Den matek 2018: jaké datum, historie a tradice dovolené

Máma je rodilá osoba, která nás chrání před narozením až do konce života. A když se narodíme, je to ona, kdo se nás nejvíce obává. Pokud jsou již dospělé děti někde pozdě, matka nespí celou noc a modlí se k Bohu za zdraví a bezpečnost svých krevních cév.

Zákonně uznané datum

Den matek se objevil v Rusku v roce 1998, v době, kdy byl oficiálně schválen. Mnozí ani nevědí o existenci oslavy a kteří se nedávno naučili, že se zajímají, kolik oslaví Den matek.

Zajímavé!

Počínaje rokem 1998 by měl být slaven na poslední podzimní neděli ,iniciátorem tohoto usnesení byl náměstek A. Aparina. Den matek 2018 bude tedy slaven 25. listopadu.

Tento svátek je poctěn po celém světě: v Gruzii a Arménii, Kazachstánu a Běloruské republice, Švýcarsku a Francii, Egyptě a na Filipínách.

Historie a tradice

V jiných zemích existovala více než tři století, ale bylo to zaznamenáno v zákulisí. Americký prezident Thomas Woodrow Wilson, v roce 1914, oficiálně oznámil druhou květnovou neděli, aby zvážila Den matek, na počest všech matek Ameriky, je považován za národní svátek.

V Anglii se slaví na čtvrtém vzkříšení Rychlého. Nikdo v tento den nepracuje, každý navštíví své matky, blahopřeje a tráví s nimi volný čas.

Na počest tohoto svátku ve školáchlekce o důležité úloze, kterou maminka hraje v životě každého člověka. Děti kreslí obrázky, dělají různé aplikace a dávají je své vlastní milé osobě. Administrace všech organizací se také obávají společenských událostí.

Přečtěte si také
Jak vyzdobit stůl pro narozeniny dítěte: nápady, tipy, fotografie

Den se blíží narození dítěte, a vy jste se nerozhodli, jak ozdobit stůl? Naučte se, jak potěšit ty malé a jejich ...

Mateřské školy také nejsou výjimkou. Jsou tam pozvány matky, pořádají pro ně koncerty, společné hry s dětmi, aby se dítě od útlého věku naučilo milovat a respektovat svou vlastní osobu, která mu dala život.

Zajímavé!

Symbol takového krásného dne také existuje - je to medvídek s pomněnky. Samozřejmě, na Den matek je obvyklé gratulovat všem těhotným ženám a těm, kteří už děti mají, dát květiny, pěknou měkkou hračku s jemnými modrými pomněnky.

Muži vzdávají hold svým matkám za to, že jim dali život, vychovávali je a vychovávali. A jsou vděčni svým manželkám, že porodili dětem, a všechny rameny výchovy a péče o děti si vzali.

Pouze matka bude mít svou lásku skrze svůj život, vždy bude rozumět, odpouštět, dělat všechno možné a nemožné pro své děti, aniž by o něco požádala.

Den matek v roce 2018 ve všech zemích a kontinentech se slaví v různých termínech. V Rusku se tento svátek slaví 25. listopadu.

Nezapomeňte na své příbuzné a milované matky. Snažte se je navštěvovat častěji, dávejte květiny a dárky. Hlavní věcí pro milovaného člověka je pozornost nejbližších lidí, jejích dětí. Ať se stane cokoliv, maminka bude čekat a doufat.