4 super způsoby, jak rychle vyčistit česnek doma

Otázka rychlého odlupování česneku ve velkém množství je zvláště důležitá v létě, během období sklizně na zimu. Samozřejmě, že jí po celý rok, slouží to s prvními kurzy, přidávání do různých občerstvení, omáček a salátů. Několik zubů lze čistit obvyklým způsobem. Ale když je nutné připravit libru a více česneku podle receptu, stává se to dokonce děsivým. Za prvé, za druhé, ruce jsou pokryty lepivou vrstvou exsudované šťávy a zatřetí, i malé škrábnutí na rukou kamna bude hrozné. A neměli byste zapomenout na nepříjemný zápach. Obecně řečeno, vše naznačuje, že musíme naléhavě hledat cestu ven ze situace a najednou existuje několik možností.

Jak si vybrat česnek

Česnek není ovlivněn jeho odrůdou. Hlavní věc, kterou byste měli věnovat pozornost při nákupu je hustota a suchost.

Pokud byl po sklizni špatně vysušen, znamená to, že ovlivní chuť a chuť. A skvrny, které začínají, nejsou vůbec neobvyklé a je nebezpečné používat takový česnek vůbec.

Přilákat kupující velké hlavy. Odborníci ale doporučují výběr středně velkého česneku. Je více v souladu s požadavky, má vyšší jakostní charakteristiky.

Požadovánohlava se musí cítit. Ve zralém ovoci jsou laloky dobře vnímány, dokonce mírně oddělené od hlavního stonku. Ale ne moc. Čím více zubů se vzdaluje, tím více je ovoce připraveno k výsadbě, což znamená, že má začít klíčit. Tělo už z toho nebude mít žádný užitek, protože všechny síly byly uvedeny do růstu.

Poradenství!

Nekupujte česnek s velkým množstvím slupky. To je jeden z hlavních znaků, že plodina byla sklizena předčasně.

Nejlepší způsoby čištění

Řekněme, že ze všech metod, které jsou považovány za další, bude někdo vhodný a někdo jiný. Musíte zkusit všechno, abyste určili to nejlepší.

Před zahájením práce je třeba připravit:

  • pohodlná dostochka;
  • nádoba na čistý česnek;
  • nádoba na odpad;
  • nůž. Zbývající položky závisí na zvoleném způsobu čištění.

Classic - s nožem

Metoda je vhodná, pokud potřebujete vyčistit 1-2 hlavy nebo dokonce méně. Česnek rozdělte na plátky, položte na talíř a ostře zatlačte širokým nožem na stůl.

Je-li vše provedeno správně, šupka zmizí sama od sebe, bude nutné ji odstranit a vyprat čisté zuby. Plus, cesta v jednoduchosti, mínus skutečnost, že "zadek" bude stále muset být odstraněny ručně, takže čas nezachrání moc.

Za 10 sekund

V této metodě není nic složitého. Perfektní, když potřebujete rychle vyčistit několik hlav.

S ostrým nožem ořízněte ocasčesnek, rozdělte na plátky, dejte do misky nebo sklenice, zakryjte a dobře nasypte po dobu 10 sekund. Šupky se perfektně pohybují! Zbývá jen umýt zuby a používat, jak bylo zamýšleno.

Pozor!

Tato možnost je skutečnou záchranou pro zpracování „drobných věcí“ a nestandardních.

S pomocí vody

Husa z česneku jde dobře, pokud ji namočíte do studené vody po dobu 15-20 minut. Samotně nasává a odděluje se. To je velmi pohodlné s touto metodou dostat řezy z vody. S nimi zůstane jen odříznout špičky.

Zeleninu můžete naplnit teplou vodou. Tato metoda však není vhodná, pokud potřebujete čerstvý česnek. Pokud se však použije pro konzervaci, je dodatečné tepelné zpracování určitým plusem.

V mikrovlnné troubě

A co se týče čištění česneku, mikrovlnná trouba přijde na záchranu. Stačí, když položíme celé hlavy na misku a zapneme mikrovlnnou troubu na plný výkon po dobu 15-20 sekund. Pytel je dokonale vyčištěn ručně, ale mínus je ten, že filmy zůstávají, a stále je musíte čistit nožem, trávit ještě méně času než plným čistěním, ale přesto plýtváním.

Důležité!

Mnozí tvrdí, že po mikrovlnné troubě se ztrácí ostrost a hořkost.

S pomocí silikonové výplně

Jeden z nových produktů v železářstvích. Piller je malá trubka ze silikonu. Inventory doporučují, aby byl česnek vložen dovnitř a válcován na stole,opakující se pohyby jako váleček při válcování těsta.

Mínus tohoto vynálezu spočívá v tom, že hlavy se nečistí najednou, ale zápach v rukou, v tabulce, na stole av naprosté absenci hlavy.

Poradenství!

Nemůžete si koupit piller a zkroutit trubku ze silikonu nebo jiného praktického materiálu.

Pokud se naučíte rychle čistit česnek doma, můžete výrazně zmírnit mnoho problémů vaření. Vyberte si nejvhodnější metodu z navrhovaných a vymyslete si vlastní.