Jak čistit bílou srst ze žloutnutí a špíny

Možná, že mezi všemi oděvy z kožešin jsou nejkrásnější bílé výrobky. Sněhově bílá srst do tváře každé ženy a lehký přírodní kožich z norek nebo polární lišky není jen známkou luxusu, ale i důkazem rafinované chuti. Vypadáte dokonale v bílém kožichu, pouze pokud je naprosto čistý. A stejně jako většina sněhově bílých věcí se z času na čas mění. Tyto nedostatky je možné odstranit a vyblednout, i když to bude muset být dost složité. Jak čistit bílou srst doma, řekneme. Musíte být časově náročný proces, takže buďte trpěliví.

Potřebný inventář

Kromě vašich pečujících rukou budete muset po čištění vyčistit kožich. Neměli byste to dělat s masážním kartáčem, který používáte pro vlasy. Pro norku nebo polární lišku je to příliš těžké a není vhodné pro umělé. Koupit lepší speciální kartáč na srst. Mimochodem, nejlepší možností je kartáč na česání domácích mazlíčků.

Také při nákupu bílého kožichu byste měli okamžitě zakoupit speciální balíček pro jeho skladování. Neprůhledné obaly modré barvy jsou vhodné - jsou schopny chránit bílou srst před dlouhodobou expozicí světlem. Některé zdroje umožňují skladování sněhově bílé barvykožešinové výrobky z polární lišky nebo zajíce v modrých papírových obalech a v pytlích jiných tmavých barev. V zásadě s nimi souhlasíme. Pokud výrobek skladujete správně, nemusíte ho čistit. Tak, jemně protřepejte a hřeben před nástupem sezóny.

Odstraňte jednoduché kontaminanty

Pokud je vaše oblíbená přírodní srst jen prašná a ztratila svůj lesk, musíte postupovat takto:

  • Připravte si velký jasný list, na který můžete rozložit srst. Pokud potřebujete vyčistit jeden límec, je lepší ho odlepit od kabátu. Ale nemůžete trpět, ale prostě jednat velmi opatrně, aniž by to ovlivnilo strukturu srsti.
  • Povlak na povrchu rovnoměrně bramborovým škrobem.
  • Poté, co začal třít škrob v srsti. Pohyby vašich rukou by měly opakovat dlouho zapomenuté ruční mytí. Broušením srsti škrobem uvidíte, jak rychle škrob změní barvu na špinavou šedou.
  • Po ošetření škrobu by měla být vyřazena lehká srst. Vhodné pro tuto běžnou tyč.
  • Kartáčování dokončujeme kartáčováním.
Alternativou škrobu mohou být otruby, krupice, piliny listnatých stromů. Algoritmus je stejný.

Je možné čistit bílou srst škrobem pouze z nevýznamných nečistot. Co dělat ve vážnějších případech?

Mastná místa

Nevím, co dělat s kožichem, aby se na něm objevily tučné skvrny. Situace však má své místo, takže říkáme, jak čistit bílou srstmastné skvrny.

Nutnost získat letecký benzín. Naneste na houbu a jemně zacházejte s místy. A nezáleží na tom, jaký druh srsti si čistíte, umělý nebo přirozený.

Benzín by se měl nanášet opatrně podle hromady. Pokud je obojek vyčištěn, zkuste ošetřit pouze existující skvrnu, aniž by to ovlivnilo zbytek prostoru. Pokud je produkt silně znečištěn, smíchejte benzín se škrobem před silnými formami kejdy. Naneste směs na zašpiněný límec nebo zbytek srsti a počkejte, až bude zcela suchý.

Když je obojek nebo celý kožich zcela suchý, pokračujte v česání.

Pokud si nejste jisti, zda můžete bílou srst očistit z tukových skvrn sami, neriskujte ji, předejte ji čistírně.

Boj proti žloutnutí

Světlé barvy jsou schopny deklarovat věk. Ne, ne o tobě, ale o tvé! Pokud límec nebo jiné části kožichu získaly žlutý odstín, znamená to, že nákup drahé položky proběhl již dávno. Samozřejmě, norková srst se zbarví žlutěji pomaleji než umělá, ale stane se mu. Kožichy z bílé lišky žlutohnědě žhnou, dokonce i liščí límec je ohrožen žloutnutím.

Nejen doba trvání ponožek, ale i skladování. Pokud si ponecháte bílý kožich bez speciálního obalu, ve světle je nevyhnutelné žloutnutí. Je možné vybělit přírodní a umělou bílou srst? Můžeš. Dokonce i dvě metody. Řekneme jak.

Metoda 1

Než začnete bělit kožešinový límec nebo bílý kožich pomocí první metody, vypotřeba:

  1. peroxid vodíku 3%.
  2. Voda je čistá.
  3. Vhodná rozprašovací láhev.
  4. Houba.

Peroxid a vodu se smíchají ve stejném množství a zpracovává se přírodní nebo umělá kožešina z rozprašovače. To je vhodné udělat tak, že věc na ramínka zavěsíte. Na nich dokončí kožich. Po vysušení důkladně protřepejte. Garantujeme absenci žloutnutí a obnovu srsti.

54) Metoda 2

Kožešiny nebo umělé kožešiny mohou být běleny od žloutnutí použitím jiného složení. Použijte houbu namočenou ve zředěné modré barvě. A nechte zaschnout. Dále je vše ještě skript. Modrou vodu zřeďte v poměru 1: 1.

Pokud jde o tento způsob zbavení se žloutnutí, neposkytujeme žádné záruky. Oni sami nezažili, nevěříme, že mají právo poradit. Metoda je však považována za dobrou, známou dlouhou dobu. Říká se, že neexistuje žádná stopa po žloutnutí.

Kožich můžete také čistit v čistírně. Ale chápete, že vaše oblíbené oblečení tam nemusí být ošetřeno s náležitým znepokojením, jak budete chtít. Ano, a bělení vlastních rukou není tak těžké. Ale pak můžete zářit a říct svým přátelům, že srst je nová! Dare!