10 způsobů, jak udržet květiny ve váze čerstvé po dlouhou dobu: konzervační metody

Téměř všechny ženy milují přijímat květinové kytice jako dárek. Ale jak smutné je, že druhý den ráno není žádná stopa krásy: elegantní a drahá kytice. Cena nepomáhá jeho uchování, naopak, růže, kterou prodávající prodávají v obchodech s pomocí různých manipulací, okamžitě uschnou doma. Aby nedošlo k narazit na dlouho-řezané rostliny, musíte mít trochu znalostí na téma floristika.

Výběr správné kytice

Při výběru dárkové kytice v květinářství věnujte pozornost:

 1. Špička dříku. Pokud je řez lehký a zelený, rostlina je v poslední době řezaná a v kytici bude nějakou dobu stát. A v případě tmavě zbarvené špičky a řezu to nestojí za nákup. Odřízl dlouhou dobu a doma okamžitě uschl. V obchodě stojí květiny v chladničkách, což prodlužuje jejich životnost. Jakmile je teplota v místnosti, tyto rostliny okamžitě ztratí svou prezentaci.
 2. Špičky listů. V dlouhých řezaných květinách jsou vybledlé nebo sušené. Takový zástupce květinového světa je také odmítnut. Čerstvé rostliny mají světlé zelené.
 3. Na otevření bud. Pokud je pupen zcela rozkvetlý, jeho život je krátký. Měli byste si vybrat rostliny s hustými, neotevřenými pupeny a hustými nestálými stonky.
Viz také
Pokojové rostliny, které přinášejí štěstí a pohodu do domu

v oknech můžete vidět, že téměř všechny parapety jsou vyrobeny z květináčů. Lidé ...

Aby se prodali nelikvidní v období před prázdninami, prodejci se uchylují k různým manipulacím:

 1. Prořezávají sušené špičky okvětních lístků růží a zakrývají nepravidelné řezy jiskrami.
 2. Vložte drát do tlustých stonků.
 3. Balení každé kvetoucí růže bud do kytice do samostatných řas a sukní z krásné sítě pro balení kytic, které jim brání v úplném otevření a "visí".
Varování!

Aby bylo možné získat kvalitní kytici, je žádoucí, aby se skládala z květin, které si vybral před očima kupujícího.

Narcisy

Narcisy, stejně jako jiné zahradní květiny, se stříhají ráno. Patří k rostlinám, okolí v kytici, která má škodlivé účinky na zástupce jiných druhů. Narcisy stojí ve váze na dlouhou dobu, ale ihned po řezání, jsou umístěny do velké nádoby po dobu 2 hodin, aby se vymyla šťáva. Pak se řezy aktualizují a umístí do vody. Šťáva z tohoto květu má škodlivé účinky jak na ostatní rostliny, tak na sebe, proto se voda mění každý den. Pro prevenci stačí, aby tam spadl.manganový krystal. Můžete uložit řezané květiny na dlouhou dobu rozpuštěním 1 lžička cukru ve váze.

Květinové kompozice

Složení květin v koši nebo květináčích vypadá organicky. Jídlo pro rostliny umístěné tam je květinová houba namočená ve speciálním řešení. Při nákupu byste však měli být přítomni při tvorbě mistrovského díla, jinak je realita platit za nelikvidní aktiva. Pro montáž kytice se často berou nevhodné vzorky s odlomenými stonky, roztržené listy, vadné povyadshih pupeny.

Viz také
Jak pečovat o domácí růže doma: péče a přesazování

domácí podmínky rostou remontantní a hybridní čajové odrůdy růží. Růže v květináčích vypadají jako ...

Prodloužení života

Aby byly dané živé květiny po dlouhou dobu potěšeny svými hostiteli, je důležité nejen jejich čerstvost, ale také správná opatření k jejich ochraně. Existuje několik způsobů, jak prodloužit život krásné a elegantní kytice. Rostliny by měly mít jídlo, vodu, příjemnou teplotu. Pokud jsou květiny přivedeny z mrazu, potřebují čas, aby se přizpůsobily teplotě místnosti.

Před vložením rostlin do vody odříznou stonek, který není kolmý k kmenu, ale pod úhlem, aby voda pronikla a vyživovala květ. Všechny listy umístěné pod hladinou vody jsou odstraněny, jinak se nemůže vyhnout hnilobě a rozvoji bakterií, které urychlují smrt květu. Horní listy jsou ponechány těmdokud nezačaly vysychat. Každý den je stonek ostříhán ostrým nožem pod vodou o půl centimetru v ostrém úhlu, aby se zabránilo vniknutí vzduchu do stonku a vytvoření vzduchové komory. V růžích je ponecháno pouze 2,3 horních listů, jsou odstraněny trny a listy pod hladinou vody. Stonek je nejen řezaný, ale jeho hrot je rozdělen.

Voda

Jakmile je květina vyříznuta a odříznuta od kořenového systému, který jí dodává potravu a chrání ji před negativním vlivem okolního světa, napadají ji mikroby a bakterie. Vzhledem k tomu, že žádný vnitřní květ nemůže žít bez zalévání, tak čerstvě řezaný nebo přijímaný jako dárek kytice nemůže dělat bez povzbuzující vlhkosti. Voda z vodovodu navíc není vhodná, nezvyšuje životnost květin. Pro kytice použijte filtrovanou nebo zakoupenou vodu. Denně se mění a kapacita je naplněna na 80% celkového objemu. Růže doporučují postřik každý den spreji 3-4 krát, a v noci dát do velké nádoby (vana, umyvadlo) s chladnou vodou tak, aby pupeny vzhůru nad povrchem. Pro použití v kyticích:

 • velmi studená „ledová“ voda, rozpouští vzduchové bubliny a otevírá přístup k absorpci vody květem;
 • teplá voda, vrchní obvazy se v ní rychleji rozpouštějí;
 • horká voda, je nutné do ní dát květiny, na jejichž řezu jsou bílé kapky mléka. Utěsňuje šťávu uvnitř stonku a pomáhá udržovat květiny déle.

