13 nejlepších způsobů vybělení oblečení doma

Bez ohledu na to, jak pečlivě léčíte bílé věci, vliv různých faktorů může vést ke skvrnám, žloutnutí a otupělosti. Obvyklé praní prádla zde nestačí, musíte se uchýlit k jejich bělení.

Jako bělidlo můžete použít speciální čisticí prostředky pro domácnost nebo osvědčené lidové prostředky.

Jak efektivně vybělit oblečení doma

Účinné vybělení spodního prádla ze žloutnutí a otupělosti umožní jednoduché způsoby.

Hostitelské mýdlo a Vanish

Prádlo namočte do mycího roztoku na tři hodiny. Teplota vody by neměla být vyšší než 40 ° C. Postavte postel do stroje psacího stroje, přidejte „Vanish“, zapněte režim dlouhého praní a přidejte další oplachmýdlo důkladně omyjte z vláken. Na konci pracího cyklu sušte věci na slunci.

Mýdlo pro domácnost, kapalný amoniak a terpentýn

Tkaniny z lnu a bavlny vyžadují zvláštní péči. Chcete-li odstranit nečistoty, vložte prádlo do vařící vody, několik minut vařte. V době, kdy bude postel „vařena“, připravte směs, která musí být přidána po varu. V malé nádobě smíchejte půl baru mýdla na praní, 20 ml amoniaku, 30 ml terpentýnu a půl litru teplé vody. Směs smíchejte na hladkou konzistenci. Když voda ve vařeném prádle trochu vychladne, vložte výsledný roztok a důkladně opláchněte produkt. Namočte věci na jeden den. Poté opláchněte v čisté vodě a znovu vařte. Poté opláchněte v mýdlovém roztoku na bázi mýdla, opláchněte a osušte na slunci.

Jak vybělit bílé věci doma - lidové prostředky

Bělící prostředky závisí na tom, co chcete obnovit bělost. Zvláštní pozornost je třeba věnovat:

 • Krajkové a běžné spodní prádlo. Umyjte žloutnutí spodního prádla ručně a v teplé vodě, aby nedošlo k poškození tenké tkaniny. Nejlepší bělící činidlo je peroxid vodíku. Nemůžete vařit produkt, vlákna ztratí svou strukturu a vy prostě hodíte prádlo.
 • Věci, které byly omylem zbarveny během celkového praní. Bělící prostředky ze syntetické tkaniny pomáhají čistícím prostředkůmznamená "Antiline" pro přírodní materiály, můžete použít vroucí roztok vody a peroxidu vodíku (v 5 litrech vody, rozpusťte 2 polévkové lžíce peroxidu, vařte 30 minut).
 • Oblečení vyrobené z polyesteru. Většina moderních věcí je vyrobena ze syntetické tkaniny, takže stojí za to připomenout, že:
 1. nemůže být bělen při vysokých teplotách;
 2. nepoužívají produkty obsahující chlor;
 3. suché po bělení v pračce.
 • Bělení věcí s barevným potiskem je pro domácnosti v domácnosti nejobtížnějším případem. Namočte věci úplně nemožné. Proto na znečištěných místech naneste některý z dostupných odstraňovačů skvrn nebo běžného mýdla na prádlo, nechte několik hodin namočit. Pak věc jemně umyjte.

Pro všechny ostatní věci v šatníku, jako jsou bílá trička, kalhoty, halenky, používejte lidové prostředky, které používaly naše babičky.

Peroxid vodíku a sóda

Použití směsi založené na třech procentech peroxidu vodíku a sody odstraní skvrny a žloutnutí. 200 ml 3% peroxidu a 50 g jedlé sody se rozpustí v 5 litrech teplé vody. Oblečte si roztok do roztoku, namočte 12 hodin. Poté omyjte mýdlem.

Aspirin

Aspirin se nachází v každé lékárničce. Zachrání vás nejen z bolestí hlavy a tepla, ale také ze zažloutlých věcí. Postup bělení: v 5 litrech teplé vodyRozpustí se 7 tablet práškového aspirinu. Ponořte do výsledného roztoku bílé věci, nechte působit 10 hodin. Po namočení omyjte mýdlovou vodou.

Kyselina citrónová

Použití kyseliny citrónové bude bělit oděv ze žloutnutí a zároveň mu dodá svěžest a měkkost. Čištění kyselinou zahrnuje několik hodin namáčení v roztoku mýdlové kyseliny. Směs se připraví na základě 5 litrů vody (50 ° C), 20 g prášku, 20 g kyseliny citrónové. Po namočení omyjte výrobek psacím strojem a zvolte normální režim praní.

Slunečnicový olej

Je těžké tomu uvěřit, ale za pomoci slunečnicového oleje můžete odstranit žlutost z bílých věcí. Bělení doporučuje vafle kuchyňské utěrky. Vařte pět litrů vody. Do vroucí vody nalijte 10 mililitrů rostlinného oleje, přidejte 10 gramů bělidla, 50 gramů pracího prostředku. Smíchejte všechny přísady až do úplného lepení. Ve výsledném roztoku ponořte špinavé věci, nechte tři hodiny. Poté omyjte rukou nebo strojem. Pokud se skvrny nesmyjí, postup opakujte.

Soda a ocet

Odstranění tvrdých nečistot z vína, šťávy a omáčky na bílých věcech umožní směs na bázi sody a octa. Místo znečištění je hustě pokryto vrstvou sody, pak se nalije devět procent octa. Chcete-li odstranit skvrnu rychleji, otřete ji štětcem nebo houbou, takže pohyby v jednom směru. V tomto stavu nechte produkt několik hodin, pak ho umyjte a osušteslunce

Důležité! Soda a ocet by se neměly používat k odstraňování skvrn na hedvábí, vlně nebo barvené látce.

