Užitečné tipy od domácích úklid profesionálů

Pro mnohé je úklid domu zatěžující povinností, zejména když na to není dost času a energie po náročném pracovním dni. Nicméně, v žádném případě není možné zanedbávat čistotu, jak fyzické zdraví a emocionální stav závisí na tom. A některé triky a tipy od profesionálů pomohou ušetřit čas a učinit tento proces příjemnějším.

Pořadí obnovení pořadí

Je tedy čas začít čistit. Ale kde začnete jako první? Nejvhodnějším řešením je úprava těch míst, která je třeba vyčistit dezinfekčními prostředky. Jedná se o toaletu, umyvadlo, vanu nebo sprchu, sporák atd. Je nutné si na ně dát čisticí prostředky a nechat je na chvíli.

Zatímco domácí chemikálie rozpouštějí nečistoty a zabíjejí choroboplodné zárodky, můžete přistoupit k další položce - , aby se věci umístily do všech místností . Na své místo byste měli dát oblečení, předměty osobní hygieny, pomůcky, knihy atd. Je velmi vhodné vzít si s sebou velký pytel na odpadky, do kterého můžete v procesu sčítat, co se stalo v havarijním stavu, nebo malé odpadky.

Sběr oděvů by se měl čistit od znečištění. Poté můžete pračku naložit. V době ukončení čištění je pračka již v provozus jeho úkolem a bude možné zavěsit věci na sušení.

Dále musíte začít čištění kuchyně. Všechny špinavé nádobí by se mělo umýt čisticím prostředkem, umístit na místo. Pokud je kuchyň vybavena myčkou, můžete se s tímto úkolem vyrovnat mnohem rychleji. Pak se řazte výrobky v chladničce, vyhoďte ty, které se začaly zhoršovat, otřete police. Umyjte umyvadlo, desky, sporák, troubu, mikrovlnnou troubu a setřete prach.

Další v řadě je koupelna. Nejdříve je třeba umístit příslušenství na mýdlo a holení. Od začátku čištění, toalety, umyvadla a vana již byly naplněny domácími chemikáliemi, takže vše, co zbývá, je setřít je kartáčem nebo hadrem.

Poté můžete procházet všemi místnostmi a odstraňovat prach, vlákna a vlasy z přehozů a čalouněného nábytku. To lze provést pomocí speciálního vysavače trysek nebo vlhkého, čistého hadříku. Nyní můžete vysávat a čistit podlahu.

Dalším krokem je zbavení se prachu. Mokrý hadr musí projít všemi skříněmi, stolky, policemi, suvenýry, policemi a domácími spotřebiči. Nejlepší je opláchnout hadr tak často, jak je to jen možné. Pak je třeba otřít kliky a spínače. Nakonec naneste na suchý hadřík lesk a znovu projděte všemi místy, kde byl prach. Zbývá umýt zrcadla a zalévat květiny.

Nejlepší prostředky pro domácí chemii

Aby bylo úklid účinnější, měly by být upřednostňovány moderní prostředky určené pročištění a odstraňování nečistot. Nezanedbávejte je, protože mohou velmi zjednodušit proces čištění.V závislosti na tom, co je třeba vyčistit nebo umýt, by měly být použity následující prostředky:

 • Čisticí prášky a gely - Cif, Sarma a Gala.
 • Prací prostředky pro podlahy - Mr. Vlastní a Glorix.
 • Kapalina z plaku - Cillit.
 • Prostředky pro dezinfekci toalety a dřezů - Domestos a WC Duckling.
 • Polština - Pronto.
 • Spreje na sklo a zrcadla - Сlin a Mr. Sval.
 • Osvěžovač vzduchu - Glade.

Tato sada umožní mnohem účinnější čištění. Samozřejmě můžete použít i jiné nástroje svých oblíbených firem, ale mnozí říkají, že se tyto společnosti osvědčily jako výrobci vysoce kvalitních chemikálií pro domácnost.

