Jak umýt roušku

Pečlivě vybírat svrchní oděvy na jaro a na podzim, jste se zamilovali do lehce přehozeného kabátu? No, volba je provedena a je to dobrá. Nyní je to malé - nosit roušku po dlouhou dobu, a vypadají perfektně, musíte se naučit, jak se starat o věc - čistit, umýt, řádně sušit a skladovat. Nejsou žádné problémy s čištěním - všechno čistím suché, ale ne každý ví, jak umýt kabát doma.

Trochu o zakrytí

Drap už na první pohled vypadá silný a trvanlivý. Tak to je, tento materiál je vícevrstvý, vyrobený z různých druhů vlny, někdy je k základně přidán lněný nebo bavlněný příze. Vzhledem k tomu, že zakrytí má vysokou odolnost proti opotřebení, nekrčí a perfektně drží tvar.

Je nutné znát nuance, protože určují pravidla péče: způsob praní, výběr syntetických detergentů, podmínky skladování a sušení srsti.

Dokonce i vytrvalá rouška sbírá prach z dlouhého skladování a náhodně se znečistí, takže si musíte kabát umyt a vyčistit doma. Začínáme číst a dekódovat štítek na oblečení. Ikony, které jsou k dispozici, jsou listina výrobce a průvodce péče o věc.

Argumentace o možnostech volby

Suché čištění, ruční (částečné a plné praní), strojovévybrat? Sotva na prodej najdete rouška produkt, který lze prát v psacím stroji. Vysvětli proč. Krytí je tkanina ošetřená speciálními látkami, které netolerují agresivní účinky, ale dodávají tkanině pevnost a hladkost.

Optimálními možnostmi péče jsou částečné mytí rukou a chemické čištění. V krajním případě - zastavte pouzdro, které můžete zcela omýt, ale pouze rukama a studenou vodou. Stroj - automatická skutečná rouška nepřítele. Jaký jemný režim si nevyberete, bez ohledu na to, jak těžké se ho pokoušíte vytlačit - stejně tak jsou zničeny speciální skladby; Z toho vyplývá závěr:

Nikdy neperte krycí vrstvu na stroji psacího stroje!

Teď mluvme o platných metodách. Začněme čistírnou.

Chemické čištění

Pokud štítek ukazuje pouze suché čištění, postupujte takto:

 • Nejdříve jemně vyklopte tkaninu, vysušte ji nábytkovou tryskou, je-li k dispozici.
 • Po odstranění prachu pečlivě zkontrolujte rukávy, límec a místa v blízkosti kapes, zkontrolujte stupeň znečištění.
 • Mastné plochy posypte škrobem a mastkem, po několika hodinách, kdy je tuk absorbován, odstraňte zbytky čisticího prostředku měkkým kartáčkem.
 • Zakryjte skvrnu papírovým ručníkem, žehlte. Roztavený tuk by měl být absorbován do papíru.

Pokud se na farmě nachází letecký benzín, navlhčete v něm polštářek z bavlnyproblémových oblastech. Umyjte špínu z okraje do středu, aby nedošlo k dalšímu rozmazání skvrny. Vyměňte disky tak často, jak je to jen možné. Odstraňte stopy benzínu s diskem ponořeným v čisté vodě. Pro hledání leteckého benzínu není vůbec nutné být přáteli se zaměstnanci nejbližšího letiště, tento způsob čištění oděvů je prodáván v domácím chemickém oddělení železářství.

Částečné praní

Pokud výrobce dovoluje domácí praní rukou a srst je částečně znečištěná, znečišťují pouze oblast.

 1. Připravte si mýdlový roztok: v teplé vodě opatrně zřeďte gel pro praní vlněného oblečení. Neberte příliš mnoho pracího prostředku: bude velmi obtížné opláchnout zbytky vlny. Měkkou houbu navlhčete v připravené směsi, jemně otřete znečištěné plochy, umyjte pěnu houbou namočenou v čisté vodě.
 2. Přebytečná vlhkost může být navlhčena ručníkem: rozetřete kabát na stůl nebo na čistou podlahu, položte ručník na vyhlazená místa a zatlačte ho dlaní, lehce jej přitlačte k látce. Pak produkt usušte, položte ho na ramínka a zavěste doma na balkon.

Ruční mytí

Průvodce ručním praním je stále stejný štítek. Je-li povoleno mytí rukou (na obrázku bude nakreslena nepřeložená nádoba s položenou dlaní), můžete pokračovat.

 • Do vany zadejte vodu při pokojové teplotě, důkladně rozpusťte prací prostředek, který je vhodný pro praní vlněných výrobků, položte tam nátěr.
 • Namočte kabát na půl hodiny - hodinu.
 • Po namočení otřete znečištěné plochy měkkým kartáčkem. Vypusťte špinavou vodu, dlaně vytlačují přebytečnou vlhkost z materiálu.
 • Opláchněte srst v několika vodách. Neodstraňujte silně utěrku, ale aby se voda ve sklenici úplně naplnila, vložte sušičku do koupelny nebo na balkon, položte na ni kabát a počkejte, až bude voda úplně pryč.
 • Další možnost: odstranit přebytečnou vlhkost ručně: navlékněte srst do froté prostěradla, navalte ji, odstraňte. Opakujte několikrát, změňte list.
 • Výrobek rozložte na vodorovný povrch, dejte požadovaný tvar, tkaninu opatrně narovnejte, nechte v této poloze zaschnout.
 • Když je tkanina vlhká, ale není mokrá, položte na ramínka plášť a přiveďte ho na suché místo na místě, kde je například ponor, například na balkon.
 • Výrobek pečlivě opláchněte: zbytky mýdlového roztoku po sušení mohou „ozdobit“ srst rozvodem.

Některým ženám v domácnosti se doporučuje, aby okamžitě poslali výrobek na závěs. Nepokoušejte se: mokrá rouška pod vaší váhou se může protáhnout a deformovat.

Praní v pračce

Manipulace s kulometem se podobají experimentům. Můžete zkusit, samozřejmě, mytí rouška na delikátní režim ve studené vodě. Nezaručujeme však výsledek. Proto, pokud máte rádi extrémní sporty, a kromě toho, máte ve své hlavě pár plášťů kabátů, šanci.

Ale nedoporučujeme.

Nosit roušku s důstojností. Přísný styl -je to vždy přísnost, důvěra ve své schopnosti a jedinečná elegance.