Top 10 nejlepších čističů toalet

Čištění záchodové mísy je nepříjemné a někdy i obtížné, zejména v případě starých instalatérských prací. Ne každý si může dovolit naléhavě nahradit starého „bílého přítele“ novým. Špatná kvalita vody může také nepříznivě ovlivnit čistotu instalatérských prací, takže si musíte vybrat účinný prostředek pro čištění záchodové mísy. Pomůže to zkrátit dobu čištění a dlouhodobě udržovat čistotu koupelny.

Výběr správného výrobku

Přípravky na čištění toalet jsou odlišné. Mezi nimi jsou rychle působící látky, které eliminují veškeré nečistoty a rzi - například „Sillit“, „Domestos“ a „WC káčátko“. Na ruské výrobkyVýrobci zahrnují „Sanitu“ a „Sanoks“. Pro zachování bělosti instalatérství je vhodný jakýkoliv druh komety - ve formě prášku nebo gelu. Chcete-li se zbavit rzi pomoci "Domestos" a "Sanita". Mimochodem, Sanita je levnější než Domestos, ale bude mít více paliva.

Při nákupu dodržujte pravidla pro používání složení a bezpečnostní opatření. Každý čistič toalet se skládá z určitých součástí, které ovlivňují kvalitu čištění:

 • Povrchově aktivní látky. Povrchově aktivní látky obsahující ionty působí bezpečně a šetrně. Povrchově aktivní látky, které nemají iontový původ, jsou agresivnější, ale jejich účinnost je vyšší. Dobré domácí chemikálie obsahují 15% takových složek;
 • alkálie nebo kyseliny. Při čištění vápenných usazenin a rzi se používají kyselé látky. Při kontaktu s nimi musíte učinit preventivní opatření a očistit potrubí pouze gumovými rukavicemi, aby nedošlo k podráždění kůže rukou. Alkali odstraňuje organické látky a staré tuky;
 • sloučeniny obsahující chlor. Chlor nejen čistí vodovodní povrch, ale má také antibakteriální účinek, ničí všechny druhy nebezpečných mikroorganismů.
Varování!

Nedbalou manipulací s kyselinou nebo zásadami můžete získat nejen podráždění kůže, ale i chemické popáleniny.

Hodnocení nejlepších univerzálních prostředků nápravy

Mezi univerzálními léky lze zvolit jakýkoli. Nejlépe hodnocenéčisticí prostředky vypadají takto:

 • „Chistin Sanitary;
 • „Sanfor Universal“;
 • „Sarma pro instalatéry“ (ve formě gelu);
 • „Faberlic“;
 • „Sanita Anti-rust“;
 • „Stork Sanoks Ultra“;
 • „Kometa sedm dní čistoty“;
 • Domestos 100%;
 • „Káčátko na WC“ (5 v 1 aktivním gelu);
 • „Sillyt Bang“ pro toaletu.

Ne každý prací prostředek lze použít pro staré instalatérské práce a v „opomíjených případech“. To je třeba mít na paměti při nákupu a vždy si pozorně přečtěte návod k použití, aby se později objevily zklamání. Mimochodem, trvalé nečistoty a rez mohou být nejčastěji zlikvidovány s pomocí levných léků, které jsou v každém obchodě vedle domu.

Viz také

Jak čistit toaletu uvnitř močového kamene: lidové prostředky, kyseliny s těžkým znečištěním

Při absenci každodenní péče, oplachování a čištění je na vnitřním povrchu záchodové mísy časem ...

.

„Chistin sanitární“

Nejlepší čistič toaletních mís pro domácnost. Je ve vhodné nádobě a na špičce láhve je blokovací mechanismus pro děti a domácí zvířata. Složení "Chistin" zahrnuje účinnou směs kyselin, stejně jako složky, které eliminují rez. Je žíravý, takže s ním musíte pracovat pouze s rukavicemi. Vyrábí se v tekuté formě, takže ji nelze nazývat ekonomickou. I přes to, "Chistin" rychleodstraňuje všechny druhy nečistot, vápna a koroze, které se často objevují na staré instalatáži. Navzdory kausticitě „Chistin“ voní dobře, aniž by způsoboval nepohodlí při čištění.

