Jak se donutit dostat se ven, pokud nechcete, ale musíte

Často, úklid bytu nepřináší radost hospodyňkám. Jsou přes sílu a v případě potřeby omyjte podlahy, otřete prach a vyperte špinavé prádlo. Obnovení řádu v domě trvá spoustu času a energie.

Pokud však tuto práci organizujete správně, můžete z běžných domácích prací udělat radost. Existuje několik způsobů čištění, které šetří čas a umožňují, aby nebylo příliš mnoho energie.

Proč zmizí touha obnovit pořádek

Důvody, proč žena nechce zahájit úklid, jsou obvykle velmi jednoduché. Mezi nimi:

 • neochota ztrácet čas na toto povolání;
 • fyzická únava;
 • nedostatek emocionálního postoje.

Nejčastěji je neochota zahájit čištění způsobena kombinací několika důvodů. Proto před přijetím jakékoli akce, musíte zjistit, proč to není touha vyčistit dům, který vzniká. Po pochopení a odstranění negativního faktoru je mnohem snazší donutit se se dostat ven z bytu:

 1. Když žena pracuje, je pro ni obtížné vyhradit si čas na úklid. V tomto případě pomůže plán dnů pro úklid, když je na obnovu objednávky přidělena čtvrthodina. Je-li obtížné udržovat čistotu s takovým systémem, můžete věnovat domácnostem několik hodin najednou, ale v jednom dni v týdnu.
 2. Pokud je hosteska velmi fyzicky unavená, musíte přemýšlet o tom, kam jde energie a jak ji správně distribuovat, aby zůstala sílaobnovení pořádku v domě . Kromě toho se vyplatí přemýšlet o procesu čištění předem, aby se na tuto činnost věnovalo minimální množství času.
 3. Nejtěžší je obnovit emocionální stav. Hospodyně se vystavují přílišnému psycho-emocionálnímu stresu. Pak je nutnost zabývat se nepříjemnými záležitostmi vnímána jako další stres. K vyřešení tohoto problému používají další drobnosti, které tuto práci zpříjemní. Zapněte například svou oblíbenou hudbu.

Motiv pro úklid

Kvůli nedostatku touhy se zdají být i ty nejjednodušší věci příliš obtížné. Množství příčin a překážek bezprostředně na povrchu v mysli naplnit to. Proto musíte přijít s tou správnou motivací pro úklid. Zvláště důležité je to udělat před obecným úklidem celého bytu.

Nejjednodušší způsob, jak přemýšlet o motivačních momentech v rodinách, kde jsou děti. Vždy kopírují své rodiče. Proto je postoj dospělých k úklidu a čistotě vnímán dětmi jako vodítko k jednání. Dítěneudrží indukovanou čistotu, pokud denně pozoruje rodičovský negativní postoj vůči němu.

Podle stavu bytu lze pochopit, jaký druh lidí v něm žije. Aby bylo v domě pohodlné, musí být vše na svém místě a vytvořit příjemnou, klidnou náladu. Je-li v bytě chaos a nepořádek, chce se z něj v hrůze utéct.

Důležité!

S udržováním čistoty v domě nebo bytě jsou spojeny takové pojmy, jako jsou údaje o obezitě, potíže při práci, problémy v osobním životě. V nepořádku a nečistotách se nelze přizpůsobit pozitivnímu myšlení nebo dodržovat zásady zdravého životního stylu. Čistota v domě, naopak, dělá myšlenky jasnější, přináší klid mysli myšlenkám, uvolňuje napětí z těla.

Jak se začít čistit

Ze správné volby závisí nálada na tom, jak rychle bude zahájený obchod. Před tím, než budete nuceni čistit dům, musíte se připravit:

 • psychologicky se vzdali všech problémů;
 • za pozitivní postoj patří zajímavý film nebo oblíbená hudba;
 • přemýšlet nad plánem čištění, rozdělit byt do několika zón a posoudit sled jeho činností.

Duševní postoj a duševní systematizace netrvá déle než sedm minut. Po tom, čištění se nezdá tak děsivé a dlouhotrvající. Měkká, jemná hudba nebo televize pracující na pozadí podpoří pozitivní postoj.

Pak začněte říditpo mentálním plánu. Je důležité, aby se tyto případy, které nejsou zahrnuty v původním seznamu, nerozptylovaly. Tato technika je vhodná pro snadnou každodenní údržbu v bytě a pro velké celkové čištění.

Systém „Fly Lady“

Předchůdcem této metody byla žena v domácnosti Marla Silli. Přišla na to, jak se k úklidu nutit a zároveň v roce 1999 nezažila negativní emoce. Tato metoda je nyní podporována a aktivně praktikována více než milionem žen a mužů.

