Co dělat s džíny sedl: jednoduché efektivní metody

Potřeba najít způsob, jak umýt džíny tak, aby se vešly na velikost nebo dvě, nevzniká velmi často, ale stojí za to vědět o takových metodách. Někdy je nákup nové věci frustrující. Džíny nesedí tak, jak chtějí, vypadají neatraktivní. Jednoduchá doporučení pro snížení jejich velikosti vám umožní nosit věc, a ne poslat ji do prachu na daleko police skříně.

Mytí rukou

Dělat džíny během mytí rukou je problematické, ale možné. Použití vysokoteplotní vody není vhodné, neměli byste riskovat spálení. Kontrastní sprcha pro výrobek zajistí požadovaný efekt.

 1. V prvním stupni produkt opláchněte v nejchladnější možné vodě.
 2. Pokud je volný čas, nechte je 2 až 3 hodiny namočit v takovém stavu, je lepší to udělat večer a odejít do rána.
 3. Po vyhrazeném čase si džíny omyjte rukou v horké vodě. Chcete-li přivést vodu na nejvyšší možnou teplotu a nespálit, můžete ji prát v rukavicích. Dejte dělníky na dno,demi-season rukavice, a na vrcholu - tenké gumy.

Výrobek je nutné sušit po takovéto kontrastní sprchě pomocí ohřívačů, na baterii.

Psací stroj

Každý si je dobře vědom schopnosti sednout si trochu při mytí psacím strojem. Pro mytí je nutné zvolit typ bavlněné tkaniny, aby intenzivní režim je jedním z důležitých aspektů. Některé jednotky tuto funkci nemají. Nejvyšší teplotu musíte nastavit ručně - asi 90 stupňů.

Po dokončení procesu by měl být výrobek řádně vysušen. Je lepší použít:

 • speciální sušičky;
 • ohřívače;
 • topná tělesa;
 • tepelné zbraně;
 • lze zvolit sušení stroje.

Věnujte pozornost!

Pokud se věc přirozeně suší pod širým nebem, je pravděpodobné, že se vrátí ke své původní velikosti a absorbuje vlhkost. Mohou se spolehnout na hmotnost vlhkého materiálu.

Proces varu

Džíny se mohou při varu smršťovat.

 1. Nejprve je třeba připravit koncentrovaný roztok pracího prostředku a horké vody. Prášek může být jakékoliv značky.
 2. Džíny musí být pečlivěnamočte do mýdlové vody. Je lepší to udělat s rukavicemi nebo speciálním zařízením, aby nedošlo k poranění rukou v horké vodě.
 3. Kapacita (lepší kbelík) zapálená, přiveďte k varu.
 4. Vařte džíny půl hodiny.
 5. Nechte vychladnout a poté je vyjměte.
 6. Vysušte věc obvyklým způsobem.

Po provedené manipulaci se věc stane přibližně o jednu velikost menší.

Vodní lázeň

Ne všechno je rozhodnuto potopit se do lázně naplněné horkou vodou ve vašich oblíbených džínách. Tento proces trvá asi 20 minut poté, co potřebuje vstát a počkat, až věc na těle schne. Mnoho lidí nemá rád nejen nepohodlí způsobené podobnou metodou, ale také jeho krátkou dobu trvání, kdy produkt jde do pračky, požadovaný efekt zmizí.

Redukční džíny se železem

Můžete si nejen umýt své džíny tak, aby se vešly na menší velikost, ale můžete na to použít železo. Pro žehlení bude zapotřebí více gázy nebo síťoviny . Postup se provádí v několika fázích:

 • na štítku výrobku udává maximální přípustnou teplotu pro žehlení. To je třeba vidět;
 • hadřík navlhčete teplou vodou;
 • stlačit, ale ne odšroubovat;
 • nastavte požadovanou teplotu na železe;
 • gázu nebo síťovinu. Tím se zabrání vzniku lesklých pásů v procesu žehlení;
 • rychlé žehličky na sušení věci.

Železo utěsňuje tkaninu, působí pečlivě na rozdíl od varu.

Smrštění přesně na obrázku

Aby se džíny zmenšily o jednu nebo dvě velikosti, můžete si vzít horkou koupel bez odstranění. To je velmi populární způsob, jak přizpůsobit velikost džíny přesně. Pro opakování každého obrysu obrázku stačí 20 minut na to, abyste se dostali do horké vody. Sušení by mělo probíhat přirozeně na těle (bez odstranění kalhot).

Nevýhodou tohoto postupu je jeho krátké trvání - po prvním mytí se kalhoty vrátí do původní polohy. Takové přizpůsobení na obrázku je vhodné pouze v teplém období, protože za chladného počasí dlouhý pobyt v mokrých džínách znamená chlad.

Pokles určité oblasti

Stává se to tehdy, když je nutné snížit určitou specifickou oblast kalhot, například oblast hýždí, kolena nebo pásu. Můžete použít jednoduchou techniku:

 • kondicionér se smísí s vroucí vodou (1: 3);
 • přivedou k varu;
 • ve výsledném prostředku navlhčete potřebnou zónu kalhot;
 • počkejte, až hadřík vychladne, a opakujte postup znovu, s kapalinou, která se znovu vaří;
 • provede postup 3-5 krát;
 • suší kalhoty z džínoviny bez kliků, zákrutů, oplachů.

Pro postup je lepší zvolit horké slunečné počasí nebopoužívat topení (džíny musí viset blízko něj). Sušení džíny vyrobené v horizontální poloze na přímém slunečním světle, pravidelně se otáčející kalhoty.

Co byste neměli dělat, abyste omezili džíny

Vedené manipulace mají řadu kontraindikací:

 • není možné provádět sušení pomocí železa - tato metoda přispívá ke zvýšení, natažení materiálu;
 • praní, vaření při vysokých teplotách není přípustné, pokud je výrobek ozdoben různými ozdobami (pruhy, kamínky, flitry) - to negativně ovlivní jejich kvalitu;

Věnujte pozornost!

Zpracování džíny s vysokými teplotami může způsobit ztrátu původní barvy.

Různé způsoby sušení

Správné sušení nedovolí džínám natáhnout se, navíc může zvýšit účinnost varu. Ke kvalitě materiálu bylo vždy ve výšce, můžete použít základní metody sušení.

 1. Při běžném sušení není nutné výrobek otáčet, vyrovnávat a vyrovnávat. Bude nutné jen dobře vytlačit džíny - voda na ně nebude odtékat, což přispívá k protahování.
 2. Pokud jsou kalhoty sušeny v horizontální poloze, použijte další tkaninu. Bude to nejlepší způsob, jak se zbavit přebytečné vlhkosti, zatímco džíny neztrácí tvar.
 3. Funkce rychlého sušení pračky pomáhá rychle sušit věc.

Džíny Streychevy

Populární džíny, vyrobené z natažené, zpočátku těsně přiléhají k obrázku. Zdůrazňují ohyby, připomínají něco legíny. Když se věc protáhne, jsou pro ni 2 vysvětlení:

 • objemy čísel se snížily;
 • Stretchová vlákna praskla.

Snížení výrobku je prostě nemožné. Praní, žehlení, vaření nepomůže. Tato funkce stojí za zvážení při nákupu.

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak doma zmenšit džíny. Nejsou složité. Vyžaduje to minimální úsilí a trochu volného času. Při volbě metody je třeba brát v úvahu kvalitu materiálu tak, aby v procesu netrpěl a věc byla zcela poškozena.