Triky a tipy

Každý člověk má na skladě své vlastní osobní úklidové dílny, které mohou tento proces zjednodušit.Je tedy vhodné zvážit sadu tipů na úklid domu, které budou pravděpodobně vhodné:

 • Nepracujte v tichosti. V době sklizně, mnoho zahrnovat hudbu, a toto je správné rozhodnutí. Intenzivní rytmy zlepšují náladu a pomáhají pracovat.
 • Pokud jsou v bytě zvířata, můžete se setkat se skutečností, že jejich vlna může být prakticky po celém domě. K rychlému sestavení je třeba na ruku nasadit gumovou rukavici a pravidelně ji navlhčovat ve vodě. Tato metoda je zvláště vhodná, když není k dispozici vysavač.
 • Vyčistěte malé části atěžko dosažitelná místa pomohou starému kartáčku na zuby.
 • Aby nedošlo k rychlému znečištění televizoru a monitoru počítače a přitahování prachu, otřete je antistatickým hadříkem.
 • Pravidelné aktivní uhlí pomůže zbavit se nepříjemného zápachu v chladničce a nebude jej muset často umýt.
 • Pro rychlé čištění mikrovlnné trouby nalijte vodu do šálku nebo misky a přístroj zapněte na několik minut. Po tom zbývá jen chodit po stěnách houbou a odstranit nečistoty.
 • Je možné se vyhnout rozvodům na povrchu, ne-li provádět kruhové pohyby hadrem, ale vodorovnými a svislými.
 • Je možné prodloužit životnost tkanin, pokud je během čištění několikrát složíte.
 • Neotírejte nábytek a spotřebiče houbami s abrazivními povrchy, protože je možné povrch poškodit a zanechat na něm drobné škrábance.
 • Ideálním materiálem pro utírání povrchů před prachem je mikrovlákno.
 • Pokud čalouněný nábytek absorbuje přebytečný pach, otřete jeho povrch hadříkem navlhčeným ve vodě a esenciálním olejem čajovníku v roztoku.

Takové jednoduché, ale užitečné tipy mohou zjednodušit čištění bytu. Proto stojí za to věnovat jim pozornost a používat je při dalším čištění.

Čištění přírodními produkty

Pokud z nějakého důvodu domácí chemikálie nejsou v domě, improvizované časem prověřené nástroje mohou přijít na záchranu. Nejdřívefronta je soda, kyselina octová a peroxid vodíku. Je důležité poznamenat, že jsou velmi levné, ale účinek jejich použití v domácím čištění je prostě úžasný.

Napříkladocet má dobrou práci s vodním kamenem na vodovodním potrubí . Pokud se míchačka začala zakrýt květem, musíte navlhčit papírovou utěrku v octě, zabalit do ní problémové oblasti a nechat několikrát často, nejlépe na noc.

Když už mluvíme o sodu, stojí za zmínku, že se jedná o dobrý brusný, dezinfekční a bělící prostředek. Lze jej použít k bělení umyvadla, umytí vany nebo WC, stejně jako sporáku a trouby.

V kombinaci s ostatními, soda a ocet také zázraky. Elementární chemická reakce může pomoci s lehkým ucpáním švestek. Člověk má jen nalít půlku sody do dřezu, nalijeme ji sklenicí octa a po 10 minutách ji umyjte vroucí vodou.

Dalším nástrojem, který se v boji s vápenatým vápnem daří dobře, je peroxid vodíku. Mnozí se potýkají s tím, že v průběhu času se opona v koupelně stane žlutou. Aby se stala novou,je nutné ji namočit do roztoku stejných dílů teplé vody a peroxidu vodíkua pak jím projít houbou nebo látkou.

V souhrnu je třeba poznamenat, že řád v domě je příslibem pohodlí. A užitečné tipy na čištění bytu pomohou maximalizovat jeho efektivitu s minimem času a úsilí.