Sůl potvrdila

Pravidelná stolní sůl pomůže zachránit věci před žloutnutím. Chlor sodný se používá při bělení syntetických i přírodních tkanin. Namáčecí roztok se připraví na základě 100 gramů soli a litru vody o teplotě 50 ° C. Textilie namočte na hodinu a poté ji otřete mýdlem. Žloutnutí by mělo zmizet.

Manganistan draselný a mýdlo na prádlo

Krystaly manganistanu draselného a mýdla na prádlo v komplexu jsou dobrým bělícím prostředkem pro oděvy. Umyjte bílé oblečení nebo prádlo. Pak strouhejte tyčinku mýdla na prádlo, přidejte ji do 10 litrové nádoby s vroucí vodou. Současně připravte litrovou sklenici jednoprocentního roztoku na bázi manganistanu draselného. Do roztoku mýdla nalijte manganistan draselný, zamíchejte. Ponořte věci do výsledného roztoku a nechte po dobu šesti hodin, s víčkem na kbelíku, aby voda udržovala svou teplotu déle. Když roztok zcela vychladl, opláchněte a vyperte prádlo nebo prádlo.

Hořčice

Hořčičný prášek zachrání vaše kuchyňské utěrky a ubrousky před žloutnutím. Hořčice má dezinfekční vlastnosti, odstraňuje mastné skvrny. V pěti litrech vařící vody rozpusťte pět polévkových lžíce hořčičného prášku. Směs se nechá 3 hodiny vyluhovat. Roztok protáhněte přes tenké plátno. Dej věci do mísy, vyplninamočená hořčičná směs. Pokud je kontaminace menší, namočte 20-30 minut. Poté textilie omyjte mýdlem a mýdlovým roztokem, opláchněte a osušte.

Soda a mýdlo na prádlo

Jedlá soda a mýdlo na prádlo pomůže zbavit se nažloutlosti nebo otupělosti na přírodních látkách. Zahřejte pět litrů vody na 40 ° C. Po rozpálení rozpusťte půl sklenice sody a 50 g mýdla. Roztok se uvede do jednotné konzistence a znovu se zahřeje na 40 ° C. Ponořte věci do směsi, nechte je 5 hodin namočit. Poté omyjte v pračce.

Bělicí prostředky pro domácnost - hotové výrobky

Použití hotových bělících přípravků sníží čas na přípravu lidových metod. Umožnit oslňující bělost umožní:

 • Sarma Active 5 v 1 odstraňovač skvrn. Bojuje se špinavými skvrnami a svěží;
 • Vanish OXI Odstraňovač skvrn. Dokonale bojuje s čerstvými skvrnami, dává bělost bělům;
 • Odstraňovač skvrn Amway PreWash Spray. Odstraňuje čerstvou nečistotu na bílé, ale dobře se nevyrovná se žloutnutím;
 • Faberlic (Edelstar) tužka na odstraňování skvrn. Odstraňuje skvrnky na místě, zcela omyjte v mýdlovém roztoku věc není nutné;
 • Ushasty Nyan prášek. Vyrovná se s jakýmkoli znečištěním, ale nebude dávat oslňující bělost;
 • Bose Plus Maximální bělidlo. Nízká cena prášku s bělícím účinkem. Odstraňuje skvrny různýchpříroda, dává bílá.

Pokyny pro použití hotových výrobků natřených na obalu.

Bělení oděvů je nejlepším způsobem

Mezi mnoha účinnými způsoby bělení oděvů je nejlepší mezi ženami v domácnosti uznána metoda varu, s přidáním peroxidu a amoniaku. Pro proces čištění budete potřebovat:

 • 10 litrová pánev;
 • 9 litrů vody;
 • 50 ml peroxidu vodíku (3%);
 • 20 mililitrů amoniaku.

Silně umyté a zažloutlé prádlo lze bělit následujícím způsobem. Postel ve vroucí vodě. Vařte po dobu 30 minut. Přidejte přímo do bublající vody půlměsíčku 3% peroxidu a amoniaku. Výrobek musí být neustále zakryt roztokem, aby se voda vypařila. Po varu nechte prádlo vychladnout. Omyjte rukou a opláchněte. Suché přirozeně.

Tipy na bělení

Správná péče o oděvy sníží pravděpodobnost žloutnutí, znečištění věcí. Mezi hlavní doporučení patří:

 1. Řiďte věci, když "házíte" oblečení do pračky. Bílé věci oddělené od ostatních výrobků. Bavlna, ložní prádlo nepokládají vedle sebe, začnou se šedivět.
 2. Postupujte podle štítků. Ztráta barvy nejčastěji vede k nedodržení teplotního režimu praní, který je uveden na štítku.
 3. Vyzkoušejte bílé oblečení.umýt ihned po ulici.
 4. Bílé produkty přirozeně sušte na slunci. To vám umožní udržet jas.
 5. Poslat do skladu ve skříni věci, které jsou zcela suché. Dokonce i lehce vlhké oblečení bude šedivé za týden.
 6. Složte barevné a bílé věci odděleně tak, aby se nespojily a barva se nezměnila na bílé oblečení.
 7. Šedivost bílých věcí může být vyvolána zbytky prášku a kondicionéru v textilních vláknech. Proto se uchýlit k další oplachování bílých věcí.