Jaké je datum svatého Mikuláše v roce 2018

Svátek svatého Mikuláše je znám nejen pravými věřícími dospělými, ale i maličkými, protože v tento den všichni čekají na dary, které svatý umístí do svých pantoflí nebo pod polštář. Ale navzdory slávě takové dovolené, ne každý ví, kdo Nicholas Wonderworker byl, jaké zvyky jsou spojeny s dovolenou a kolik jich bude ctít jeho památku v roce 2018.

Jaké rekreační prostředky

Z legend a přesvědčení se můžeme dozvědět o životech mnoha svatých, kteří se oddali službě Bohu. Abychom však zjistili, kdo je Nikolai, zázračný pracovník, nejsou zapotřebí žádné legendy, protože byl skutečnou osobou a mnoho historických dokumentů svědčí o jeho životě.

Nicholas Wonderworker žil v asi 275-355. AD v římské provincii, která je dnes známá jako nádherné místo k pobytu - Antalya. Jeho rodiče byli bohatí lidé, ale po dlouhou dobu nemohli mít děti. Celý čas strávili v modlitbě a v naději, že je Pán vyslechne a pošle svá požehnání. A Pán slyšel, měli syna, Mikuláše. Vděčnost, Nikolai rodiče dělali slib, že jejich syn bude dána ve prospěch náboženství.

Mikuláš se brzy stal sirotkem a jediné, co měl, bylo náboženství a studium božského slova. Za úspěchy chlapce následoval jeho strýc - Potarův biskup, který za své zbožné chování posvětil do hodnosti kněze sboru. A farníci se zamilovali do Nikolaje za jeho dobrosrdce, čistota a připravenost v těžkých časech vždy přicházejí na záchranu.

Přečtěte si také

Vánoční pošta 2018-2019 rok: jaké datum, jak jíst

Zatímco většina obyvatel čeká na Nový rok, věřící se připravují na Advent. Co ...

Skutečnost!

Po Matce Boží, Nicholas Wonderworker zaujímá druhé místo v počtu ikon napsaných na jeho počest a postavil pravoslavné a katolické církve.

Pozor!

V celém svém životě udělal více než jeden zázrak: zachránil velitele před smrtí, svou zemi před hladovkou, rozdělil svůj majetek chudým a potřebným, ale vše v tajnosti. Ale ne všechny jeho požehnání se podařilo skrýt, takže jeden příběh byl zveřejněn, každý to ví.

Tento příběh je o otci tří dcer, které ztratily veškeré jmění a byly připraveny prodat své dcery muži, který za ně zaplatí. Nikolay si vzal tři ponožky, vložil do nich zlato a tajně ho hodil do okna. Zachránil tak zoufalého otce nejen z chudoby, ale také z duchovního úpadku.

Po smrti Mikuláše začalo jeho tělo rozdělovat uzdravující myrhu. Dnes se lze ukrýt v pozůstatcích svatého v katolické bazilice v Bari. On je zvažovánpatron nevinných vězňů, patron navigátorů a putování, stejně jako sirotci.

Jaké číslo

Mnoho pravoslavných lidí ví, kolik lidí ctí památku svatého Mikuláše. V roce 2018, stejně jako ve všech předchozích letech, připadá Den prelátů 19. prosince. V mnoha regionech se tento svátek nazývá „Nikol'shchina“, lidé staví stoly a zvou své příbuzné, přátele a sousedy k návštěvě.

Děti mají rádi tento svátek, zejména proto, že vědí, že prelát jim jistě přinese dárek a tajně ho položí pod polštář nebo do ponožky. Byl to Mikuláš a stal se prototypem Santa Clausa, který v noci sestupuje po dýmce a pod vánoční stromeček vkládá dárky.

Viz také

Vánoční příspěvek 2018-2019: denní kalendář potravin

Pravoslavní křesťané od nepaměti dodržují Narození Páně, neustále se modlí, dávají ...

Tradice a zvyky

Den svatého Mikuláše, stejně jako mnoho křesťanských svátků, má svá znamení a zvyky. Takže i ve starověku na severu Ruska bylo v tento den zavražděno bullhead.

Některá masa byla dána do kostela a od zbytku vařila jídla pro slavnosti. V Novgorodu, na takový den, byly uspořádány vánoční večírky, které mohly být zpožděny na několik dní.

Zajímavé!

V Rusku byl v tento den stanoven bujný stůl, kutya byla povinným atributem, stejně jako domácí pivo nebo pivo, které se vařilo z nové plodiny. A pro děti pečili obyčejné sušenky - „Nikolai“.

Také v Rusku ode dne svatého Mikuláše začal dohazování. Mladí lidé, kteří se na taková setkání zvlášť připravovali: sklízeli dříví, projednávali všechny drobnosti, šili oblečení pro tradiční lidová vystoupení.

A v Rusku bylo zvykem, že po dni Nikolaje začne velký muž Nikolský mráz. A pokud tento den je zima, pak zima bude mrazivý, a pokud je slunečný a teplý, pak nečekejte chladné zimní dny.

Mnozí věřící se zajímají o to, co lze udělat v takový den a co ne. Pravoslavná církev neříká nic o zvláštních zákazech úklidu, pak by podle lidových tradic neměli v den prelátu začínat praní, šití a opravy. Také v tento den byste neměli půjčovat peníze, protože můžete dát své štěstí. Pokud však existují dluhy, je lepší je všechny rozdělit tak, aby v příštím roce rodina nežila v bídě.

Viz také

Čínský Nový rok 2019: začátek a konec prázdnin

Rusové pozdravují Nový rok v souladu s obecně uznávanými tradicemi, začínají se připravovat na prázdniny od druhé poloviny prosince. V ...

V den svatého Mikuláše je nutné se v ranní službě modlit k světci. V návaznosti na životní příklad svatého není nutné projít kolem těch, kteří žádají o almužnu, ale aby byla pomoc skromná, a ne být pyšná na svou šlechtu.

Zajímavé!

V tento den, brzy ráno, majitel domu musí jít kolem svého dvora, pokud se tak nestalo, pak v příštím roce může mít jeho rodina potíže. A samozřejmě vDnešní den jsou dětem nabízeny dary ve formě sladkostí, sladkostí a perníku, které rodiče dali v noci pod polštář.

Na Svatý Mikuláš byl vždy položen bohatý stůl, pozval všechny sousedy, aby navštívili a pořádali slavnosti. To je jasný svátek, takže na takový den byste neměli být smutní, ale musíte ho trávit zábavou a radostí.