukavice, abyste chránili ruce.

Myčka nádobí

Tento způsob čištění veškerého znečištění je považován za vynikající volbu pro ty, kteří na něm nechtějí trávit příliš mnoho času a úsilí. Je však třeba mít na paměti, že tato možnost je vhodná pouze pro majitele nerezového nebo smaltovaného povlaku. Všechny položky stačí umístit do myčky, nalijte speciální nástroj a zapněte je.

Čisticí prostředky na trubky

Tato možnost je vhodná pouze pro nejvíce opomíjené případy. Tento postup můžete provádět pouze několikrát během celého provozu odsavače par. K tomu namočte všechny kontaminované prvky tohoto nástroje na dobu 20-25 minut. Po důkladném umytí a dobře otřete. V této metodě se používá alkálie, která je agresivní vůči kovovým částem.

Jak čistit vnější pouzdro?

Při čištění vnitřních prvků byste samozřejmě neměli zapomínat na přední stranu, protože celkový stav kuchyně přímo závisí na tom, jak důkladně byla pračka umyta. Tento postup se s výhodou provádí tak často, jak je to jen možné, takže prach a mastnota, které na něj dopadají, by se nemohly zkazitposuvný mechanismus. Nepoužívejte abraziva, tvrdé škrabky a hrubé kartáče, aby nedošlo k poškození lesklého povrchu a příliš tekutých pracích prostředků. Pro čištění naneste čisticí prostředek na vlhkou houbu a potřete povrch. V této formě ponechte 30 minut a poté otřete vlhkým hadříkem.

Jak často čistit odsavač par?

Na tuto otázku je obtížné odpovědět jednoznačně. Pravidelnost bude záviset na frekvenci jejího užívání, stylu jídla, volném čase. Pokud rodina často připravuje smažené pokrmy, pak filtr a gril nejlépe umyjte jednou za měsíc, vnější části 1 krát týdně a obecné čištění by mělo být prováděno jednou za 6 měsíců. Při vaření více páry se znečištění potravin objeví pomaleji. Nyní jsou kukly, ve kterých lze vyměnit filtry, což je velmi výhodné, protože nemusí být neustále čištěny.

Tipy

Aby nedošlo k poškození jakýchkoli prvků, aby bylo dosaženo minimálního úsilí o dobrý účinek, je třeba znát některá doporučení:

 1. Pokud byly části kapoty přišroubovány, je žádoucí, aby byly tyto části rozloženy v pořádku.
 2. Při nákupu zařízení, které není vybaveno permanentním filtrem, ale jednorázovým, je lepší koupit několik vyměnitelných zařízení najednou, pokud výrobce přestane vyrábět tento typ zařízení.
 3. Místo štětce nebo tkaniny lze mřížku vyčistit kartáčkem na zuby.
 4. Pokud není velká pánev, musíte nejprve ponořit jednu stranu, aby se vařila celá mřížka,a pak přidejte další sodu a obraťte se na jinou. Rovněž mohou být sníženy rohy mříže.
 5. Čištění celého krytu bude mnohem snazší, pokud necháte hořák ve volnoběhu. Odcházející teplo přispívá k tomu, že tuk na roštu bude ještě obtížnější čistit.
 6. Chcete-li vyčistit exteriér bez poškození lesklého povrchu, musíte si vzít gumovou škrabku.

Všechny výše uvedené metody jsou poměrně účinné. Pravidelné mytí kapoty v kuchyni vám pomůže v budoucnu nešetřit peníze na její opravu, dlouhodobě ji udržovat ve výborném stavu a chránit zdraví celé rodiny.