Jak opravit koženou bundu doma, pokud je roztrhaná

Kožené výrobky jsou praktické, pohodlné a dlouho vydrží. Někdy je ale náhoda, že je třeba věc opravit, protože přírodní materiál byl poškozen. Koženou bundu je možné přilepit doma, ale při manipulaci je nutné dodržet určitou přesnost a přesně dodržovat procesní algoritmus.

Proč je kůže oslabena a roztržena

Kůže na bundách často oslabuje a začíná trhat. Tento jev je v podstatě výsledkem špatné taktiky péče o věc z přírodního materiálu. Někdy se však objeví díry na kožené bundě a omylem - poškození kusu svrchního oděvu se náhle objeví a nezávisí na kvalitě péče o věc. Hlavní důvody, které vedou k potřebě šití nebo lepení věcí z přírodních látek, jsou následující:

 1. Praní v pračce, delší dobu.
 2. Leštění a aplikace nástrojů pro obuv při výrobě oděvů.
 3. Nekontrolovanápoužívání nových netestovaných produktů péče.
 4. Použití tvrdých tkanin a kartáčů pro čištění nečistot.

Přirozená hmota je také slabá a může se rozpadnout v důsledku nedostatečného zasychání koženého výrobku po navlhčení. Aby přirozená hmota zaschla, je třeba věc zavěsit na závěs a odstranit všechny vzniklé záhyby Výrobek je povinen osušit sám a po odpaření přebytečné vlhkosti je nutné jej namazat specializovaným prostředkem - kondicionérem na kůži nebo vlasy.

Pozor!

Je zakázáno násilně sušit saka a jiné oděvy z přírodního materiálu. Použití sušičů na vlasy, ohřívačů, umístění předmětů v blízkosti sušiček v době sušení vede k deformaci tvaru pláště a oslabení struktury kůže.

Co je třeba použít k opravě mezer

Koženou bundu je možné opravovat vlastníma rukama, ale je nutné adekvátně vyhodnotit rizika. Pokud je šance na poškození výrobku ještě více a je to pro člověka drahé, nejlepším řešením by bylo kontaktovat studio s mistry, kteří mají zkušenosti s kůží, kteří rychle a bez negativních následků na oděv opraví bundu z přírodního materiálu.

Pokud však existuje důvěra v jejich schopnosti, je třeba před zahájením opravy připravit veškeré spotřební materiály a nástroje, které mohou být potřebné při restaurování položky koženého svrchního oděvu. Hlavní sada nástrojů a spotřebního materiálukteré bude nutné při opravě pláště, když se kůže roztrhne nebo se náhodně vytvoří díra:

 • štětce pro umění nebo barvy;
 • šicí jehly;
 • lepidlo na kůži;
 • pinzety;
 • lepicí páska;
 • šicí nitě odpovídající barvy;
 • barviva na kůži;
 • materiál, který lze použít jako náplast;
 • odmašťovací prostředek.

Tyto položky mohou být potenciálně potřebné při práci s kůží. Když je škoda menší - existuje možnost, že stačí pouze lepidlo, ale častěji budete potřebovat sešit otvory v bundě s náplastí. Doporučuje se připravit celý seznam materiálů a nástrojů, protože je nepraktické, aby se při práci při hledání rušilo - je lepší, když je každá potřebná položka okamžitě po ruce.

Jak správně nalepit otvory

Je možné uzavřít otvor na kožené bundě s lepidlem. Při takové restrukturalizační manipulaci je však třeba dbát zvýšené opatrnosti a dbát na to, aby mimo pracovní plochu nebyly stopy po lepidle. Kromě toho, že se zaměřujete na proces, musíte také dodržovat správný algoritmus. Existují určitá pravidla, odchylka od které může při zapečetěném plášti dojít k poškození výrobku.

Pro informaci!

Doporučuje se použít lepidlo na kožené zboží. Tento nástroj má určité složení, které je speciálně navrženo s úpravami funkcíkožené zboží.

