Nemám rád dům čistit, co dělat: tipy

Čištění - akce zaměřená na vedení a udržování čistoty v místnosti. Existují však situace, kdy to nechcete a špína se začne hromadit. Důvody pro to mohou být různé, ale je čas rozebrat výsledné nečistoty. Pro čištění to bylo snazší, existují speciální techniky a doporučení odborníků.

Důvod, proč nechci odstranit

Než začnete pracovat s čistotou, musíte pochopit důvody, proč to nechcete dělat. Pro každý jednotlivý případ je zapotřebí zvláštního přístupu k pokračování v domácích záležitostech.

Varování!

Nevynucujte se a začněte odstraňovat silou - může vyvolat depresi.

Běžné důvody, proč čištění nepřináší radost:

 • přepracování - často ženy dosahují tohoto vrcholu únavy, když nechtějí nic, a v každodenním životě, podle jejich názoru, nemá smysl. V tomto případě budete muset odpočinout na několik dní a čištění již nebude zdát fuška;
 • protest - tento důvod je jednou z nejčastějších, protože rodinní příslušníci ne vždy pomáhají s domácími úkoly. Existuje řešení - zapojit všechny do čištění, rozdělit povinnosti mezi ně;
 • nedostatek volného času - to je vina pracujících žen. Často nemají čas zabývat se životem, takže potřebujípoužít systém fly lady. Jeho podstatou je každý den strávit na čištění více než 15 minut;
 • Lenost je nejpříjemnější a nejběžnější příčinou. Chcete-li se vyrovnat se sebou, stačí začít, a pak věci půjdou podle potřeby.

Pokud poznáváte sebe a hlavní příčinu neochoty obnovit pořádek, je také známo, jak tento problém vyřešit.

Jak se nutit k čištění

Existuje mnoho technik vyvinutých speciálně pro usnadnění domácích úkolů. Někdy stojí za to začít, a pak čištění bytu projde rychle. Mezi účinnými způsoby, jak správně správně naladit, můžete vybrat:

 1. Je třeba přistupovat k této otázce postojem „chci“ a ne „musím“ odstranit. Tato metoda je psychologická a pomáhá s domácími záležitostmi s radostí. V první řadě je nutné uložit pořádek, abyste se zbavili prachu a nepořádku.
 2. Začněte se zbavovat nepořádku v malých krocích. Ženy často používají tento princip, který se poprvé objevil v systému Fly Lady. Čištění je často odloženo, protože trvá dlouho. Ale ne, musíte okamžitě vyčistit celou místnost. Je dostačující, aby se každý den po dobu nejméně 5 minut ponechal stranou, aby se změny projevily.
 3. Stanovení konkrétních cílů. Nemusíte si dělat úkol „čištění koupelny“, jak to zní vágně. Měli byste si na sebe namalovat fáze tohoto procesu: „umyjte koupel“, „vyčistěte umyvadlo“ atd. Nebude to trvat déle než 10 minut.
 4. Odstraňte malou plochu v bytě a udržujte ji po celou dobu čistou. Podstatou této metody je, že tento web bude chtít neustále rozšiřovat. Tak bude přinesen řád ve všech obydlích.
 5. Volejte hosty. Tato metoda je nejextrémnější a je uchvácena v těch případech, kdy je nemožné nutit se k úklidu. Musíte k sobě pozvat důležitou osobu, aby bylo ostudou vás pozvat do nevyčištěného bytu, takže musíte uklidit.
 6. Odstraňte odpad - je obtížné vyčistit místnost, kde je mnoho zbytečných věcí. Proto musíte nejprve rashlamit místnost, aby se uvolnila a usnadnila domácí práce.
Varování!

Pokud to finanční stav dovolí, můžete si koupit moderní domácí spotřebiče a najmout čističe, který rychle obnoví pořádek.

V každém případě neprodleně stanovte cíl - dokonalou čistotu v bytě. Je lepší zpočátku lokalizovat nepořádek a pak pokračovat v úklidu v určitých částech domu.

Tipy

Kromě účinných metod glosování existují tipy, které byste měli poslouchat. Ženy řekly, že jim pomáhá při čištění:

 • pokračujte, jakmile se nad tím zamyslíte - čím déle jej odložíte, tím méně ho chcete vyčistit;
 • vytvoření vlastní nálady - zapněte veselou hudbu, pijte sklenku vína atd.;
 • volba konkrétního dne pro obnovení pořádku. Pokud to neustále děláte, pak se časem vyvíjí zvyk;
 • zapojení rodinných příslušníků do každodenních úkolů. Tento přístup vám umožní rychle dosáhnout cíle a domácnost bude oceňovat jejich práci a dlouhodobě udržovat čistotu;
 • přidělení pro čištění určité doby, například 30 minut, a nepřekračování této doby;
 • příslib odměny za splnění plánu. Může to být oblíbená čokoláda nebo nakupování s přítelem. Motivace může přijít s nějakým.

Úklid není snadný, zejména ve velké rodině. Poradenství a doporučení zkušených žen v domácnosti, které vyvinuli psychologové, však tento proces usnadní. Hlavní věc je, že vy sami chcete dostat čistý byt.