Koncept této metody spočívá v tom, že dům není třeba uklízet jednou týdně a věnovat tuto celou sobotu této činnosti. Marla Zelly navrhla, že je mnohem efektivnější obnovit pořádek každý všední den po dobu jedné hodiny, a je zajímavé strávit víkendy a pro sebe. Chcete-li splnit přidělené 15 minut, musíte jednat rychle a nastavit časovač. Po jeho signálu se práce zastaví.

Ve všední dny obnoví majitel domu pořádek pouze v jedné z těchto zón. Nicméně sleduje jasnou sekvenci:

 • jídelní kout a předsíň;
 • spíž nebo prádelna, kuchyně;
 • koupelna a dětský pokoj včetně případné dílny;
 • ložnice a WC;
 • obývací pokoj.

V průběhu dne je také stanovena doba pro provádění povinné „rutinní“ práce a 5 minut denně pro čištění sutin vytvořených na policích nebo v zásuvkách. Kromě toho, jeden z pracovních dnů se čistí po celou dobubyt, kdy na hodinu umývat nebo zametat všechny podlahy.

Zejména pečlivě následovníci systému Flylady sledují stav kuchyňského dřezu. Je neustále udržován v dokonalé čistotě. Kromě toho existuje několik užitečných principů, které jsou vhodné pro všechny lidi. Ženy Flylady netráví dlouho u počítače, dělají vše důsledně a nezapomeňte si udržet dobrou náladu.

Důležité!

Pro sledování času je vhodnější použít mechanický časovač než elektronický časovač. Rytmické tikování stimuluje práci efektivněji.

Čištění Feng Shui

V této starověké čínské doktríně jsou tipy pro všechny příležitosti, včetně správné organizace úklidu. Chcete-li přinutit k vyčištění pokoje, musíte postupovat podle několika jednoduchých doporučení:

 1. Doba úklidu velkého domu padá na ubývající měsíc. V této fázi má člověk sílu provádět rutinní úkoly. Stává se více trpělivým. Energie v domě se stává příznivější.
 2. Odpad z bytu je vyhozen až do západu slunce, pozorovat frekvenci.
 3. Pro zlepšení materiálního blahobytu a psychického pohodlí v domě jsou vodovodní potrubí a kanalizační systémy udržovány v dokonalém pořádku a čistotě.

Feng Shui radí, aby se úklid čistil jako proces očištění lidské duše, a ne jen jako čištění sutin v okolním prostoru. V tomto okamžiku jsou energetické kanály uvolňovány, pronajímányv pohodlí domu. Pokud člověk přijde s takovým vědomím obnovit pořádek, dělá tuto práci s inspirací.

Způsoby, jak zpříjemnit čištění

Aby to nebylo líné v procesu stanovení čistoty v domě, práce začíná v dobrých duchech. Je lepší to udělat hned ráno, když je člověk energický a plný energie. Pro tuto práci je lepší nosit pohodlné, nerušivé oblečení.

Chcete-li zvýšit náladu, můžete použít domácí chemikálie s příjemnou vůní. Zaplní místnost a inspiruje nové úspěchy. Pro stejný účel se doporučuje užívat vysoce kvalitní doplňky, houby a hadry jasných barev.

Aby proces probíhal rychle a čištění bylo kvalitnější, můžete použít časový limit. Pak nebude touha být rozptylován vnějšími záležitostmi. Jako pobídku musíte přijít s malou odměnou za kvalitní práci. A nemusíte všechno opakovat.

Jak kvalitativně umýt chladničku

Vnitřní stěny zařízení jsou schopny absorbovat pachy produktů, které jsou v něm uloženy. V průběhu času začne chladnička nepříjemně cítit. Aby se toho zbavili, nestačí to umýt zevnitř vysoce kvalitními detergenty.

K odstranění zápachu jsou zapotřebí vysoce kvalitní absorbenty. K tomuto účelu se použije vhodné aktivní uhlí. Tablety se vytáhnou z obalu a umístí do talíře na polici chladničky. Pokud je objem velký, budete potřebovat několik takových desek.Jedlá soda má podobný účinek. Periodicky strávená absorpce se mění na čerstvou.

Citron je vhodný pro občasné čištění a odstraňování nepříjemných pachů. Ovoce je nakrájeno na dvě poloviny a otřete vnitřní stěny chladničky. Po čtvrt hodině je otřete vlhkým hadříkem. Po této úpravě nebude nepříjemný zápach ani špína.

Je to důležité!