Před zahájením restaurování věci z kůže se musíte ujistit, že máte k dispozici všechny potřebné spotřební materiály a nástroje. Vzhledem k tomu, že některé typy adhezivních kompozic během krátké doby zamrznou, může být nepřítomna možnost zastavení procesu lepení a nalezení pravdy a výrobek musí být očištěn od lepidla a znovu zahájen veškerý provoz. Postup lepení zahrnuje následující kroky:

 1. Roztržená klapka se pomocí pinzety upevní lepící páskou ve výchozí poloze.
 2. Výrobek je otočen dovnitř - aby se mohl dostat na místo poškození. Když není možné dosáhnout materiálu ze strany mořského dna - šité obložení zasahuje, je třeba jej rozbalit - úhledně a podél švu.
 3. Produkt položte na stůl a odmastěte pracovní plochu.
 4. Na místo poškození se aplikuje náplast - na ní se nalepí roztržená chlopeň.
 5. Zatímco adhezivní kompozice ještě neztvrdla, je možné korigovat polohu klapky tak, aby se poškozená oblast stala méně patrnou.
 6. Opatrně otočte plášť, odstraňte lepicí pásku z vnějšku.
 7. Lepidlo musí vyschnout pod tlakem - před vytvrzením sevře lepící plochu rukama nebo jako náklad použijí těžké předměty.

Po úplném vytvrzení lepidla se podšívka pečlivě sešívá a ujistěte se, že celý šev je pevný a nelepí se na závity. Po obnovení obložení zkontrolujte sílu švu - podívejte se na něj po délce. Je nutné se ujistit, že na konci šité oblasti je nitpevný - uzel je dostatečně velký a časem neoslabuje. Po kontrole kvality provedené práce je opravený výrobek opět vhodný k nošení.

Jak lepit momentovým lepidlem

Někdy, když byla klapka zcela vytržena z věci, a nikoli pouze slza, jsou použita vážnější opatření k obnovení původního vzhledu oděvu. Koženou bundu je možné utěsnit vlastníma rukama pomocí lepidla „Moment“. Tento nástroj se vyznačuje zvýšenou přilnavostí a není rozpustný ve vodě. Pro lepení budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • Lepidlo momentové patky
 • Materiál náplasti je semiš nebo kůže.
 • umělecký štětec;
 • nůžky;
 • párátka;
 • barvivo na kůži;
 • odmašťovací prostředek;
 • kladivo nebo jiný těžký předmět.

Pozor!

Je lepší zvolit gumový „Moment“, protože jeho elasticita je vyšší a další odrůdy po zaschnutí tvrdnou.

Před nalepením v roztrhané oblasti je nutné opatrně roztrhnout podšívku - pokud existuje. Po připravené kůži nebo semišové náplasti nalepte na potrhané místo z nesprávné strany. Poté, co byla náplast správně umístěna a korekce již není potřebná, je na lepené místo umístěn těžký předmět a věc je ponechána z přírodního materiálu, dokud lepidlo nezaschne.

Viz také

Způsoby, jak vyhladit koženou bundu doma: doporučení, tipy

Kožené výrobky neztrácejí dlouhodobě svůj význam. Vzhledem ke své vysoké kvalitě se nosí několik sezón. Ale od ...

Když je lepidlo suché, vyhodnoťte výsledek práce. Pokud nejsou žádné nedostatky, vezměte si barvu náplasti. Lakování je nutné i v případě, že je materiál náplasti vybrán barevně. Barvivo vytvoří oblast, která postrádala kus kůže, méně znatelná a vyrovnala tón. Po dokončení opravy se obložení sešívá a zkontroluje se pevnost švu.

Jak opravit vyříznutý otvor

Řez na kožené bundě vzniká v důsledku háčku na hřebíku, háčku, ostrého drátu, když si ho člověk okamžitě nevšimne. Taková bunda však podléhá restaurování - věc je možné opravit tak, aby bylo poškození nepochopitelné. Před zahájením procedury je nutné připravit pracoviště - stůl musí být dobře osvětlen a vyčištěn. Oprava řezu zahrnuje následující algoritmus:

 1. Věc je otočena dovnitř a podšívková tkanina je zkontrolována - aby ji bylo možné otevřít s nejmenším poškozením a pozdější šití bylo snazší.
 2. Aby mohla být náplast upevněna, je nutné materiál ošetřit vnitřním materiálem odmašťovacím prostředkem v oblasti řezu.
 3. Vrstva náplasti z kůže nebo semiše by měla být o 1–3 cm větší než samotný řez.
 4. Od mořského okrajeŘezy způsobují adhezivní kompozici, doporučujeme také rozmazání lepicí kompozice a náplasti. Po otočení věci s obličejem a přilepení okrajů řezu, jejich vzájemného spojení.
 5. Lepidlo je povinno zaschnout, kalení musí projít sám, je zakázáno násilně sušit lepidlo.
 6. Pokud není zaseknutý dostatečně dobře, je možné manipulaci opakovat.
 7. Poté, co lepidlo zaschne, je svrchní oděv ponechán nerozložený na stole po dobu 1 dne pod tlakem nákladu.
 8. Aby bylo místo řezu méně patrné, je možné věc odstínit barvou na kůži.
 9. Po nalepení a barvení se obložení sešívá.

Pro informaci!

V budoucnu by se nemělo obávat snížení. Po uzavření je tato oblast odolná proti poškození.

Použití tekuté kůže k opravě

Kromě klasických metod opravy věcí z přírodního materiálu můžete použít tekutou pokožku. Tento nástroj lze zakoupit v železářství, pro vyšívání a šití takových věcí. Kompozice po úplném vysušení získá strukturu umělé kůže, proto umožňuje utěsnit různé druhy poškození bez ztráty vzhledu:

 1. Drobné řezy a slzy. Pro opravu se kompozice aplikuje na hrany poškození, které se zmenšují. Pro získání přirozené struktury se na pracovní plochu aplikuje houba. Když tekutá kůže přesáhne opravenou plochu, přebytek se odstraní suchým hadříkem.
 2. Velké přesdíry. S takovým poškozením připevněte náplast na vnitřní stranu materiálu - to udrží tvar. Když je náplast již umístěna, naneste 2-3 vrstvy tekuté kůže a naneste texturu na vrchní nátěr.
 3. Mezery se zubatými hranami. Pokud má poškození na oděvu nepravidelné hrany, jsou řezány ostrým ostřím a přilepte náplast na vnitřní stranu. Po vysušení lepidla naneste 2-3 vrstvy tekuté kůže a naneste texturu na houbu.

Tekutá kůže může být použita nejen k opravě přestávek - tímto materiálem mohou být také uzavřeny různé druhy odření na pravé kůži. Před použitím dezinfikujte materiál na pracovišti. Celková doba schnutí tekuté kůže závisí na počtu nanesených vrstev. Společně s přípravou na opravu bude trvat od 40 minut do 8 hodin.

Poškození koženkové bundy

Postup při opravách věcí z umělé kůženebo koženekse neliší podle vlastního algoritmu od oprav věcí vyrobených z přírodní hmoty. Při výběru varianty s použitím adhezivních kompozic je však třeba věnovat pozornost různým druhům lepidla. Samostatné adhezivní formulace mohou nepříznivě ovlivnit koženkový materiál v důsledku použití nekompatibilních anorganických sloučenin.

Pro informaci!

Když se horní vrstva koženky začne slazit, navrácení věcí je nemožné. Pokud tyto změny již začaly, budou distribuoványpovrchu, proto je oprava jednotlivých sekcí nerentabilní.

Oprava límce

Obnova límce oděvů z kůže a koženky má své vlastní jemnosti. Pokud je poškození menší, šijte, lepte nebo ošetřujte tekutou kůží. Když je však mezera materiálu velká, je snazší sešit podložku na horní straně límce nebo ji nahradit novou. Pro úplnou výměnu je třeba znát rysy řezu bundy, proto pokud je obojek poškozen, doporučuje se vyhledat pomoc v ateliéru.