„Sanfor Universal“

Přípravek neobsahuje kyseliny. Obsahuje chlor. Dezinfikuje a bělí vodovodní povrch a dobře odstraňuje blokády organického původu. „Sanfor“ dobře zvládá černou plísni a jiné typy patogenních hub. Pokud máte starou toaletu, ve které se neustále objevuje vápno a rez, použijte lék obsahující kyselinu: bělidlo není pro tento účel vždy účinné. „Sanfor“ se nejlépe používá pro čištění čerstvých nečistot, bělení a dezinfekce.

Tuto skladbu lze čistit nejen na záchodě, ale také v koupelně a kuchyni. Nalije se na místo znečištění, na krátkou dobu opustí a pak se omyje teplou vodou. Jediná věc, která může zmást zákazníky, je silný zápach chloru, který ne všichni tolerují.

Sarma Gel

Efektivní nástroj pro čištění a bělení toaletních mís. Obsahuje kyselinu šťavelovou a po čištění zanechává příjemnou vůni. Kyselina šťavelová je měkčí než „solyanka“ a bělící účinek je patrný během několika minut po aplikaci. Na pohodlné láhvi je ochranný kryt. „Sarma“ působí jemně, proto není vhodná pro odstraňování vápenných usazenin a rzi, ale odstraňuje žluté skvrny bez stopy. Tento nástroj je vhodný pro ty, kteří nedokáží vydržet zápach chloru.

„Faberlic“

Také kyselé léčivo. Dvě kyseliny (glykolová a ortofosforečná) se nacházejí v kosmetice a dokonce i v potravinách. „Faberlik“ téměř necítí chemikálie. Jedná se o hustý gel, který by měl být rovnoměrně rozložen po celém povrchu. Gel je balen v nádobě s tenkým výtokem, jeho složení je bezpečné pro děti a zvířata a na víčku je blokovací mechanismus. Je vhodný pro odstraňování rzi a vápna, ale ne v případě starých nánosů a skvrn. Je lepší aplikovat štětcem, nechat několik minut a opláchnout obvyklým způsobem. Je nutné pracovat s nástrojem v rukavicích, ale hostesky si všimnou jeho měkkosti a bezpečnosti pro ruce a příjemného zápachu, který je trvale uložen uvnitř.

„Sanita Anti-rust“

Účinná a „porážková“ směs kyselin, která odstraňuje rez a vodní kámen jakéhokoliv věku. Vynechejte prostředky ve formě gelu, který je vhodný pro zpracování všech povrchů, včetně smaltu. S přípravkem Sanita nelze pracovat bez ochranných pomůcek, protože je velmi korozivní pro kůži. Vzhledem k tomu, že je nástroj cenově výhodný, na kontejneru nejsou žádná zařízení a zámky, takže by se měl vždy držet mimo zvířata a malé děti. Navzdory těmto nedostatkům nedochází k lepší přípravě proti starým rzi - kromě toho nemá složení téměř žádný zápach.

Stork Sanoks Ultra

Gel ruské výroby, který se skládá ze dvou kyselin: sulfamové a šťavelové. "Stork" je téměř nemá chemický zápach, i když obsahuje povrchově aktivní látky a aromatické vůně. Podléhá i staré nečistotě a rzi na starých instalatérských zařízeních. Láhev je normální, se šroubovacím uzávěrem, proto by měla být používána opatrně, i když obě kyseliny, které tvoří produkt, nemají „agresivní“ účinek. Lepidlo nanášejte lépe houbou, ne déle než pět minut. Po vyčištění zůstává místnost příjemnou vůní.

