Tipy, jak umýt okna v zimě venku v zimě

Každá hospodyně v každém ročním období chce vidět její hnízdo útulné a hlavně čisté. K dosažení tohoto výsledku může být, pokud je řádně a pravidelně čištěno. S nástupem chladného počasí musí být mnoho domácích prací prováděno s určitými obtížemi. Mytí oken v mrazivé teplotě se stává naprosto ohromujícím úkolem, který ne každý hosteska zvládne. Jak umýt okna v zimě venku v zimě bude diskutováno v tomto článku.

Nádherná čistá okna

Čistota okenních otvorů splňuje nejen estetickou funkci, ale také řadu z následujících aspektů:

 • umožňují slunečnímu záření volně proniknout sklem a osvětlit místnost;
 • má pozitivní vliv na tělesné a duševní zdraví;
 • snižuje spotřebu energie;
 • dává svému místu čerstvost.

Jsou-li všechna okna umytá v polovině podzimu, pravděpodobně nebudete muset mýt okna v zimě venku, pokud je zamrzlá, ale okolnosti, jako jsou opravy nebo přemístění, vás nutí vstřebat okna i při teplotách pod nulou.

Mnohým se může zdát, že okna mají menší dopad na zdravotní stav. Ale když vzduch v místnosti, to je přes okna, že čerstvý vzduch proudí. A pokud okna sama aSíť do špíny a prachu, pak vzduch, resp. není nejčerstvější.

Jak čistit okna v zimě, tipy krok za krokem

Nejprve je třeba připravit vše, co potřebujete pro čištění, a to čisticí prostředky a zařízení.

Tip!

Namísto obvyklé vody, v mínusovém počasí, použijte dobře známé „nemrznoucí“ pro motoristy - snadno odstraní znečištění a nebude vytvářet obtíže.

Okna je možné umýt v zimě venku s mrazem v několika jednoduchých krocích:

 1. Čiré sklo a povrchy z ledu a mrazu.
 2. Odstraňte nečistoty a prach z povrchu.
 3. Prací parapety, rámy a kování.
 4. Nezapomeňte na okapy - je nedílnou součástí vnějšího okna.
 5. Vysušte všechny části okna, aby nedošlo k námraze.

Pokud tuto otázku podrobně zvážíme, je třeba okna umýt shora a postupně klesat. Plovák je nejlepší čistit opatrně, aby nedošlo k poškrábání skla nebo rámu. Pracujte nejlépe v gumových nebo nepropustných rukavicích. Rukavice jsou nezbytné nejen k ochraně rukou před chemickými látkami, ale také k ochraně před povětrnostními vlivy a tvorbou nepříjemných „mláďat“ na jemných ženských rukou.

Pro informaci!

Je-li 10 lžíc soli rozpuštěno v jednom litru vody, pak bude velmi snadné odstranit mráz tímto roztokem. Tato kompozice může být použita pro léčbu všech prvků okenního otvoru pro profylaxi a poté otřete do sucha. Zároveň o mechanickémOdstranění nožů a kladiv lze navždy zapomenout.

Jaké nástroje použít

Jak umýt okna v zimě venku, když je mráz dokonale čistá? K tomu můžete použít jednoduchou sadu nástrojů. Škrabka může například úspěšně řídit vodu a urychlit proces sušení povrchů.

Sklo a rámečky můžete otřít hadříkem z mikrovlákna nebo pomocí bambusových vláken. Použijte bělost nebo roztok chlóru k odstranění kontaminace a usmrcení bakterií. Pro mytí příslušenství můžete použít obvyklý prací prostředek nebo běžný mýdlový roztok - dle vlastního uvážení.

Pozor!

Je lepší umýt okna vodou při pokojové teplotě, horká nebo studená voda může způsobit mikrotrhliny. Prací prášky mohou zanechat škrábance. Ideální volbou by tedy byla voda nebo nemrznoucí kapalina a hadry.

Hadry z bavlny a flanelu by měly být odstraněny, protože mají vysokou absorpci kapaliny a mají tendenci zanechávat na skle kousky látky. Z tohoto důvodu trvá praní mnohem déle.

