Jak a co malovat semišové boty doma: příprava na malování, způsoby malby semiš

Semišové boty jsou velmi elegantní a vyžadují zvláštní péči. Pokud budete následovat špatné boty ze semiše, pak časem ztratí svou krásu.

Pak budete muset znovu koupit nový model pro příští rok. Aby se tomu zabránilo, můžete malovat produkty. Malovat semiš doma může být několik metod.

Příčiny ztráty předchozího druhu

Kvalita ponožek závisí na kvalitě zpracování a na sezóně. Například, modely pro ponožky v létě jsou vyrobeny z semiše, s malým tenkým sametovým zdřímnutím. Zimní boty jsou vyrobeny z tlustšího materiálu. Proto, v závislosti na semiš je vybrán nezbytné péče.

Hlavní příčinou opotřebení semišových bot je nesprávné nošení, stejně jako péče o obuv, boty nebo tenisky. Pokud budete mít boty mimo sezónu, pak se také rychle stane nepoužitelným.

Zajímavé!

Výrobky vyrobené ze semiše nelze příliš navlhčit, protože absolutně nesnáší vlhkost. Proto je péče důležitápoužívejte chemické čištění, stejně jako speciální prostředky pro péči o semišové boty.

Nesprávně zvolená velikost rovněž ovlivňuje kvalitu vzhledu. Vzhledem k tomu, semiš je považován za měkký materiál, může být model snadno deformovat.

Pravidla pro výběr nátěru

Existují určitá pravidla pro výběr nátěrových hmot. Jejich realizace povede ke správnému barvení obuvi.

 1. Koupit barvu v obchodě s obuví nebo na internetu.
 2. Aby odpovídala barvě, doporučuje se, abyste si s sebou do obchodu přinesli boty. Vzhledem k tomu, že model ještě není opotřebovaný, je vhodné zvolit barvu, která odpovídá odstínu semiše, a pro ošuntělý - tón ​​tmavší.
 3. Zaznamenejte barvu tónu podle struktury materiálu. Například, pokud jsou klky velké, pak je dobře natřete tekutým prostředkem nebo krémem. Pokud je hromada krátká, je nejlepší aerosol.
 4. Aby bylo možné aplikovat jakékoliv vzory, je nejlepší zakoupit speciální akrylové barvy. Jsou schopny odolávat nečistotám vlhkostí.

Nešetřete na barvení semiše. Musíte si koupit pouze kvalitní léky. Teprve pak to bude trvat dlouho, během kterého nebude vyžadovat opakovanou aplikaci po několika dnech po nošení.

Stupeň přípravy k barvení

Než začnete malovat semišovou obuv v jiné barvě, měli byste ji nejprve připravit. Příprava se provádí v několika fázích:

 1. Je dobré umýt podešev as nípovrchy čistí všechny nečistoty pomocí semišových kartáčů.
 2. Sundejte šněrování.
 3. Vyčistěte všechny skvrny. Pokud například umístíte barvu na lesklé skvrny nahoře, zdůrazní je.

Skvrny lze čistit několika způsoby. Například na úkor jednoduchého mléka s jedlou sodu. Pro jedno sklo budete potřebovat jednu lžičku sody. S tímto roztokem navlhčete požadované místo a nechte uschnout.

Pro čištění lesklých ploch lze použít jednoduchý papírenský gumu. Mělo by být bílé. Pečlivě budete potřebovat třít potřebné místo, dokud místo nezmizí. Můžete použít ocet s vodou v poměru 1: 3.

Zajímavé!

Semišový materiál může negativně reagovat na ocet. Před použitím k čištění proto musíte zkontrolovat nárazovou reakci na malé ploše materiálu.

Vzhledem k tomu, že barva má specifický zápach, je žádoucí, aby se boty nevkládaly do vnitřních prostor, ale na volné prostranství. Pokud to není možné, měli byste si pokoj předem připravit. Prvním krokem je zakrytí podlahy novinami nebo plastovými sáčky. Vzhledem k tomu, že barvicí materiály obsahují agresivní látky, musíte mít na sobě gumové rukavice.