Tipy a triky

Než začnete opravovat koženou nebo koženou bundu, zapište si pořadí akcí na papír a před očima umístěte improvizované instrukce. Tento přístup pomůže zaměřit se na proces a zkrátit dobu trvání postupu. Aby byla oprava úspěšná, můžete použít řadu doporučení pro práci s materiály a nuancí zdobení kožených výrobků:

 1. Při použití lepicí pásky se doporučuje předběžně zkontrolovat lepivost na vnitřní části pláště vedle zipu. Páska by měla být pevně držena na povrchu.
 2. Pokud se používá lepidlo, postupujte rychle. Pokud kompozice předčasně zaschne na věcech, bude třeba proces znovu spustit, s čistěním a odmašťováním opravované oblasti.
 3. Při rozhodování o umístění vnější náplasti je třeba věnovat pozornost designu oděvu. Pokud neexistuje podobný dekor, pak je náplast vyrobena ze strany podšívky nebo je umístěno několik podobných.
Čtěte také

Natahování kožené bundy a koženkové kůže doma

Bunda z kůže nebo koženky je praktická, elegantní a pohodlná. Svrchní oděvy vyrobené z těchto materiálů jsou vysoce ...

Pokud není možné lepit nebo šít koženou bundu, neměli byste zkoušet alternativy, je lepší vzít věc do dílny. Nabízejí možné druhy oprav a budou schopni přesně provádět práci i v těch nejobtížnějších případech. Pokud se mezera nemá opravit, při zachování stejného vzhledu, můžete toto místo zakrýt patchworkem se zrcadlovým dekorem.

Pozor!

Tyto materiály jsou citlivé na vlhkost, a proto při opravách pracují výhradně se suchými předměty. Pokud se čištění provádí mýdlovým roztokem, plášť se suší při teplotě místnosti.

Jak udržet materiál silný a vyhnout se trhání

Pravá kůže je udržitelným materiálem, ale bez řádné péče může být struktura rozbitá, což vede ke snížení pevnosti. Když tento materiál oslabuje, poškození vede ke vzniku trhlin a trhlin. Chcete-li udržet bundu trvanlivou, musíte sledovat čistotu a stav. K tomu vyrábět výrobky pro péči o kožené zboží:

 1. Spreje odpuzující vodu. Aplikuje se jako impregnace, chrání materiál před vlhkostí v deštivém počasí a sněhu.
 2. Vosk - změkčuje kožené výrobky a vytváří ochrannou vrstvu proti vodě, zejména při nízkých teplotách.
 3. Houby a kartáče na čištění kožených výrobků nepoškozují povrch a čistí se lépe.
 4. Čistící prostředky ve formě pěny rozpouštějí běžné nečistoty bez poškození povlaku.

Tyto formulace se snadno aplikují a prodlužují životnost kožených bund. Pro náhražky tohoto materiálu nakupují oddělené linky podobných výrobků. Musíte však sledovat dodržování standardů péče - na bundě jsou štítky s užitečnými pokyny. Aby nedošlo k roztržení kožené bundy a uchování po dobu 2-3 let v dobrém stavu, doporučuje se také dodržovat tento seznam pravidel:

 1. Oblast smáčení kůže nebo kozhzamovuyu bunda, musíte otřít povrch oblečení a nechat schnout bez pozadí topení - při pokojové teplotě.
 2. Pokud plášť ztratí lesk a stane se náchylným k vlhkosti, povrch je pokryt ochranným sprejem, voskem nebo tukovým krémem, bez chybějících vrásek.
 3. Pro skladování oděvů z koženek a přírodních materiálů použité látkové obaly.
 4. Formy plísní nebo soli se zpracovávají alkoholem a mýdlovými roztoky s nízkou koncentrací. Pokud tyto nástroje nepomohou, je lepší zvolit baktericidní mýdlo.

Pro informaci!

Když se na bundě objevují záhyby, které je třeba odstranit, můžete na manekýn nebo rameno zavěsit navlhčenou věc. Pokud metoda nepomůže, můžete se pokusit vyhladit místo železem na nízkou teplotu přes bavlněnou tkaninu.

Kdy opravitbunda z koženky nebo přírodní tkaniny věnuje pozornost nejen povaze poškození, ale také barvě. Materiály jsou vybrány podobně ve stínu. Pokud po opravě pláště je opravená plocha silně odlišena od zbytku povrchu, namaľujte oděv. K tomu použijte různé typy dočasných a trvalých barviv.