Jak prát lepidlo z etikety nádobí, plastu, skla

Štítky s čárovým kódem a stručným popisem samotných výrobků jsou téměř jediným prvkem, který spojuje všechny produkty v mnoha supermarketech a v jiných prodejnách.

Současně začíná požívání získaných talířů, sklenic, nádob, šálků, které je třeba později prát, jejich stripováním. Jak ukazují zkušenosti zákazníků, úkol praní lepidla štítkem produktu bez poškození jeho vzhledu škrábanci může být velmi obtížný. Vše je možné! Pro to existuje několik osvědčených tajemství.

Triky čisticího lepidla z plastových povrchů

Hlavním úkolem není tolik odstranit nálepku, aby se odstranilo samotné lepidlo, což činí povrch špinavým a lepkavým. I před použitím jedné z vybraných metod se doporučuje zkontrolovat její účinnost na nenápadné části misky nebo nádoby. V případě poruchy to umožní zachovat celkový krásný a elegantní vzhled samotného výrobku.

Odstranění etiket a lepicího základu lze provést takto:

  1. Nejprve se musíte pokusit odstranit samotný štítek,vyzvednutí jedním z okrajů. Pokud papírová část snadno zmizí, stačí ji odstranit a poté přejít na lepicí základnu. Pokud lepidlo pevně drží samotný štítek, je nutné mírně zatlačit jeden z okrajů ostrým nožem a poslat proud zvýšené teploty ve směru. Nejlepší pro tento vhodný vysoušeč vlasů. Zahřívání základny může trvat ne více než 30 - 45 sekund. V případě potřeby lze vše opakovat, ale není-li efekt dosažen, je nutné pokračovat do další fáze.
  2. Dobře přilepená nálepka může být namočena v rostlinném oleji a ponechána nejméně jeden den. Během těchto 24 hodin lze přidávat olej o něco více. Díky svému složení může olej oslabit lepidlo a papír se bude pohybovat od plastového povrchu spolu s lepivou vrstvou.
  3. Štítek s lepidlem můžete odstranit i při použití rozpouštědla pro laky. Produkt naneste na bázi lepidla po dobu 10 minut a pak by se měl veškerý přebytek odlepit od plastového povrchu bez zanechání lepivých částí. Pro tuto metodu je také vhodný pro odstranění laku na nehty a vody s alkoholem.
  4. Z dostupných nástrojů je nejjednodušší použití speciálních vlhkých ubrousků s dostupným dezinfekčním prostředkem. Lepicí základna se štítkem je po dobu 10 - 15 minut pokryta ubrouskem a pak jen otřete celý povrch.

Používají-li se v boji proti ulpívání etiket mokré dezinfekční utěrky, pakPřed použitím pokropte povrch lepidlem jemnou solí. Díky tomu se lepidlo nezkroutí a zcela se vzdaluje od plastu a nezanechává žádné lepkavé značky. Z nejbezpečnějších a nejpoškrabanějších metod je pokus o odstranění lepicí části běžnou gumou. Používá pouze měkkou stranu objektu. Ještě předtím, než se pokusíte všechno vyčistit proudem horkého vzduchu, můžete se pokusit povrch ošetřit látkou navlhčenou v mýdlové vodě.

Díky uvedeným metodám je možné odstranit a odstranit samolepky spolu se základnou bez poškození samotného plastového povrchu. To platí zejména pro případné škrábance a poškození integrity výrobku, pokud se pokusíte odtrhnout suché lepidlo ostrým nožem.

Doporučení pro čištění skla a nádobí ze štítků

Zvláśtnost odstraňování etiket a lepidel ze skla je dána křehkostí samotných výrobků, jakož i touhou nepoškozovat povrch četnými škrábanci a oděry, které mohou vzniknout při použití brusných a ostrých předmětů. Pro manipulaci s okenními skly, zrcadly, lesklou keramikou a nádobami se můžete nejprve pokusit omyt povrch měkkým hadříkem navlhčeným v horké mýdlové vodě.

