15 nejlepších způsobů, jak zjistit mšice: zahradnické tipy

Hmyz způsobuje letnímu obyvatelstvu spoustu problémů. Jeden z nejnebezpečnějších škůdců je mšice. Pro ochranu plodin a ochranu plodin je nezbytné provádět zpracování rostlin včas.

Tabákový kouř

Metoda je vhodná pro skleníky. Nejdřív je třeba si vzít cín, udělat v něm díry, dát prameny. Pak byste měli udělat oheň uvnitř a hodit nádobu do skleníku.

Pozor!

Dveře a okna ve skleníku musí být pevně zakryty.

Za několik hodin zmizí hmyz.

Gumové galoše

Další účinný způsob, jak se zbavit škůdců. V kbelíku na železo musíte dát gumové galoše a spálit je. Z výše uvedeného by mělo být vše pokryto cínem. Kouř musí být fumigován rostlinami, výsledek bude patrný po 15 minutách.

Rostlinný olej

Nalijte vodu a 100 ml rostlinného oleje do kbelíku. Výsledným řešením je zpracování stromů.

Tlak vody

Je možné vyhazovat mšice z plodin pomocí tlaku vody. Pro tuto rostlinumusí být napojena hadicí. Postup by se měl několikrát opakovat.

Kapalina na mytí skla

Použijte stříkací lahvičku ke stříkání rostlin postižených mšicemi. Škůdci okamžitě zemřou a sazenice zůstanou zdravé.

Vodka

Nejlevnější vodka pomůže zbavit se hmyzu. Na lahvičku je nutné umístit postřikovač a ošetřit postižené oblasti kompozicí. Výsledek není dlouhý.

Coca-Cola

Oblíbený nápoj pomůže zachránit sazenice z mšic. V lahvi koksu je nutné vložit sprej a postříkat rostliny. Nebudou žádné stopy škůdců.

Věnujte pozornost!

Fanta lze také použít ke zpracování.

Ocet

Ocet by měl být zředěn v 1 litru vody a ošetřen roztokem plodin. Takový jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak se zbavit hmyzu.

Hořká pepř

Ukazuje se, že s pomocí hořkého pepře bude možné chránit plodiny před škůdci. Nejprve je třeba připravit řešení. Za tímto účelem by mělo být vyříznuto 1 kg lusků a smícháno s 10 litry vody. Během jedné hodiny je nutná varná infuze. Poté by měla být směs odstraněna na 2 dny na stranu, pak ji přetáhněte a nalijte do lahví.

K ošetření křovin bude zapotřebí 100 ml roztoku, který musí být zředěn v 10 litrech vody. Směs by měla být přidána 40 g mýdla. Výsledná kompozice je nutná pro postřik rostlin.

Pozor!

Infuzi lze uchovávat na tmavém místě po dobu 3 měsíců.

Listy křenu

K přípravě kompozice budou vyžadovat kořeny a listy křenu. Suroviny je třeba rozdrtit a poslat do kbelíku. Zde je nutné nalít vodu a nechat směs vyluhovat po dobu 2 hodin. Poté je možné provádět postřik plodin.

Celandina

K přípravě roztoku budete potřebovat 3 kg trávy a 10 litrů vody. Složky se musí smíchat a směs se nechá vařit po dobu 2 dnů. Výsledná kompozice musí být filtrována a přidána do ní mýdlo. Nyní je možné provádět zpracování sazenic, výsledek bude patrný po prvním postupu.

Výhonky borovic

2 kg borovicových výhonků se vloží do kbelíku a nalije se do něj voda. Směs se s výhodou podává infuzí po dobu jednoho týdne. Každý den musí být roztok míchán. Před použitím musí být směs zředěna vodou v poměru 1:10.

Pampeliška

500 g pampelišek se musí naplnit vodou. Po 2 hodinách by měla být směs vypuštěna a může být použita pro postřik.

Cibule s česnekem

Sklenice by měla být naplněna cibulkou a česnekovou kůrou, po které by měla být nalita přes 3 litry vroucí vody. Po 3 hodinách můžete postup provést.

Topy brambor

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit škůdce. 300 g vrcholy musí být nality 5 litrů vařící vody, nechte se vařit na jeden den. Před postřikem v roztoku je třeba mýdlo naplnit.

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit mšic. Každý z nich je účinný av praxi. Která možnost zvolit si letní rezident má právo rozhodovat nezávisle.