Co by se nemělo dělat v křtu 18. - 19. ledna?

Světlý svátek všech ortodoxních - křest. Co lze udělat a co není povoleno 18.-19. Ledna, bude zajímavé pro ty, kteří nedávno přemýšleli o skutečných hodnotách.

Dodržování jednoduchých pravidel pomůže životu a míru. Staňte se jedním z těch, kteří se starají nejen o své tělo.

Historie události

v roce 2019 19. ledna ortodoxní oslavují křest Páně. Den je významný pro křest Spasitele ve vodách Jordánu. Akce se stala před více než dvěma tisíci lety. Baptista se stal Janem Křtitelem. Svatý duch ve formě holubice sestoupil z nebe, Boží hlas se ozval: „Ty jsi můj Syn, Milovaný; Moje laskavost je s vámi! Potom následovalo 40 dní modlitby Krista v poušti. Tak nezačala snadná pozemská cesta Syna Božího. Dokončeno bylo očištěním hříšnosti lidstva skrze velká trápení Spasitele. Další jméno pro jednu z nejradostnějších svátků křesťanství je Zjevení Páně.

Přečtěte si také

Jaký den v roce 2019 Setkání Pána

Každoročně věřící křesťané po celém světě slaví setkání Pána, aby si připomněli ...

Roky, staletí, mnoho tradic se objevilo během této doby, ale nejdůležitější věcí je víra v zázračnou moc vody v den křtu. Naplňuje seBožská síla, schopná očistit duši i tělo, vyléčit z nemoci. Nejsilnější zdraví a duch lidí podléhají očistě v díře.

V křížových zásobnících je v ledu na ledě vyřezána díra, která se nazývá Jordán. Kněz vykonává obřad zasvěcení vody, po níž její zázračná moc omývá nemoc, hříchy. Stateční lidé třikrát ponořeni do ledové vody, četli modlitby. Svatý tento den se stává veškerou vodou v přírodních zdrojích.

Co dělat při křtu 19. ledna

Jako každá tradice, koupání v ledové díře vyžaduje dodržování pravidel a rituálů. Cítit léčivou sílu přírody může každý, kdo přišel k vyznání a společenství, obdržel požehnání kněze. Čtěte ve službě Troparion Epiphany, takže vaše myšlenky a duše budou očištěny. Zbavte se starostí a starostí, zbavte se špatného jazyka. Upokojení a mír by měly proniknout do každého, kdo se připravuje na očistu.

Zkáza a slzy jsou dalším hříchem, se kterým se v tento den vyrovnáte. Plač k křtu bude plakat celý rok. Takový významný den by vás měl naplnit pocitem radostné radosti. Zbavit se shonu - odložit domácí práce a starosti o další čas Strávit den modlitbou a pokáním.

Varování!

V případě křtu nelze kategoricky konzumovat silné nápoje. Striktní zákaz na to ukládá nejen církev, ale i moderní medicínu. Alkohol rozšiřuje cévy a ledová voda je dramaticky zužuje. Nakonecnastane pokles tlaku, srdce nemůže odolat zátěži.

Co dělat při křtu

V předvečer svátku 18. ledna věřící dodržují přísný půst. Tento den se nazývá Štědrý den nebo Hladový Kutya. Připravili jsme si jídla na večeři, dům byl zbaven vánočních symbolů. Další den - křest lidí zasvěcených společenství, vyznání, čtení církevních textů, koupání v díře. S příchodem první hvězdy na obloze seděla pravoslavná rodina u stolu s tradičními pokrmy:

  • Kutya;
  • uzwar;
  • knedlíky;
  • palačinky;
  • pečení;
  • rybí pokrmy;
  • kaše.

Tyto dny v rodině, mezi lidmi, by neměly být hněvem hádek, špatným jazykem. Čisté myšlenky a činy. Toto duchovní a fyzické očištění, zkrotení masa studenou vodou, to vše tvoří sílu ducha, morální čistotu. Udělejte si koupel doma, navštivte lázeň, nezapomeňte zadat vodu. Epiphany - má léčivou sílu. Jíst před jídlem s vírou a modlitbou uzdraví nemoci. Voda zůstane až do příští dovolené, nebude to kazit.

Viz také

Obřady, tradice, znamení v roce 2019 na zasedání Pána

Na pravoslaví, kromě Velikonoc, Vánoc a Epiphany, existuje mnoho různých církevních svátků po celý rok, jeden z ...

Plavat pro křest v díře v díře je individuální rozhodnutí. Volba silného zdraví a víry. Lékaři a církevní zástupci doporučují, aby se lidé se slabým zdravotním stavem zdrželiz ledových lázní. Nepřipraveni a ti, kteří se nejprve snaží zkusit - musíte se poradit s lékaři.