Jak žehlit oblečení z koženky - tajemství

Na rozdíl od přírodní kůže má náhrada kůže významnou nevýhodu - je flexibilní. Vzhledem k tomu, oblečení vypadat vrásčité, tolik zájem o to, zda je možné železo oblečení z těchto materiálů s železem a zda existují jiné způsoby, jak vrátit věci do pěkného vzhledu.

Jak správně vyžehlit oblečení z koženky

Pokud se na štítku nenachází žádné zkřížené železo, můžete oblečení vyžehlit. Abyste se však vyhnuli riziku, že se něco z kontaktu s horkým předmětem domácnosti zkazí, musíte dodržovat určitá pravidla:

  1. Před žehlením výrobku z imitace kůže je nutné provést zkoušku. Chcete-li to udělat, otočte věc naruby, podržte ji železem, pokud se nic nestane, pak pokračujte v železe
  2. .
  3. Oblečíme oblečení pouze z nesprávné strany, pokud není podšívka, pak si vezmeme tkaninu, ale ne gázu, její hrubá vlákna mohou zanechat na oděvu známku.
  4. Na žehličce nutně vypne funkci páry a teplota ohřevu by neměla překročit 30 ° C, proto zvolíme režim žehlení hedvábí.
  5. V procesu žehlení by se samotné železo nemělo dotýkat samotného výrobku, proto ho držíme na dálku.
  6. Je také důležité, aby se při žehlení nedotýkaly koženkové plochy, jinak se mohou slepit.
  7. Rukávy jsou nejtěžší částí atak, aby se mezi sebou nelepili, vzali ručník, vyvalili je válečkem a vložili je do rukávů. Použijeme stejný váleček, pokud potřebujeme vyžehlit pytel své koženky.
  8. Po vyhlazení všech nepravidelností na oděvu, okamžitě je otočíme, zkontrolujeme, pokud nejsou žádné další záhyby, pak je zavěsíme na závěs, abychom dali věci do pořádku. Pokud záhyby zůstanou, postup se opakuje.
Důležité!

Žehlení předmětů z imitace kůže je povoleno pouze tehdy, je-li předmět šitý na základě úpletu - jedná se o dermantin a vinylovou umělou kůži.

Jiné způsoby vyhlazování koženek

Pokud žehlička není vhodná pro odstraňování vrásek z Vašeho oblíbeného oblečení, můžete použít jiné metody.

Parník

Vyhlazte záhyby nebo odstraňte z oděvů odlitek ze zámku, který lze provést napařením. Za tímto účelem můžete použít speciální parník nebo žehličku s podporou funkce páry. Oblečení visí na věšáku, jsou-li rukávy, pak je naplňte válcovaným ručníkem a proveďte test. Pokud nedochází k deformacím, pak ve vzdálenosti 10 cm zpracováváme problémové oblasti po dobu nejvýše 10 sekund. Nelze se dotknout horkého oblečení rukama, jinak mohou být stopy. Ta věc by měla být naprosto v pohodě, až poté může být použita.

Fen

Můžete se pokusit vyhladit věci z uzavřené kůže pomocí vysoušeče vlasů. Naše šaty také pověsíme na závěs, stačí je jen položit na postel, zapnout fén na nejvyšší výkon a nasměrovat proud horkého vzduchu do zmačkaných oblastí.

Je to důležité!

Vzdálenost od oděvu k fénu by neměla být menší než 20 cm a pokud je fén silný, pak všech 30 cm.

Voda

Tento jednoduchý způsob umožní, aby se věci z mezí řešily samy. K tomu zahřejte vodu na 30-35 ° C, nalijte do spreje. Obrátíme oděv naruby, pověsíme ho na závěs a nastříkáme ostění. Materiál by měl být dobře navlhčený, pak to nemá cenu zalévat příliš mnoho. Necháme látku schnout 12 hodin, dokud nejsou topná zařízení v blízkosti.

Tip!

Vyhlazování věci vodou může být provedeno tímto způsobem: my naplníme koupelnu teplou vodou, zavěsíme ji na oblečení v zploštělé formě, zavřete dveře a nejdeme do místnosti 2-3 hodiny. Po vysušení na větraném místě.

Acetické řešení

Řešení na bázi octa nejenže pomůže vrátit oděv do reprezentativního vzhledu, ale také zjemní koženkovou vložku. K tomu, v nádrži ve stejném poměru jsme kombinovat ocet, vodu a klimatizaci změkčit věci. Výsledný roztok se zpracovává sprejem. Nebojte se vůně, rychle zmizí.

Věnujte pozornost!

Používají se pouze 3% octa.

Glycerol

Glycerol je jedním z nejjednodušších a nejoblíbenějších způsobů, jak obnovit oděv do původního vzhledu. K tomu stačí vzít měkký hadřík, navlhčený v glycerinu a zpracovat produkt. Poté, co jsme zavěsili na závěs a dát oblečení čas narovnat. Pokud se poprvé nepomohlo, postup se opakuje.

Zapnutopoznámka!

Glycerin je schopen nejen vyhladit vrásky na věcech vyrobených ze zámků, ale také dodává výrobku pružnost a lesk.

Náhrada kůže je cenově dostupný a dobrý materiál pro šití mnoha výrobků. Je snadné se o něj postarat, hlavní věc je podívat se na štítky, protože některé věci nelze žehlit nebo vařit. Delší produkty je lepší provádět v čistírně.