Dezinfekce vody

Snížení růstu a. \ Tpočet patogenů na vodu:

 • změna denní vody;
 • důkladně promyjte vázy;
 • přidat 1 lžičku. glukóza;
 • vytvořit kyselé prostředí přidáním aspirinu (1 tableta) nebo stolního octa (1 tabulka. L.), V kyselém prostředí se počet mikrobů zvyšuje pomaleji;
 • přidat několik tablet aktivního uhlí nebo kus dřevěného uhlí;
 • použít produkt Chrysal.

Domácí metody konzervování květinových kytic

Kromě nákupních metod uchovávání květin ve váze existují domácí metody dezinfekce vody a konzervace kytic:

 • přidáním 1 lžičky do vody cukr;
 • 1 tableta aspirinu;
 • 1 tabulka. l octa jablečného moštu;
 • 1 kapka bělosti, která chrání vodu před zápachem a zákalem;
 • 1-2 kapky Domestos;
 • měděné a stříbrné mince, které brání růstu bakterií;
 • 1 lžička. vodka v 1 litru vody;
 • 1 kapka Ferry;
 • 50 ml jakékoli sody;
 • 3 g lemongrassu do 3 litrů vody;
 • kytice ošetření s lakem na vlasy.

Váza pro kytici

Vázy různých kapacit jsou vhodné pro kytici různých velikostí. Za nejlepší se považuje velikost, při které je váza od 40 do 60% velikosti kytice. Vhodná je váza, ve které:

 • barvy nejsou přeplněné;
 • výška květů nad vázou není menší než jeho výška;
 • voda je dostačující na týden, aby zůstala kytice po celou dobu dovolené bez doplňování kapaliny.

Před vložením kytice do vázy se důkladně umyje. Při detekci nájezdu na stěny, zakalení vody, kapalinyvyprazdňuje, nádoba se promyje slizem z hlenu. Na květiny, odstranit listy, které spadly do vody, umyjte stonek z plaku, proříznout nohu pod úhlem pod vodou.

Nedoporučuje se používat kovové vázy na květiny. Když se do vody přidají stimulancia a hnojiva, pH klesne na 4-5, jeho kyselost se zvyšuje, což vede k uvolňování kovových iontů. Čím delší jsou květiny v takové nádobě, tím vyšší je koncentrace iontů Zn.Cu a Fe ve vodě, tím kratší je životnost květin. Nejvhodnější pro kytice jsou vázy ze skla, keramiky, plastů. Někdy používají vázy z křišťálu, ale ve starých vázách, vrchní obvazové přípravky tvoří zakalené skvrny.

Teplota a osvětlení

Uložte květiny do vázy o něco déle, můžete je vystavit teplotě a dobrému osvětlení. Potřebují jasné místo, ale ne na přímém slunečním světle. Delší udržení kytice ochlazuje vzduch v místnosti, daleko od radiátorů. Nepokládejte vázu s rostlinami do průvanů nebo do blízkosti klimatizace. Je nežádoucí, aby květiny kouřily.

Viz též
Pokojové rostliny pro ložnici: lepší volba, tipy

Ložnice je středem komfortu a pohodlí. Zde vše slouží stejnému účelu - odpočinek, takže pro výzdobu místnosti jsou vybíráni ...

Ovoce

Na stránkách časopisů jsou neustále zachyceny kompozice očí, skládající se z ovoce a květin. Poptávka je taková živá dekorace na svatbách.stolů, různých oslav a výročí. Ale takové ovoce a květinové asociace jsou z jednoho důvodu krátkodobé. Během skladování uvolňují jablka a hrušky do ovzduší „dozrávající hormon“ - ethylen, který urychluje proces dosažení technické zralosti nejen s ovocem, ale také s okolními květy.

Po rozřezání květin začíná proces stárnutí. Aby se prodloužila životnost každého odříznutého vzorku, dochází k regeneračnímu procesu, v důsledku čehož se do životního prostředí uvolňuje velké množství ethylenu. Ale když se nachází ve stejné místnosti, proces uschnutí se nepohne stranou, ale zintenzivňuje se díky uvolnění „zrání hormonu“ ovocem. Květiny v kytici:

\ t

 • pupeny a květy uschlé a suché;
 • listy se stávají žlutými a suchými.
Varování!

Nejvíce postižené etylenem jsou růže, lilie, karafiáty a orchideje.

Vybledlé květiny

Jakákoli kompozice zůstává delší s pozorností a péčí, ale existují druhy, které se vyznačují nenáročností a dlouhou životností ve formě řezu, a to i při minimální péči. Jsou to chryzantémy, gerbery, lilie, orchideje, astry, karafiáty, gladioly. Ve smíšené kytici často používají rostliny s různými obdobími konzervace ve vodě. A v tomto případě je nutné včas odstranit mrtvé kopie, protože zkazí dojem a urychlí smrt ostatních. Začátek blednutí růží se oživuje řezáním stonku a ponořením do vařící vody. Květiny umírající před ostatními:

 • mají nižší kvalitu;
 • jsou citlivější na bakterie a mikroorganismy;
 • jsou zdrojem problému (vypouštějí hodně ethylenu).
Varování!

Při výrobě kytice různých rostlin je důležité mít na paměti, že jejich životnost po řezání by se měla zhruba shodovat. To pomůže udržet kytici déle.

Po obdržení nádherné kytice růží nebo gerber jako dárek, může každá paní s pomocí jednoduchých manipulací prodloužit svůj život o týden nebo dva.