Dole bunda zlomil, jak opravit: šít, lepidlo

Down bundy, zpravidla dostat více než jednu sezónu. Obzvláště důležitá je proto otázka opravy. Díra vypadá neopatrně a také ovlivňuje zachování tepla.

Existuje několik způsobů, jak výrobek opravit. Vhodná volba je zvolena na základě povahy škody.

Přípravná fáze

Je důležité kontrolovat integritu výrobku v době nákupu. Špatné stehy a chabé nitě často způsobují díry. Někdy se výrobky s menšími vadami prodávají s vážnými slevami. Takovou věc si můžete koupit pouze tehdy, pokud přesně víte, jak provádět opravy.

Stává se, že závada se objevila v průběhu provozu. Pak je důležité co nejrychleji odstranit. Jak se připravit na opravu:

 1. Posoudit povahu škody.
 2. Zvolte způsob opravy.
 3. Příprava materiálů, přípravků.
 4. Uvolněte dostatek místa na stole.
Viz také

Jak smíchat chmýří v bundě dolů po mytí

Ruční mytí saka je poměrně problematické a nepohodlné, protože se v průběhu procesu zmačká. Mnoho ...

Materiály a nářadí

Povaha poškození tkáně je odlišná:

 • rovný řez bez lemování a vyčnívajících nití;
 • řez v kombinaci s otvorem;
 • opálení, následky zápasu nebo zapalovače;
 • plný otvor s hladkým okrajem nebo „třásněmi“.

Nejjednodušší je opravit rovnou, dokonce vadu. Čím více škod, tím těžší je oprava, takže to bylo nepostřehnutelné. Ve skrytém místě můžete řezat nebo lepit řez. Na viditelné - použijte patch nebo aplikaci. V závislosti na typu poškození budou užitečné následující materiály:

 • kus látky podobné barvy a kvality;
 • kus látky s vrstvou lepidla;
 • lepidlo;
 • závit (plášť);
 • šicí zařízení;
 • pinzety;
 • různé dekorace (nášivka, krátký zip, knoflíky atd.).

Výběr tkaniny pro opravy

Firmy, které následují jejich pověst, jsou pozoruhodné svou pozorností k detailům. Například na kvalitních spodních bundách je vždy taška s kusem látky, náhradním tlačítkem nebo tlačítkem. Kus textilie je užitečný při výběru příslušenství - je vhodné ho nosit s sebou. Také nutné opravit produkt.

Pokud výrobce zachránil a nepoložil klapku, budete muset jít jinou cestou:

 • získat malý řez vhodné tkaniny;
 • vybrat klapku v odděleních pro vyšívání (soupravy)pro patchwork nebo dětskou tvořivost);
 • zeptejte se kolem tkaniny od přátel a příbuzných.
Tip!

Pokud by tkanina musela být ještě zakoupena, je lepší zvolit možnost ihned lepicí vrstvou.

Clay

Je-li rozhodnuto nešít, nýbrž lepit nafouknout, stojí za to zvolit speciální nástroj. Standardní lepidlo PVA nebo „tužka“ není pro tento účel vhodné. Pro tkaninu je nutné zvolit speciální složení. Musí být transparentní a kvalitní. Volitelná lepící bunda:

 • moment;
 • pryž;
 • sekunda;
 • akryl.

Nejjednodušší způsob odstranění řezu lepidlem Nerovnoměrné poškození vyžaduje elegantnější a kreativnější přístup. Lepidlo lze použít jak samostatně, tak i pro lepení náplasti nebo ozdobného prvku.

Oprava vady

Pokud je řez proveden na rovné spodní bundě (tkanina je opotřebovaná nebo rozptýlená podél švu), nejjednodušší způsob, jak ji opravit K opravě položky existují dvě možnosti:

 1. Šijte bundu.
 2. Uzavřete otvor na spodní bundě.

Pro šití můžete použít jehlu s nití v tónu nebo šicí stroj. S ruční opravou je třeba šít tajný šev, as opravou stroje - klikatý steh. K odstranění závady se dosáhne, pokud je řez na nenápadném místě. Švadlenky dávají tuto radu: pokud je třeba provést šev na prominentním místě - na druhé straně bundy stojí za to vytvořit symetrický.

Poradenství!

Konec závitu by měl být upevněn na nesprávné straně pláště.