Sodový roztok pomůže vymýt silné nečistoty v chladničce. V teplé vodě zřeďte 2 lžíce. Já a otřete přístroj zevnitř. Soda flush není nutná.

Hlavní etapy čištění

Pokud je plánováno obecné úklid, provádí se v určitém pořadí. Chcete-li obnovit pořádek v obývacích pokojích. Důkladně vyčistěte dětský pokoj, pak pokračujte do hlavní ložnice a obývacího pokoje. Během čištění náhodně rozebrat věci, zbytečné odhození. Pro vyčištění kvality je důležité nezapomenout otřít prach z obrazů, nástěnných polic a dalšího nábytku v pokojích. Po tom, umýt podlahu v místnosti nebo vyčistit koberec.

Pak pokračujte do kuchyně a koupelny. Zvláštní pozornost je zde věnována dveřím skříněk, pultů, dřezu a sporáku. Nikdo je nevynucuje, aby se vyprali, ale pro udržení čistoty je nutná. Pro čištění z saze a saze z trouby zevnitř se používá amoniak. Nalije se do široké nádoby a umístí se v noci do zařízení. Dopoledne se znečištění změkčí a snadno se vzdaluje.

V koupelně a WC utěrkuznečištění z dlaždic, čištění zrcadel, mytí vodovodu, vodovodních baterií a vodovodních kohoutků. Sprchová kabina je omyta kvalitními detergenty s dezinfekčním účinkem, aby se zabránilo tvorbě plísní a plísní.

Aby se usnadnilo čištění, staré, zastaralé, věci se včas vyhodí, místo aby se hromadily odpadky. Proto byste měli pravidelně vyhodit:

 • stale press;
 • kosmetika s ukončenou životností;
 • použité boty, které se již nepoužívají;
 • spodní prádlo, nepárové ponožky;
 • prázdné obaly;
 • sušené kytice a pokojové rostliny;
 • stará jídla a kuchyňské potřeby;
 • produkty s ukončenou platností;
 • zlomené položky.

Jak se zbavit pachu hoření

Je-li v bytě něco spáleno, je důležité se nejprve zbavit zdroje ohně. Poté, co ji odstranili, zahodili všechny poškozené věci a vzduch v bytě. Po tom je nepříjemný zápach pálení, který dlouho nezmizí. Zvlhčení místnosti pomůže zbavit se pachu hoření. K tomu jednoduše přidejte vodu do koupelny a do kuchyně. Odpařující se voda shromažďuje pach hoření. Zbývá jen sbírat je z podlahy se zbytečným hadrem.

Kromě toho, kolem místnosti uspořádejte desky s absorpční. Přitáhne nepříjemný zápach. K tomu použijte kávu, sůl. Účinek použití těchto látek se projeví během několika hodin. Pomůže eliminovat nepříjemné mokré čištění zápachempřidávání octa do vody. Aby byl vzduch v bytě příjemnou vůní, rozložte kůry citronu nebo pomeranče.

Racionální čištění

Pokud nechcete dům neustále čistit, musíte řádně rozdělit čas a energii na vedení čistoty. Nejprve organizují obecné úklid. Bude sloužit jako začátek pro udržení čistoty. V procesu takového čištění zároveň proveďte audit věcí a bezohledně zahoďte vše, co se nepoužívá po dobu 2 let nebo déle. Tyto věci zabírají pouze prostor a hromadí prach na sobě. Pokud po dobu dvou let nebyly nikdy zapotřebí, je malá pravděpodobnost, že budou v budoucnu užitečné.

Pak se nachází trvalé místo pro všechny věci. Pak využijete-li jednoho z nich, stačí, abyste ho dali na místo. Takže pro udržení čistoty nemusíte trávit spoustu času a úsilí. Oblečení okamžitě vyčistí skříň, nezanechává židle a pohovky.

Důležité!

Chcete-li udržet čistotu déle, nejprve odstraňte obytné prostory a pak technické místnosti, postupně se pohybujte směrem k východu z bytu. V místnosti začíná čištění úklidem prachu ze stropu a lustrů a následným přesunem na nábytek a podlahu.

Pro usnadnění práce je rozumné používat chemické látky v domácnostech. Velmi zjednodušují a urychlují proces praní bytu. Leštidlo na nábytek jej ušetří déle od prachu a na odstraňování skvrn se používají moderní odstraňovače skvrn.

Závěrem

Existuje mnoho způsobů, jak se donutit, abyste dům vyčistiliudržovat bydlení čisté. Je důležité přistupovat k tomuto procesu kreativně. Pak může být každá rutinní práce proměněna v radost, racionálně rozdělující čas a energii.