20 nápadů, jak proměnit starou chalupu

Pokud není možnost koupit dobrý venkovský dům, ale je zde stará chalupa, pak to není důvod, proč se rozčílit. Koneckonců, existuje mnoho způsobů, jak změnit starou chalupu na útulné místo k odpočinku za minimální cenu.

Fasáda

Transformace staré chaty musí začít prohlídkou fasády. Je-li dům dřevěný, musí být ošetřen speciální impregnací, která chrání před hnilobou a tepelnou izolací. Pokud jsou švy, je lepší je zavřít. Pokud je dům postaven z cihel, nebude to bránit omítky.

Povlak na stěnách

Nejdostupnější způsoby modernizace zdí jsou malba a tapeta. Mnoho designérů doporučuje použít takový rozpočet a praktický materiál jako podšívka, která může být natřena v jakékoliv barvě bez jakýchkoliv přípravných prací.

Podlahové krytiny

Položení nové podlahy je vždy velkým nákladem, takže pokud můžete, je lepší zachránit staré patro. K tomu je třeba zbavit se všech vad, mezer mezi těsněním a nátěru.

Okenní rámy

Odokenní rámy musí odstranit starý obraz a namalovat je v nějaké kontrastní barvě. Takže staré okenní rámy se stanou jasným přízvukem při aktualizaci staré chaty.

Nábytek

Starý nábytek je vždy dodáván do dachy, ale nespěchejte se ho zbavit. Nevhodné kousky nábytku budou samozřejmě muset být vyhozeny, ale pokud v domě jsou vinobraní předměty, které byly předány z generace na generaci, pak by měly být pevné. Můžete například malovat židle, měnit čalounění staré pohovky a židlí, kupovat pro ně nové kryty a to vše můžete provést vlastníma rukama. Vintage jistě dodá originalitu interiéru a pohodlí domova.

Interiér

Pro interiér staré chaty je ideální venkovský styl nebo Provence, zejména pokud původní údaje zahrnují obložení, dřevěnou podlahu a omezený rozpočet. Stěny lze tedy natírat matnou barvou, vybírat si nábytek s pastelovými barvami a textiliemi s květinovým potiskem.

Také nestandardní přístup do interiéru vám umožní přeměnit starou chalupu bez větších investic. Místo záclon, můžete použít ubrusy, a zdobí zeď s mřížoví visí z rodinných fotografií v historických snímků, které můžete také najít ve staré chalupě.

Osvětlení

Světlo v interiéru vytváří skutečné zázraky. Pokud si správně rozmyslíte osvětlení, můžete odvést pozornost od nedostatků v dekoraci nebo plánování a vytvořit večerní atmosféru. Návrháři v malých místnostech nedoporučujíhromadit se s jasným osvětlením, jen pár stolních lamp nebo stojací lampy.

Porch

Také veranda musí být přeměněna, zejména pokud jde ven do nádvoří a bude sloužit jako místo k odpočinku. Zde se musíte uchýlit k tzv. "Chytrému" designu. Takže veranda může být zdobena květinami ve světlých nádobách, malovat vodouodolnými nátěry a předními dveřmi, uspořádat lucerny se svíčkami, zavěsit nápis s pozdravem a přidat další zajímavé drobnosti.

Okenice

Okenice chrání nejen dům před chladem a sklem před poškozením, ale také vynikající detaily, které lze použít k výzdobě venkovského domu. Stačí je namalovat v jasných barvách, ozdobit květinami nebo ozdobnými kresbami, dům se okamžitě promění a zahraje si s novými barvami.

Zahradní cesty

Zahradní cesty nejsou maličkostí, která by neměla být zachráněna. Použití nekvalitního hadříku povede k tomu, že se pak bude neustále objevovat kaluže a rychle se stane bezcenným. Pokud rozpočet dovolí, zahradní cesty mohou být položeny z kamene, to je vždy praktické a estetické. S omezeným rozpočtem, můžete použít žulové projekce, může být šedá nebo béžová-růžová.

Další nenákladnou, ale ne tak praktickou možností jsou betonové desky, které můžete udělat vlastníma rukama. Umožňují vám rozložit stopu s obrázkem nebo rozložit prvky vzletem.

Platbapozornost!

Volba pěší trasy nemusí být zaměřena na symetrii nebo krásu, zpravidla takové režimy nejsou příliš funkční a to povede k tomu, že začnete řezat cestu trávníky.

Swing

Co je to dacha bez houpání, zejména proto, že to můžete udělat sami. Hlavní věc je vzít si silná lana a vybrat si pro ně pevný základ. Ale a samotný švih může být vyroben ze starých desek, židle, lavice a dokonce i skateboardu. Ve vybraném materiálu vyvrtáme čtyři otvory, vložíme silné lano a zavěsíme houpačku.

Tip!

Můžete udělat houpací síť ze starých džíny. Stačí sešit několik párů džínových kalhot, šít smyčky opravit a zavěsit houpací síť v útulném místě.

Záhony

Nudné květinové záhony jsou vždy depresivní, takže byste měli začít improvizovat. K tomu bereme takové staré věci jako židle, komodu, postele, a dokonce i něco jako klavír a tvoříme z nich kreativní květinové zahrady.

Pokud se v letní chatě nachází starý zahradní vozík nebo děrovaná loď, mohou být také použity jako květinová zahrada. Lakujeme nebo aktualizujeme barvou, rostlinnými květy v nich a neobvyklým záhonem je připraven.

Poradenství!

Z deštníku můžete také vytvořit originální záhon, přestože takový záhon lze snadno přenést z místa na místo.

Hadice

Lůžka a postele je třeba zalévat každý den. Roztáhl se však kolem dlouhých a špinavých hadic a vypadá ošklivě. Proto stojí za topřijít s opravdovým „domem“, který může být vyroben z hliněné nebo měděné nádoby, velkého lesklého hrnce nebo z malého sudu. Tak se hadice nedostane pod nohy a zkazí vzhled.

Krmítko pro ptáky

Pro opeřené přátele můžete vytvořit originální dům z dostupných materiálů, například ze starého lustru nebo konvice. Ptačí krmítko ze starých nohou pod židlí a talířky s poháry také pomůže přilákat ptáky. Tento koryto bude původním dekorem pro záhony.

Plot

Starý dřevěný plot by také neměl být opomíjen, pokud oplocení může být ponecháno, pak stojí za to použít světlé barvy, kresby pro jeho zdobení, například kreslení oken nebo barevných děr. Tento plot potěší jak vesničany, tak jejich sousedy.

Tip!

Venkovský plot bude krásně vyzdoben horolezeckými rostlinami, samozřejmě, že tu budete muset několik let čekat, ale výsledek vás ohromí.

K transformaci starého problému lze použít mnohem více nápadů. Například, zavěsit věnce na místě vytvořit slavnostní náladu, zase obyčejný pařez do původního stolu, a aby útulné místo k odpočinku od starých palet.