Podešev ze železa Palladium a Ceranium glissee: co to je, jak si vybrat

S vývojem technologie se v nejjednodušších domácích spotřebičích objevují nové funkce. Dříve bylo železo poměrně jednoduché provedení s topným povrchem, ale dnes má téměř každý zabudovanou parní funkci, je schopen nezávisle regulovat teplotu, vypnout, dokonce se zbavit znečištění. Výrobci neustále zdokonalují podešev ze železa, využívají nová řešení, aby byl co nejkratší a chránili jakýkoliv typ tkaniny před poškozením.

Jaké jsou podešve žehliček

Domácí spotřebiče byly vždy oblastí, kde jsou inovace zavedeny okamžitě. Jakmile se na trhu objeví nová technologie nebo materiál, výrobci se snaží najít pro ně ve svých výrobcích využití, aby předstihli konkurenci. Dříve, žehličky byly těžké konstrukce z litiny, pak beztělný hliník nahrazen, a dnes existuje tolik variací na policích, že to může být těžké pochopit bez předchozí přípravy. Hlavními materiály jsou:

 • nerezová ocel;
 • cermet;
 • hliník;
 • teflon;
 • titan;
 • kompozitní materiály.

Všichni mají své nedostatky. Napříkladocel má špatné klouzání, kovová keramika je poměrně křehký materiál náchylný k poškození, hliník si udržuje teplo a tvar špatně a teflon je snadno poškrábaný. Nicméně železo z takových materiálů se stále vyrábí. Mají své výhody: nízká cena, nízká hmotnost, trvanlivost atd. Pro trvanlivou a kvalitní práci musí výrobci hledat nová řešení - jednou z těchto inovací byla kombinace několika materiálů v jednom produktu. To umožnilo vyvážit vlastnosti. Tyto kompozitní materiály mají speciální názvy. Technologie Bosh přichází s předponou "glissee": Granit, Inox, Cera a nejnovější vývoj - Ceranium, Palladium.

Kromě materiálu se podešev vyznačuje nejmenšími detaily, díky nimž je proces žehlení pohodlnější a bezpečnější. Při výběru kupujících věnujte pozornost designu, barvě, tvaru, takže tyto vlastnosti také nejsou ignorovány. V nejnovějším vývoji firmy Bosh najdete speciální nárazníky, které chrání před poškozením, systémem proudění par, který zlepšuje skluz. Formulář s úzkým horním okrajem umožňuje žehlit malé, těžko přístupné oblasti.

Důležité!

Při volbě žehličky dávejte pozor na šňůru: musí mít dostatečnou délku, ohebnou v místě připojení, mít tkaninu, aby se kvůli vysoké teplotě neroztavil.

Palladium glissee - co to je?

Boshovi specialisté pravidelně aktualizují řadu modelů, kombinují staré a nové nápady v oblasti designu a technologiedosáhnout nejlepšího výsledku. Vznik Palladium glisse předcházely podešve Inox a Granit. V nové verzi bylo možné kombinovat ocel s keramickým povlakem. Podešev má speciální strukturu s parními kanály, které řídí pohyb, takže kluzák hladší. Výhody:

 • dlouhá životnost;
 • rovnoměrné topení;
 • zlepšený kluzák v důsledku parních kanálů;
 • nepoškozuje syntetické materiály;
 • snadné čištění bez použití speciálních nástrojů;
 • umožňuje žehlit malé části jako manžety, límce nebo lamely.

Tajemstvím jazyka je jeho struktura. Má úzkou horní část, která usnadňuje žehlení i těch nejtěžších míst. Rovnoměrné rozložení a plynulý přívod tepla chrání tkaninu před opařením, děráním a deformací. Podél hrany je podešev ze železa lemována speciálními stranami, které chrání před poškrábáním a poškozením, ale při nízkých teplotách palladium nevykazuje nejlepší výsledky: materiál často nemá čas na železo.

Důležité!

Aby nedošlo k poškození tkáně, je nutné dodržet teplotní režim. Některé materiály jsou velmi citlivé na teplo a ani inovativní podešev je nechrání, pokud zvolíte nesprávný stupeň ohřevu.

Jediný ceranium glissee

Tato podešev také kombinuje dva materiály: nerezovou ocel kombinovanou s keramickým povlakem. Tato kombinace umožnila vyrovnat hlavní nevýhodu oceli - špatný skluz,zároveň si zachovává všechny výhody: tepelnou vodivost, odolnost proti opotřebení. Podešve z této série je vylepšená verze Cera glissee, která byla vyrobena z keramiky a hliníku. Díky lehkému materiálu se nástroje ukázaly být prakticky beztížné, ale ne příliš silné. Nová verze má následující vlastnosti:

 • hladké klouzání na jakékoliv tkanině nebo úpletu;
 • zachování tvaru, hladkosti a brilanci i po uplynutí záruční doby;
 • snadné čištění dostupnými materiály;
 • odolnost proti náhodnému poškození;
 • rovnoměrné rozložení tepla.

