Je možné barvit vlasy doma bez poškození

Vlasové barvení je téma, které zajímá všechny dívky. Můžete jednoduše dát odstín přírodní barvě nebo radikálně změnit vzhled, můžete vyrovnat tón, skrývá šedovlasý zrádně vynikající věk. Hlavní věc je vybrat si barvu tak, aby vám umožnila barvit vaše vlasy bez poškození doma.

Fyzikální barvení

Fyzikální barviva jsou barviva, která obsahují barvicí pigment. Ale vzhledem k absenci peroxidu a čpavku v kompozici nepronikne dovnitř vlasů, ale jednoduše ji obklopí. Dříve se předpokládalo, že tento výrobek má krátkodobý účinek, ale dnes jsou tam poměrně odolné bezpečné barvy. Například barva je vzácná. To vám umožní, aby tón barev na tón, nebo radikálně změnit obraz. Současně kudrlinky dostávají náboj bílkovin, stávají se hladkými, zdravými a lesklými. Barva trvá od 10 dnů do 2 měsíců.

Kromě inkoustů bez čpavku jsou v prodeji také tonika a šampony, které dávají stín.

Věnujte pozornost!

Mínus levných tonik a nátěrových hmot je takový, že jsou umyté nerovnoměrně a pak má účes velmi neudržovaný vzhled.

Přírodní barvivo

Nejoblíbenější barviva v této kategorii jsou Basma a Henna. Jsou známí po celém světě a jsou obzvláště uctívániVýchod. Zde se upřednostňuje přírodní krása a jasné umělé odstíny pramenů jsou nepřijatelné.

Kromě toho, že dávají vlasům stín, poskytují jim náležitou péči, odstraňují lupy, posilují, obnovují nejen strukturu vlasů, ale i folikul.

Aby se dosáhlo dobrého výsledku, musí se dodržovat následující pravidla:

  • používejte pouze čerstvě připravenou teplou směs;
  • naneste barvu na čistou hlavu;
  • po umytí vlasů vodou a opláchnutí roztokem jablečného octa (1 lžička na litr vody);
  • Neprat si vlasy po dobu tří dnů po zákroku;
  • používat maximálně jednou měsíčně;
  • nesmí být kombinován s chemickými permy, laminováním atd.

Henna může být použita nezávisle, zejména pokud potřebujete kudrlinky dát zlatý odstín. K tomu nalijte 2 lžičky prášku vodou, promíchejte do kaše, rozložte do zámků, nechte 40-60 minut.

Poradenství!

Chcete-li, aby byly vaše vlasy na slunci mírně červené, přidejte do hennové kaše lžíci červeného stolního vína.

Samotný Basm nelze použít. Musí být smíchán s hennou, jinak barvení prostě nepřinese výsledky.

Aby účes dostal bronzový odstín, je třeba promíchat lžičku basmy a 2 lžíce henny, smíchat a nalijte horkou vodu. Naneste na vlasy a držte asi hodinu. Čím déle bude směs na provazcích, tím více bude barva nasycená.

Lidové prostředky

Většina tradičních prostředků pro barvení se používá dodnes. Například cibulová slupka. Pokud pravidelně umyjete kadeře s vývarem po mytí pravidelným šamponem, budou mít zlatý odstín. Kromě toho, takový odvar posiluje vlasy, dělá je silný, dává extra lesk.

Peroxid, který se používá k objasnění, však může v důsledku sušení způsobit jejich křehkost. Proto je lepší ji opustit.

Je velmi zajímavé vyrábět barviva z těchto výrobků.

Pro brunetky

Pokud chcete dát pramenům tmavší barvu, připravte odvar z 2 lžíce rozmarýnu, 6 lžíce šalvěje a litr vody. Vše musí být promícháno, vařeno na mírném ohni po dobu 4 minut po varu. Po zabalení do ručníku nebo přikrývky a nechat hodinu, můžete více. Po každém šamponování namočte a aplikujte na oplach.

Káva pomůže zvýšit sytost kaštanové barvy. Stačí vařit a aplikovat na opláchnutí po umytí. Přidat burgundské odstíny pomůže odvar z třezalky nebo BlackBerry (lžíce na litr vody. Vařte po dobu 10 minut, v pohodě a můžete použít). A aby tón hlouběji pomůže skořápce žaludů nebo kůry jedli.

Důležité!

Po použití chemických přípravků je nutné vyčkat minimálně 2 měsíce, a to až po obracení na přírodní léčiva. Jinak může být reakce nepředvídatelná.

Pro blondýnky

Nejjednodušší způsob, jak přirozenězesvětlení - odvar z heřmánku. Pro půl šálku kolekce bude třeba 2 šálky vařící vody. Může být použit pro oplachování a může být ponechán na vlasech půl hodiny. Výsledek bude patrný po 10-14 dnech, pokud se používá dvakrát týdně.

Citronová voda „funguje dobře“. Musíte šťávu vytlačit ze dvou citronů a smíchat s litrem vody. Tento nástroj lze použít jako oplach. Je-li nutné tónovat několik pramenů nebo dosáhnout efektu ombre, jen se zjemní špičky, můžete míchat citrónovou šťávu s olivovým olejem. Naneste směs na vlasy štětcem. Nechte působit 30 minut.

Věnujte pozornost!

Nenechte se odradit, pokud požadovaný odstín nefungoval poprvé. Přírodní léčiva mají kumulativní účinek, takže výsledek bude postupně znatelnější.

Je možné barvit vlasy doma pomocí přírodních produktů, barev bez amoniaku, šamponů a tonik. Vyberte si nejvhodnější variantu pro sebe a nebojte se o zdraví kudrlinek!