Jak odstranit, odstranit super lepidlo z plastu nebo plastu

Každý je rozrušen zlomenou věcí. Superglue může přijít na záchranu. Jedná se o rychle zmrazující látku, robustní. Řeší problém neúspěšné položky. Sponky dobře části. Je však možné, že při práci s povrchy (dlaždice, dlaždice atd.) Nebo nadměrným nanášením lepidla na ně se mohou dostat kapky lepidla. Tento druh znečištění čistě profesionální nebo improvizované prostředky.

Hlavní druhy jejich složení

Existuje mnoho možností pro adhezivní kompozice. Liší se svým složením a účelem. Některé typy jsou vhodné pro lepení dřeva, papíru. Jsou zde také kompozice pro výrobky z plastů, kůže, pryže, porcelánu a keramiky. Seznam populárních:

 1. Rychlá reakce lepidel. Nejznámější druhy jsou Cosmofen, Secunda, Superglue. Opravdu zmrazí za sekundu a poskytne silnou vazbu. Obsahuje kyanoakrylát. Po tuhnutí jsou podobné plastu.
 2. BF, lékařské lepidlo. Obsahuje pryskyřici a kalafunu. Emulgátor působí alkohol. Odolný vůči oleji, petroleji, acetonu.
 3. Moment. Jedná se o lepicí víceúčelovou skupinu. Pro lepení různých povrchů. Obsahuje pryskyřici, kalafunu, rozpouštědla.
 4. Lepidlo PVA - vhodnépro lepení lehkých povrchů, jako je papír. Má vodní základnu.
 5. Titan. Trvalé a obtížné stažení. V případě kontaktu s povrchem jej co nejdříve odstraňte z plastu.

Všechna výše uvedená složení v širokém rozsahu jsou na trhu zastoupena výrobci různých značek.

Proč je tak těžké odstranit zbytky z plastů

?

Adhezivní formulace jsou založeny na vodě. Častěji se přidávají aceton, alkohol a další rozpouštědla. Jsou docela žíravé, mohou pokazit předmět. Struktura lepidla je podobná struktuře samotného plastu.

Při zamrznutí na vzduchu proniká také hluboko do plastového povrchu, což ztěžuje odstranění šmouh a šmouh. V podstatě se snaží odstranit super lepidlo z plastu pomocí síly a improvizovaných prostředků (stěrka, kartáče, atd.).

Důležité!

Plastové povrchy lze snadno poškodit mechanickými předměty a musí se s nimi zacházet opatrně. Jsou poškrábané a oděrky /skvrny se mohou objevit z agresivních chemikálií.

Mechanická metoda odstraňování

Můžete se pokusit odstranit skvrnu ostrým nožem, čepelí nebo špachtlí. Pokud je malý, bude účinný. Je nutné pochopit, že není možné vymýt silně vysušené super lepidlo.

Nedoporučuje se odstraňovat lepidlo mechanicky z plastu nebo opatrně. Výsledné škrábance a třísky na jeho povrchu eliminují, již nefungují. Výsledkem je, že vzhled povrchu je zkažený.

Neagresivní metody čištění

Pro čištění lepidla z plastu použijte neagresivní prostředky. Čím větší je bod, tím delší je doba expozice:

 1. Voda. Dokonale změkčuje složení. Je nutné jej ohřát na 40 stupňů. Doba expozice je nejméně jeden den. Chcete-li navlhčit hadry nebo hadr, aby se na místě. Jak schne, je navlhčený. Voda bude účinná, pokud zmrazené skvrny nebudou delší než 1 měsíc.
 2. Mýdlový roztok. Jakékoliv mýdlo - domácí nebo toaletní, tekuté nebo hrudkovité. Vytvořte silný roztok, navlhčete hadr a na několik hodin naneste na skvrnu. Roztok změkčuje lepidlo. Pak je můžete smazat špachtlí. Stejným způsobem můžete otřít skvrnu z tkaniny, změkčit mýdlem a otřít.
 3. Alkohol. Čistí vrchní vrstvu. Použít na pár hodin. Pak je třeba vyčistit žínku. Podmínky - obsah ethanolu nejméně 95% a skvrna o malé tloušťce.
 4. Stěrač. Mohou odstranit nemrzlé skvrny.
 5. Rostlinný olej. Povrch navlhčete velkým množstvím oleje a nechte působit 10 minut. Odstraňte superglue z plastu ostrým předmětem.
 6. Stolní ocet. Je nutný roztok 9% octa. Houba aplikovaná na znečištění. Poté opláchněte vodou pomocí houby.
 7. Maskovací páska. Pevně ​​zatlačte na horní část výrobku a prudkým pohybem jej vytáhněte. Opakujte podle potřeby ještě několikrát.
Důležité!

Při použití všech výše popsaných metod je nutno připravit potřebu dodatečného mechanického působení.

Přezkum agresivních fondů

Při práci s každým z agresivních prostředků je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a být v ochranných rukavicích. Vyhněte se kontaktu s očima nebo sliznicemi úst, nosu. Nejlepší jsou:

 • Dimexid. Prodává se v lékárně. Doba expozice až 2 minuty. Na konci doby opláchněte vodou a houbou. Mohou čistit superglue z plastu. Chemické činidlo může výrobek poškodit.
 • Benzín. Čištěný benzín pro auto může odstranit superglue z plastu. Rozpustit skvrnu se obrátí k úplnému zániku.
 • Aceton. Odstraňte lepící moment plastem může být rozpouštědlo. Rozpuštěná skvrna se naplní acetonem a zůstane po dobu 40 minut. Pak se třel.
 • Automobilové nebo domácí stěrače. Cesta je podobná ostatním. Čisticí prostředek na okna automobilů v kompozici má alkoholy. Naneste na skvrnu hustou vrstvou, otřete měkkou houbou.

Výrobci lepidla vytvořili prostředek pro jeho odstranění - antiklyu. Má dobrou rozpouštěcí funkci. V závislosti na lepeném materiálu je nutné postupovat podle pokynů. Aplikuje se na dobu uvedenou v návodu a odstraní se houbou nebo hadříkem.

Tepelná metoda pro odstranění lepidla

Voda se čerpá do nádoby nebo nádoby. Nasaďte kamna. Umístěte potřebný předmět do vody a zahřejte. Pod vlivem teploty varu lepicí základ změkne a je snadné odstranit super lepidlo z plastu. Musí být opatrný. Existuje riziko spálení.

PovinnéStav předmětu vloženého do kontejneru musí mít menší průměr. V opačném případě se začnou roztavit jeho hrany do horkých stěn pánve.

Nejjistějším způsobem, jak bojovat se skvrnami, je zabránit jim objevit se. Je snazší zabránit než odstranit moment lepidla z povrchu. Pokud se vyskytne problém, je možné jej vyřešit. Hlavní věc je najít přijatelný způsob, jak otřít super lepidlo z plastu.