Z minusů vyplývá relativní křehkost keramického povlaku. Náhodné poškození v procesu žehlení železa není hrozné, ale cílený účinek může snadno zničit chodidlo. Ale při kontaktu se zipy nebo knoflíky se nic nestane: designéři poskytli na hranách speciální nárazníky.

Důležité!

Pro zachování všech vlastností a vnějšího použití zařízení pečlivě. Nenechávejte žehličku delší dobu a neumísťujte ji na roztřesené povrchy, aby nedošlo k pádu.

Mezi nedostatky lze označit relativně vysoké náklady. Vzhledem ke kvalitě surovin jsou žehličky s takovou podešví dražší než jejich protějšky. Cena se však ospravedlňuje: pokud budete zařízení pečlivě obsluhovat, vydrží vám to dlouho.

Příklady žehliček s inovativními podešvemi

Technologie kombinování materiálůpoužívá se téměř ve všech pokročilých modelech žehliček. Orientace v sortimentu skladu není jednoduchá, protože každé zařízení má celou řadu vlastností: od vnějšku až po systém přívodu páry. Při nákupu konzultant vždy pomůže obchodu, a předběžná volba může být provedena zobrazením modelu z tohoto seznamu.

Ceranium glissee

Žehličky a parní generátory v této kategorii začínají na tři tisíce rublů a technologicky nejvyspělejší modely dosahují výše 16-18 tisíc. Dokonce i v nejjednodušší konfiguraci se jedná o zvýšení páry, vertikální funkci páry, ukazatel připravenosti k provozu. Populární modely seřazené vzestupně podle ceny:

 • Sensixx'x TDA3026110 - levný, jednoduchý se základním souborem vlastností;
 • Sensor Secure TDA3028210 - dobrá hodnota za peníze, automatické vypnutí v jakékoli poloze;
 • Sensixx'x TDA70 EasyComfort - segment střední ceny, parní ráz 200 g, délka šňůry - 2,5 metru;
 • Sensixx'x DI90 ProHygienic TDI903231H - prostorná nádrž na vodu (400 ml), samočistící, ekologický režim;
 • Sensixx’x DA70 i-Temp TDA702821I - pára do 180 g /min, režim úspory energie, automatické nastavení, automatické vypnutí v jakékoli poloze.

Palladium glissee

Žehličky s bází palladia jsou obvykle levnější: nejjednodušší modely stojí méně než 2000 rublů. Volba v kategorii je menší, protože to není taková nová technologie. Ale vzhledem k popularitě zákazníků a poměru ceny a kvality, jsou tyto žehličky stále na prodejních policích. Populární modely:

 • TDA2365 - zvýšení páry, indikátor připravenosti, nízká cena;
 • TDA2630 - hmotnost menší než jeden kilogram, automatické vypnutí v jakékoli poloze, systém proti odkapávání;
 • TDA1022010 - parní foukání 110 g, vertikální napařování, samočisticí funkce.

Co je třeba hledat při výběru železa

Ve vašem rozhodnutí stojí za to vycházet z cílů a cílů, které potřebujete. Pro cestování jsou vhodné lehké modely bez speciálních inovací pro domácí provoz, modely s funkcí páry, dlouhý kabel a automatické vypnutí. Vyšší úroveň - například výroba oděvů, vyžaduje speciální vybavení, ale modely domácností v horním cenovém segmentu jsou vhodné pro základní operace. Hlavní parametry pro výběr:

 • výkon: měl by překročit 1,6 kW;
 • délka kabelu - čím déle je, tím lépe;
 • podešev: stojí za to si vybrat na základě hlavních úkolů, nejlepší je kombinovat keramiku s nerezovou ocelí;
 • kapacita nádrže na vodu: 300 - 400 ml;
 • počet otvorů pro páry: 60 až 100;
 • sklouznutí na tkanině - závisí na zvolené technologii.

Podešev je hlavní vlastností železa. Péče o kombinaci materiálů, z nichž je vyroben, dobrý výrobce nezapomíná na další vlastnosti: pohodlí, hmotnost, design. Úroveň technologického vývoje vám umožní vytvořit skutečně lehké, ale zároveň výkonné modely, které osloví všechny hostesky.