„Kometa sedm dní čistoty“

Čistič toalet "Killing". Mohou vyčistit každou toaletu, dokonce i nejstarší. Toto je nejlepší prostředek pro odstraňování vodního kamene s bělícím účinkem. Silný gel je ekonomicky výhodný, když je používán, a nádoba má vhodnou čepičku s blokovacím mechanismem. Specifická vůně „komety“ není každému oblíbená, ale čistota po čištění je vždy perfektní. Komet nejen rychle odstraňuje rzi, ale také zabraňuje jeho vzhledu v budoucnu.

Důležité!

Kaustický gel obsahuje žíravou kyselinu. Před zahájením práce s ním je třeba zvýšené opatrnosti.

„Domestos 100%“

Obsahuje kyselinu chlorovodíkovou, proto je třeba s ní také zacházet opatrně. Odstraňuje nejtěžší druhy znečištění. Gel je hustý s ekonomickou spotřebou. Pokud je rez nebo močový kámen starý, jejich rozpuštění neprobíhá okamžitě, ale není nutné aplikovat úsilí a otírat povrch. „Domestos“ při styku s vodou mění barvu. Láhev je vhodná, s uzávěrem a ochranným mechanismem. Vlastníštiplavý zápach, který také musíte mít na paměti. Na kontaminovaný povrch se nanese „Domestos“ a inkubuje se 5 až 10 minut. V „opomíjených případech“ se ponechá přes noc a ráno se omývá štětcem a vodou. Pro ošetření lázně není vhodná - z důvodu toxicity a nepříjemného zápachu.

Gel „Káčátko na WC“

Praktický čistič toalet, balený ve vhodné nádobě se zakřiveným výtokem. Díky této formě nosu lze pod okrajem záchodové mísy aplikovat „káčátko“. Přípravek obsahuje kyselinu chlorovodíkovou, ale voní tolerantně a při čištění nezpůsobuje nepohodlí. „Káčátko na WC“ odstraňuje rzi, vápno a dezinfikuje povrch vodovodu.

„Sillit Bang“

Kyselé činidlo, které vyžaduje opatrnost při použití. Rust a koroze rychle odstraní. Co je toaletní čistič lepší - samozřejmě je to „Sillit“, pokud mluvíme o zahraničním výrobci. Po úklidu „Sillit“ bude i staré WC zářit jako nový záchod. Na víčku není žádný blokovací mechanismus, takže láhev by měla být umístěna na vysoké polici. To zajistí bezpečnost dětí a zvířat. Nástroj odstraňuje všechny druhy rzi a nečistot, má antibakteriální účinek.

Co jiného může odstraňovat vodní kámen, korozi a bakterie

V předchozím oddíle již bylo uvedeno několik účinných prostředků. Problém je v tom, že ne všechny jsou bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. Mnohé z nich obsahují agresivní kyseliny a mají zápach.Níže uvádíme hodnocení léků, které jsou klasifikovány jako mírné účinky na životní prostředí:

 • Ecover;
 • Frosch s vůní levandule;
 • Nula.

Další, méně ekologicky šetrné sloučeniny také vstoupily do hodnocení:

 • „Sillit Bang“ s citronem;
 • „Domestos“ (bílý, s chlorem).

Ecover

Tento toaletní prostředek se vyrábí v Belgii. Je to bezpečné, protože neobsahuje agresivní "chemii". Existují tři formy uvolnění: gel, krém a sprej. Ecover rychle odstraňuje močový kámen, korozi a vodní kámen. Eliminuje nepříjemný zápach, který se může dostat do koupelny z kanalizace a má také trvalý antimikrobiální účinek. Navzdory absenci agresivních složek v kompozici, Ecover nefunguje o nic horší než domácí „Sanox“, i když stojí mnohem víc. Nezpůsobuje nepohodlí nebo alergie. Můžete s ním pracovat bez rukavic: účinek léku na pokožku rukou je šetrný a odpovídá mycímu gelu. Gel je ekonomický, lze ho použít tam, kde jsou domácí zvířata a malé děti. Patří k biologicky rozložitelným produktům a je vhodný pro ty, kteří se starají o ochranu životního prostředí.