Poškození s hrubým okrajem

Je těžké udělat díru v bundě dolů, pokud je hrana s třásněmi. Proto je třeba nejprve vyrovnat, snížit, odstranit přebytek. Další kroky:

 1. Ořízněte náplast o něco větší, než je otvor.
 2. Na hrany naneste lepidlo (na přední straně drcení).
 3. Pomocí pinzety zasuňte náplast pod hlavní tkaninu.
 4. Narovnejte, pevně stiskněte.
 5. Zatlačte těžkým předmětem dolů.
 6. Po 5-7 hodinách lze náklad odstranit.

Je-li díra velmi velká a nemohla být pečlivě opravena, je lepší lepidlo nalepit na vrchol. Pokud je to žádoucí, může být šita. V roli dekorace může být: zip, stuha, vzor kamínků, výšivka nebo vzor knoflíků.

Klapka impregnovaná lepidlem

Nejjednodušší verze opravy. Algoritmus akce k opravě bundy dolů:

 1. Nakupujte speciální tkaninu.
 2. Odřízněte fragment o něco větší než otvor.
 3. Vložte vložku pod hlavní tkaninu.
 4. Hrany vyhlaďte, v případě potřeby odřízněte lepicí nitě.
 5. Žehlit plochu železem.

Máte-li pochybnosti o spolehlivosti této metody, můžete nalepit termo-nálepku nebo přišít dekorační náplast. Můžete také zametat okraje řezu barevně. Tato metoda je však vhodná pouze pro neviditelnou část spodní bundy.

Nálepky a nášivky

Je-li možné zakrýt díru dekorem, stává se způsob opravy nedůležité.Můžete si sakra nebo lepidlo na škodu, hlavní věc je, že výplň by neměl dostat ven pevně. Příprava na zdobení:

\ t
 1. Opravte spodní bundu.
 2. Vyberte náplast nebo nálepku vhodného tvaru a velikosti.
 3. Připevněte dekor.

Nápady na design

Roztrhaná bunda je velkým problémem pro mnoho lidí. Nákup kvalitního upgradu vyžaduje poměrně velké množství. Proto, okamžitě jít nakupovat, ne každý má příležitost. V tomto případě zachraňte kreativitu a fantazii. Je dovoleno používat vše, co je doma:

 • reflexní páska;
 • páska;
 • páska;
 • průchodky;
 • tlačítka;
 • tlačítka.

Prýmek

Pokud používáte pásky nebo pásky, není nutné zvolit barvu, která by odpovídala bundě. Můžete použít kontrast nebo jasné barvy. Můžete ho šít přímo, nebo ve formě vzorů (diamanty, hvězdy, kříže atd.). Aby byla bunda vypadat harmonicky, je dovoleno šít dekor nejen na místě poškození, ale i na celé tkanině, aby se vytvořila umělecká kompozice.

Viz také

Jak odstranit skvrny na plášti po umytí?

Rozvody na sako po mytí nejsou neobvyklé. Jejich vzhled může záviset na hodně - špatná víra ...

Reflexní páska

Jedná se o moderní, moderní materiál. S ním můžete přidat bundu jedinečnosti. Je přípustné náhodně šít segmenty tak, aby odražené světlozajímavě hrál. Kromě toho, že reflexní páska zakryje defekty opravy, bude bunda bezpečně nositelná v noci. Také z pásky můžete vytvořit vzor nebo ornament.

Informace!

Páska odrážející světlo se nazývá reflektor. Je odolný a mrazuvzdorný.

Krátký blesk

Můžete skrýt díru v hrudi, rukávech nebo lemu ozdobným zipem. Může být v tónu oblečení nebo kontrastu. Je také přípustné šít několik identických zipů na různých místech bundy, čímž získá individualitu.

On spálil sako s cigaretou: co dělat

​​

V případě, že tkanina není roztržená, ale spálena, můžete použít stejné techniky. Kuřáci často dostávají popel a nedopalky cigaret na své saka. Proto je obzvláště důležité vědět, jak rychle přivést sako na elegantní vzhled. V závislosti na velikosti poškození může být otvor sešitý, zapečetěný a poté ozdobený. Na spodní bundě můžete šít díru ručně nebo na psacím stroji.

Je teplý a pohodlný v zimním kabátě. Pro věc, která má sloužit po dlouhou dobu, je lepší kupovat značkové zboží. Je také důležité vědět, jak opravit drobné škody vlastníma rukama. Oprava spodní bundy nevyžaduje speciální znalosti a vybavení. Pokud je bunda z peří roztrhaná, stačí jehla, lepidlo a kus látky „v melodii“.