Pokud se jedná o misku, měla by být vložena pod proud horké vody a ošetřena houbou s detergentem. Porcelánové, skleněné a smaltované výrobky, stejně jako ocelové pánve a hrnce, lze na chvíli udržet ve vroucí vodě.

Pokud práce nevedla k požadovanému výsledku, můžete použít:

  • jakýkoli rostlinný olej;
  • ocet;
  • Kolín nad Rýnem;
  • alkohol nebo lakový benzín (benzín);
  • aceton nebo speciální odstraňovač laků na nehty.

Nejbezpečnější a nejjednodušší péči jsou rostlinné oleje, kolínské vody a odstraňovače laků na nehty, které lze nalézt v téměř každé domácnosti. Pro nejodolnější lepicí podklad se doporučuje lepivý povrch zakrýt vatovým tampónem namočeným v alkoholu nebo acetonu a nechat po dobu 5-7 minut. Zbytky po otírání povrchu lepivých částic mohou být odstraněny horkým proudem vzduchu ze sušičky.

Tipy pro odstraňování lepidla z dřevěných povrchů

Efektivní čištění nábytku se netýká pouze odstranění etiket výrobku se silným lepidlovým základem, ale také nutnosti odstranit různé vinylové dekorace a zářivě barevné obaly pro děti, které se již staly nezajímavými. Důležitým bodem při výběru správných nástrojů je zohlednění vlastností samotného povrchu. Například pro práci s leštěným nábytkem je lepší dát přednost rostlinnému oleji, aplikovanému na lepkavé místo s krémem. Olej by měl změkčené suché lepidlo změkčit, které se pak jemně seškrabuje plastovým nožem nebo škrabkou.

Použití vysoušeče vlasů k odstranění vinylových samolepek z leštěných povrchů je velmi nebezpečné.protože samotný povrch se může přehřát z proudu horkého vzduchu a stát se pokrytými bělavými skvrnami. Nedoporučuje se používat odstraňovače laků na nehty, protože mohou poškodit samotnou leštěnou základnu. Lze použít alkohol a benzín, ale s maximální opatrností.

Pokud nejsou dřevěné povrchy ošetřeny nebo jednoduše natřeny, může být fén použit k zahřátí adhezivního základu, prostředku obsahujícího alkohol, aby změkčil vysušené lepidlo, a také aceton. Současně je použití pleťových vod s rostlinným olejem naprosto nevýrazné a dokonce nebezpečné, protože neodstraní lepidlo a na povrchu bude mít čas vstřebat a zanechat tmavé skvrny, které nemohou být odstraněny ničím.

Triky odstraňování nálepek a štítků z povrchu chladniček

K odstranění všech druhů samolepek z povrchu chladničky můžete použít metodu zahřívání s vysoušečem vlasů, když se etikety postupně odvíjejí od jednoho rohu. Zbývající lepicí plochy lze ošetřit octem, acetonem nebo nejběžnějším čističem oken. V takových případech není dovoleno používat žádné ostré nebo abrazivní nástroje, které by mohly zanechat škrábance.

Z cenově nejdostupnějších a nejjednodušších způsobů, jak odstranit lepicí štítky, stojí za to zdůraznit běžnou gumu. Je to on, kdo spíše pomalu, ale účinně odstraňuje zastaralé stopy různých samolepek z různých hladkých povrchů, aniž by opustilTo i ty nejmenší škrábance.

Z doporučení zkušenějších žen v domácnosti je třeba zdůraznit možnost čištění na různých površích pomocí melaminových hub, které jsou schopny jemně odstranit lepivé části rovnoměrných vinylových tapet, přičemž je ponechají zcela neporušené a neporušené. Zvláštností melaminových houb je, že jsou postupně mazány a stojí za to použít je, když je předtím rozřezali na malé kousky. Samotná látka je z povrchů problematicky odstraněna, takže se nedoporučuje používat na nádobí, nádobách na potraviny a jiných výrobcích určených k podávání, přípravě a skladování potravin.