„Frosch“ s vůní levandule

WC můžete čistit doma pomocí německého Froschu. Jsou ošetřeny všemi typy instalatérských prací. To je jeden z nejlepších ekologických produktů pro odstraňování močových kamenů, vápna a koroze. Frosch není nebezpečný pro kůži a dýchací orgány, takže mohoupoužívat alergie, bez nepříznivých účinků na zdraví. Přípravek obsahuje kyselinu citrónovou. Jemně čistí toaletu a nezanechává na ní žádné stopy ani škrábance. Extrakt z levandule voní dobře: v pokoji se dlouho zachovává pocit čerstvosti a čistoty.

Ekogel Zero

Neobsahuje chlor, formaldehyd, syntetické látky a kyseliny. Rozptýlí zcela biologicky rozložitelné složení, ve kterém nejsou ani barviva na bázi syntetických a škodlivých aromatických vůní. Kyselina citrónová eliminuje močový kámen, rez, vápno a organické znečištění. Nula má trvalý bělící účinek: vaše záchod bude vždy svítit čistě. Léčivo obsahuje přírodní extrakt jehličnatých stromů, s příjemným a nenápadným zápachem.

„Sillit Bang“ s citronem

V řádku „Sillit Bang“ existuje lék na bázi citronového extraktu, který eliminuje jakýkoliv druh kontaminace. Vůně citronu je příjemná, nenápadná a odstraňuje všechny nepříjemné pachy. Linka „Sillit“ nepatří ekologickým agentům, ale toto složení je nejpříjemnější a nejbezpečnější ze všech. Je nutné s ním pracovat, s použitím ochranných rukavic, ale není tak toxický jako ostatní zástupci této značky. Lék funguje dobře, ale je lepší zdržet se alergií. Gel je balen do vhodně tvarované nádoby, takže může být aplikován na těžko dostupná místa a zničí všechny typy patogenů.

Domestos (bílý, s chlorem)

Na rozdíl od Domestosv černém balení není tento gel tak koncentrovaný a agresivní. Obsahuje chlor, ale v mírném množství, takže z něj není žádný silný zápach. Bělení odstraňuje stopy rzi a močového kamene jakéhokoliv věku. Bílý Domestos lze použít k čištění nejstarší instalatérské práce, kterou nelze čistit jinými prostředky. Gel voní příjemně chlorem, bez výrazné „tváře“ a má trvalý antibakteriální účinek. Po nanesení toalety a koupelny zůstávají čerstvé a všechny povrchy jsou bílé a lesklé.

Čistící prostředky na toaletní mísy

Stává se, že si člověk nemůže dovolit neustále kupovat domácí chemikálie. Existují lidé, kteří je v zásadě nepoužívají. Může to být alergie nebo ekologové. Mohou udělat bezpečné toaletní čističe vlastníma rukama. Bude to trvat nějakou dobu, než je vyrobit, ale pokud správně připravíte směs, nebude to fungovat horší než zakoupená chemie. Jako jednoduché látky pro čištění platí:

 • alkálie (nebo hydroxid sodný);
 • kyselina citrónová;
 • ocet;
 • bělící prášek.

Jedním z osvědčených prostředků je alkálie (nebo hydroxid sodný). Je nutné s ním pracovat pouze v rukavicích. Nejprve vytáhnou vodu z záchodové mísy, pak do ní nalijí alkálie, zředí se ve sklenici vody a zavřete víko. Doba expozice je 3 až 4 hodiny. Po tom se toaleta vyčistí kartáčkemodstraňte zbývající stopy močového kamene, plaku a rzi.

Toaletu můžete čistit kyselinou citrónovou. To bude stačit tři lžíce "citron", který by měl být nalit do mísy toalety, lehce navlhčit vodou a nechte po dobu 3-4 hodin, s víčkem zavřené. Poté se látka ve dvou nebo třech krocích promyje vodou. V případě silného znečištění použijte kartáč a postup opakujte 2-3krát. Pro prevenci kyseliny citrónové se používá každých 30 dní.

