Jak čistit lepidlo PVA oblečení doma

Skvrny na oděvu nejsou neobvyklé, zejména z lepidla. Kvůli neopatrnému zacházení s ním můžete zkazit svou drahou věc. Zdá se, že není nic, co by se mělo dělat, ale nespěchejte do svého oblíbeného oblečení do odpadkového koše.

Vždy existuje cesta ven. Řekneme vám, jak umýt i nejstarší znečištění. Ihned musíte pochopit, že standardní způsob mytí takových skvrn nebude fungovat.

Nejběžnější tipy pro odstranění lepidel

Na jednom z prvních míst je aceton, který dokonale zvládá svůj úkol. Kromě toho můžete použít rozpouštědla barvy, ale tato metoda je lepší nepoužívat pro barvení věcí - jasný výkres přijde hned.

Někteří používají benzín. Je důležité vědět, že metoda je účinná, ale vyžaduje další úsilí, a to: po ní musíte mastné skvrny umýt silnými prášky.

Aby se účinně odstranily odolné skvrny, použijte ocet. Kyselina bude korodovat jakékoli lepidlo, zejména superglue, a vaše věc bude vypadat jako nová.

Kancelářské lepidlo má zapalovačkonstrukce, takže bude postačovat pouze proud horké vody. Lepidlo rychle nabobtná a odejde s kapalinou. Zbytky se snadno odstraní štětcem.

Jedním z nejjistějších způsobů je zmrazení. Poškozenou položku vložte do mrazáku a chvíli počkejte. Lepidlo zamrzne a můžete ho snadno vyčistit štětcem.

Můžete použít opačnou volbu - teplo. Udělejte to tak, že vložíte ubrousky na problémovou oblast na obou stranách tak, aby skvrna byla zcela uzavřena. Železné železo pozoruje, jak lepidlo zůstává na povrchu ubrousku. To se provádí několikrát.

U velmi jemných tkanin, jako je šifónové lepidlo, se odstraní roztok kyseliny octové. Stačí jej přidat při mytí a zapnout pračku. Velké tak-tak ne odstranit, ale malé kapky lepidla půjdou a nebude zanechávat stopy.

Lepidlo se snadno odstraní alkoholem. Vatovou vatu navlhčete a aplikujte půl hodiny.

Dalším důležitým pomocníkem bude „antikvariát“, který lze snadno nakupovat v obchodech. Efektivně odstraňuje veškeré lepidlo. Doporučuje se pouze pozorně si přečíst návod dříve.

Jak odstranit čerstvou skvrnu z lepidla pva

V této situaci je nejdůležitější rychlá navigace, nečekejte, až lepidlo zaschne. V průběhu času se na povrchu skvrny vytvoří husté zajetí, které je obtížnější odstranit. Pozitivním rysem tohoto typu lepidla je, že je vysoce rozpustný ve vodě. Proto pro start blotznečištění ubrousků, snažící se jít za hranice skvrny. Poté oblast otřete mýdlem na prádlo. Všechny stopy musí jít.

Odstranění ztvrdlých skvrn z pva lepidla

Přírodní látky, jako je bavlna, mohou být uloženy vatovým tampónem namočeným v alkoholu. Ale před postupem, ujistěte se, že test tkaniny, namáčení malý kus bavlny s vatou ze špatné strany. Mnozí výrobci nyní na výrobku označují „bavlnu“, ale ve skutečnosti je téměř 50% polyester.

K vyčištění skvrny ze semišového lepidla musí být tento materiál podroben tepelnému zpracování. Parní materiál po dobu 10 minut, pak navlhčete ubrousek v lihu a otřete jej tam, kde bylo lepidlo.

Buďte obzvláště opatrní s hedvábím. Látka může být snadno zkažena lakem a podobnými rozpouštědly. Radši na ně zapomenout. Zde funguje metoda zmrazení. Hlína zamrzne a začne praskat, nezanechává nadměrné skvrny.

Jak se zbavit skvrny od superglue

Mnoho lidí používá tento typ lepidla v každodenním životě z důvodu jeho spolehlivosti a rychlého schnutí. To platí zejména v případě, že musíte spěchat, a najednou došlo k nějakým potížím. Pokud se vám pokazí ne-barevné věci z přírodních vláken, pak vám pomohou rozpouštědla jako benzín, aceton, petrolej nebo lakový benzín. Vše, co potřebujete, je navlhčit bavlnu ve vybrané tekutině a aplikovat na skvrnu lepidla, otřete. Roztok by měl proniknout do struktury tkáně, takže počkejte půl hodiny. PakPoužijte způsob, jakým obvykle umýváte věci, ať už je to ruční praní nebo praní v pračce. Pokud byla skvrna přijata už dávno a věc se ještě nevymyla, celý algoritmus opakujte ještě několikrát.

Následující metoda je založena na použití stolního octa 9%. Tato metoda je neškodnější než v prvním případě, protože je vhodná i pro jemné věci. Existuje pouze jedna výjimka - denim. S ním bude tato cesta neúčinná. Budete muset zředit 1 lžíci octa ve sklenici teplé vody. Můžete buď namočit věc po dobu 50 minut, nebo použít roztok na místě pouze na skvrnu sám. Volba je na vás. Poté použijte obvyklé mytí.

Způsoby mytí věcí skvrnami silikátového lepidla

Toto lepidlo v lidech má druhé jméno, které plně odráží jeho hlavní vlastnosti - „tekuté sklo“. A to vše proto, že má stejnou průhlednost jako sklo a zároveň spolehlivě upevňuje díly, které mají být slepeny dohromady. První asistent při odstraňování skvrn bude obvyklé mýdlo. Nejprve namočte znečištěný oděv do vody po dobu 4 hodin. V průběhu času, otřete problémovou oblast mýdlem. Pokud je tkanina velmi trvanlivá, pak efekt zvýšíte štětcem. Dále opláchněte v čisté vodě.

Jak odstranit skvrny z lepidla na dřevo

Lepidlo na dřevo je jedním z nejobtížněji odstranitelných. Při chůzi v lese mohou omylem dostat své oblečení špinavé. V žádném případě by neměly třít dřevo pryskyřice. Onamá viskózní texturu, takže určitě rozšíříte hranice skvrny. Kontaminace tohoto druhu může působit buď teplo nebo chlad. Můžete zmrazit věc, nebo žehlit železem mezi dvěma ubrousky.

Tak jsme se ujistili, že skvrny od lepidla nejsou tak hrozné, že je vždy možné se s nimi vyrovnat. A tak, aby se takové nepříjemné situace nevyskytly, opatrně manipulujte s lepidlem. Než začnete opravovat pomocí lepidla, vyměňte si staré oblečení, které nebude zkaženo. Pro práci používejte zástěru a také na lepení okolních předmětů.