Nejprve je nutné odložit čisté hadry, příslušenství pro práci. Děti a zvířata by neměla být v místnosti. Na samotnou botu musí být villi dobře vyhlazené pro lepší impregnaci barvy. Doporučuje se přilepit podešev páskou, aby nedošlo k jejímu poškození.

Metody barvení semiše

\ t

Samozřejmě nejjednodušší, nejspolehlivější a nejrychlejší způsob malby bude profesionální práce v dílně nebo v čistírně. Nebude ztrácet čas hledáním a vybíráním požadované barvy. Za cenu to bude dražší, ale pravděpodobnost poškození bot je minimalizována.

To však lze udělat doma. Existuje několik metod barvení semišových bot doma. Závisí na materiálu a na barvivech samotných. Populární metody jsou:

 • použití aerosolu;
 • v důsledku tekuté barvy nebo pěny;
 • použití barviva vlny.

Barvení aerosolem

Nejrychlejším způsobem je použití aerosolu. Poskytuje rovnoměrné rozložení barvy po povrchu. Před prací musíte na podlahu nebo stůl nainstalovat boty, které jsou pokryty látkou nebo novinami. Pak je třeba protřepat plechovku, nastavit ji z boty ve svislé poloze ve vzdálenosti 30 cm, pokud je poloha menší, může dojít k bobtnání povrchu, a pokud je více, nedojde k hustému vyplnění povrchu barvou.

Zajímavé!

Při práci je důležité udržet plechovku ve stejné vzdálenosti. Tím se zajistí rovnoměrné nanášení barvy.

Barva by měla dobře zaschnout. Průměrná doba schnutí je 15 minut. Pro přesný výsledek je však nejlepší vystavit boty čerstvému ​​vzduchu. Pokud po vysušení je hustotanedostatečný, může být postup opakován. Potom je povrch potažen speciální směsí, aby bylo měkké.

Barvení pěnou nebo tekutým nátěrem

Tekutá barva se prodává v láhvi a na krk lze připevnit houbu. Pokud ne, můžete použít kartáč, kartáček nebo kartáček na zuby. Postup je následující:

 1. Je-li houba dodána, musí být láhev otočena tak, aby byla houba nasycena látkou. Pokud není houba, pak jen ponořte barvivo do kapaliny.
 2. Noste respirátor a gumové rukavice a na boty naneste barvu.
 3. V případě potřeby by měla být použita další vrstva. Opakované vrstvy se aplikují pouze po úplném vysušení předchozího.
 4. Když všechny vrstvy vyschnou, je nutné důkladně rozčesat klky, aby se všechny dobře zvedly.

Aby byl měkký, naneste na povrch speciální změkčovadlo. Při výběru tohoto nástroje je důležité vzít v úvahu sezónnost: v létě - odpuzující prostředek a na podzim - odpuzující vodu.

Vlněná barva na semišové boty

Barvení semišové obuvi je možné pomocí vlněné barvy. Musí být připravena předběžná obuv: třením roztokem amoniaku a mýdlem v poměru 1: 4. S tímto roztokem se veškeré nečistoty a prach z povrchu očistí. Tento roztok bude třeba opláchnout tekoucí vodou a důkladně otřít suchým hadříkem.

Pokud jsou na povrchu mastné skvrny, odstraní se pomocí jednoduchého mastku. K tomu po určitou dobu, mastek prášek je aplikován na skvrnu, a pak je prostě odstranit. Barva se ředí v souladu s pokyny, které jsou připojeny k výrobku. Látka se v případě potřeby nanáší v jedné vrstvě, pak ještě jedna.

Zajímavé!

Pokud přidáte do roztoku 2-3 kapky octa, bude lepší položit nátěr a udržet stabilitu déle.