Acetická směs má ostrý a nepříjemný zápach, ale nefunguje horší než jakákoli domácí chemie. Připravte si podstatu v několika fázích. Musíte si vzít 200 ml octa, přidejte 1 lžičku. jod a směs se zahřeje na teplotu 50 ° C.

Poradenství!

Při zahřívání zakryjte pánev s víkem, protože vůně směsi bude velmi ostrá.

Po zahřátí by měl být roztok ochlazen do teplého stavu a opatrně nalit do mísy záchodové mísy. Před tím je toaleta vyčištěna obyčejnou sódou - to zvyšuje efekt. Doba expozice je 10 až 12 hodin, mísa se promyje vodou a ošetří se kartáčem, odstraní se zbytková nečistota.

Bělicí prášek se již dlouho používá k dezinfekci a kontrole starých sedimentů. Chlór dobře bělí, ale musíte tvrdě pracovat na čištění obtížných oblastí. Pokud je instalatérské zařízení staré, použijte tvrdý kartáč nebo pemzu, namontovanou na tyč.

Než vyčistit ucpanou toaletu

Pokud je toaleta ucpaná - může to být katastrofa. Instalatéři jsou často pozdě a za točas může problém vyřešit sami. Hlavní věcí není panikařit a kupovat předem jeden z účinných prostředků, které pomohou vyrovnat se s blokádou. Jakýkoli lék ze dvou bude:

 • „Bagi Pothan“ (vyráběný v Izraeli);
 • Deboucher (vyráběný v Rusku).

Izraelské složení „Bagi Potkhan“ je granule. Obsahují hydroxid sodný a povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Granule se umístí do záchodové mísy a přidá se k nim trochu teplé vody. Při interakci s vodou se získá reaktivní forma směsi, která blokuje během tří minut. „Bagi Pothan“ se používá pouze v případě, že se musíte vypořádat s vážnou překážkou. Při častém používání přispívají činidla k předčasnému opotřebení odpadních vod. Tento výrobek má silný zápach, takže je lepší pracovat v respirátoru.

Deboucher je ruská droga. Dodává se ve formě měkkého gelu a není tak agresivní jako izraelský lék. Gel proniká do kanalizace a rozpouští organickou hmotu, která často způsobuje ucpání. Pro potrubí není nebezpečné, což potvrzuje jeho předběžné testování odborníky. Pokud se budete muset vypořádat s hustou zátkou z organické hmoty, musíte gel nalít do toalety a nechat ji hodinu. Není nutné ji umývat, funguje perfektně pod vodou a eliminuje všechny druhy nepříjemných pachů.

Než vyčistit toaletu v případě „zanedbaného“

Čištění „bílého přítele“ pomocí „Coca-Cola“ nebo„Sprite“ - ne vtip, ale realistický fenomén. Nápoj se nalije do mísy záchodové mísy, zavře se víčkem a nechá se 2-3 hodiny. Poté musíte nápoj opláchnout vodou a povrch vyčistit štětcem.

Pokud máte amoniak a peroxid vodíku, připravte směs. Vezměte 2 lžičky. amoniak a 300 ml peroxidu a zředí se ve dvou litrech vody. Po důkladném promíchání nalijte roztok do toalety. Doba expozice je 2 až 3 hodiny, poté se směs promyje vodou.

Na rozdíl od drahých chemikálií v domácnostech stojí kyselina ortofosforečná. Je toxická, proto buďte opatrní a nezapomeňte na léky. Vezměte 150-160 g "ortofoski", rozložte toaletní mísu a nechte pár hodin. Můžete nalít kyselinu do nádrže a nechat ji tam po dobu 10-15 minut, po které systém se promyje a vyčistí.

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit záchodovou mísu. Mezi nimi si můžete vybrat ten, který je pro vás to pravé. Hlavní je pravidelně čistit „bílého přítele“, takže netrpíte „složitými“ usazeninami a rzí, a je lepší nahradit starého instalatéra novým.