Tkaniny z mikrovlákna zase nepotřebují velké množství kapaliny, snadno čistí povrch a přispívají k dalšímu okamžitému sušení okna. V ideálním případě je lepší použít dvě utěrky z mikrovlákna najednou. Jeden může být aplikován na kapalinu a třel povrch, a druhý - suché, setřete zbytky vlhkosti.

Pokud ymáte doma parní generátor, pak to bude velký záchranář. Koneckonců, pomocí to umýt okna v zimě, kdy mráz bude mnohem jednodušší. Pokud v letním období parní generátor může odstranit nepříjemný vodní kámen, v zimním období dne to pomůže připravit zamrzlý povrch a zbavit se znečištění.

Tipy pro začínající ženy v domácnosti

V zimě se okna čistí pouze v nouzových případech. To je mnohem méně běžné než v teple. Výjimkou mohou být pouze domy a byty, které se nacházejí v blízkosti továren a dalších průmyslových odvětví, jejichž činnosti mohou vést k častým formacím nečistot na oknech.

Při mytí oken je lepší se oblékat tepleji, protože otevřené okno vytváří ponor a proudění mrazivého vzduchu může vyvolat chlad. Gumové pantofle nejsou vhodné k nošení, protože šlápnutím na kluzký parapet můžete spadnout, což může vést ke zranění.

Je-li plastové okno zcela nové, je nutné z něj nejprve odstranit ochrannou fólii. Pokud se tak nestane včas, může vlhkost proniknout do otvorů pod filmem, což může vést k tragickým následkům.

V automobilových prodejnách, mezi různými produkty autochemie, lze vedle „nemrznoucích“ najít speciální povlak, který se nazývá „antiled“. Tento nástroj lze aplikovat na sklo tak, aby okno nebylo pokryto ledovou kůrou. Vlastnosti povlaku budou udržovány až do dalšího promývání okna nebo srážení.

Existují dva další typy kompozic, které zvládnou ledové plochy:

 • v jednom litru vody se míchá 50 ml kyseliny octové a 15 g mleté ​​křídy;
 • v poměru 5: 3: 1 promíchejte tekuté mýdlo, glycerin a terpentýn.

Poznámka!

Hlavní je nezapomenout, že odstranění ledu s ostrými předměty může způsobit poškození nejen okna, ale zároveň hrozí nebezpečí zranění.

V rozích konektoru okna lze prach a nečistoty odstranit pomocí vysavače. Gumová těsnění mohou být mazána změkčovadlem nebo silikonovým mazivem, které zabrání zamrznutí. Silikon by však měl být používán velmi opatrně, aby se zabránilo kontaktu s jinými částmi okna, protože je schopen zanechat mastné tvrdohlavé skvrny.

Po dokončení čištění oken můžete povrch vyleštit. Polština má dva typy: lesklý a matný. Matte maže a chrání povrch a lesklý, kromě dvou výše uvedených funkcí, také dodává lesk. Leštidla na trzích přicházejí v různých příchutích, takže si můžete vybrat libovolné, spoléhající na svůj vlastní vkus.

Jedním z nejdůležitějších momentů v zimním čištění oken je načasování. Pokud se v teplém období okna mohou umýt v několika fázích, což umožňuje přestávky na jiné věci nebo požadovanou rekreaci, pak v prudké zimě, mytí oken otvory vyžadují zvýšenou rychlost práce. Toto opět přímo souvisí s teplotou mimo okno. Riziko nákazy a dvojí práce, opětovné odstraněníled z oken nebo římsy.

Pokuste se umýt okna v teplém období. Poslední čas před zimou je umýt okna v pozdním podzimu, kdy teplota mimo okno začne klesat. V této době můžete bezpečně dělat obecné mytí okenních otvorů, připravovat se na mrazivou zimu a pak počkat na rozmrazení. Koneckonců, na jaře nebo v létě, můžete strávit mnohem více času na to a zároveň ne spěchat do procesu.