Jak barvit semišové boty

Semišové boty vyžadují zvláštní péči. Protože jsou velmi často pokryty prachem a v určitých oblastech jsou silně otírány. Aby si svůj vzhled udrželi dlouhou dobu, musí být tónováni nebo natřeni.

Semišové boty jsou barveny v následujícím pořadí:

 1. Měli byste se starat o to, abyste si koupili stříkací barvu předem. Lze jej zakoupit v každém specializovaném obchodě.
 2. Pracovní plocha by měla být pokryta plastovým obalem nebo novinami, měli byste nosit staré oblečení a gumové rukavice.
 3. Před lakováním by se boty měly dobře očistit od nečistot a vysušit.
 4. Spuštění práce je lepší z méně viditelné oblasti. Barva by měla být aplikována hladce a jemně, aby se zabránilo vzniku pruhů. Nejprve se nanese jeden proužek, na sušení se nanese pět minut, poté se aplikuje další proužek. Pomocí této aplikace můžete vidět jednotnost aplikace barvy.

Po dokončení práce musí boty být dobrévyschnout V případě potřeby je třeba postup zopakovat.

Je možné překreslit semišové tenisky ? Stačí namalovat stříkáním nebo tekutou barvou bílé barvy. Postup je podobný barvení bot.

Domácí způsoby barvení semiše

Profesionální barvy nejsou přesně levnou zábavou. Tyto látky mají navíc špatný chemický zápach a vyžadují určité problémy. Existují také ekologické metody, které nejsou tak drahé a neškodné.

Jedním z populárních způsobů barvení semišové obuvi je káva. Může barvit tmavě hnědý semiš. K přípravě roztoku budete potřebovat jeden šálek takového kávového základu, který vznikl po vaření přírodní kávy. Tento kalíšek musí být naplněn vroucí vodou po dobu třetí a daný čas, aby to bylo pravda. Chcete-li dostat správnou dávku dost vařit 200 g mleté ​​kávy.

Pomocí houby, štětce nebo jen ruky je možné aplikovat silnou vrstvu. Tloušťku je nutné otřít, abyste získali požadovanou barvu. Na konci barvení by semiš měl být trochu mokrý a nechat zcela vyschnout (dostatek dní).

Můžete použít běžný kopírovací papír: černý pro černý semiš, modrý pro tmavě modrou. Papír musí otírat boty. Pro barvení bílé semiše můžete použít směs plnotučného mléka s magnézií, mastkem nebo drcenou bílou křídou v poměru 1: 1. Směs se aplikuje na povrch po dobu jedné hodiny,pak se vlna česne a suší.

Tipy pro péči a skladování

Pro zlepšení barvy boty není nutné model okamžitě kupovat a překreslovat. Jas můžete zvýšit díky různým dostupným nástrojům:

 • použití běžného talku;
 • použití mleté ​​bílé soli.

Zkušení ženy v domácnosti doporučují dodržovat jednoduchá pravidla a rady. S jejich pomocí budou semišové boty dlouhodobě udržovat bohatou barvu a vydrží dlouho:

 1. Vzhledem k tomu, že semišový model nemá rád vlhkost, nedoporučuje se jej nosit za mokra. To povede k hlubšímu materiálu.
 2. Obuvi ošetřujte výrobky, které chrání před vlhkostí.
 3. Skladujte boty v sáčcích, které umožňují průchod vzduchu.
 4. Pravidelně hřeben sbírejte kartáčem určeným pro tento účel.
 5. Drobné leštění do barvy.
 6. Proveďte pouze suché čištění.

Závěr

Barviva z semiše doma mohou být dobrou hospodyní. Boty by měly být čištěny vysokou kvalitou od nečistot, skvrn. Barviva mohou být zakoupena v obchodě nebo vyrobena doma.

Pro dlouhodobé zachování takového modelu postačí použít jednoduché přípravky pro péči o semiš. Pouze periodicky musíte hřebíky hřebenat, stejně jako speciální prostředky k odpuzování vlhkosti a prachu.