Jak vyčistit límec kabátu z různých druhů tkanin

Pokud vaše oblíbená rouška ztratila svou čerstvost, není vůbec nutné ji čistit. Doma s malým znečištěním zvládnete sami. Jak to udělat, řekneme. Suchý čistič uschovejte po dobu, kdy hodláte kabát uložit do šatny - odborníci očistí kabát, ošetří ho ochrannými látkami, jiní vám dokonce pokryjí srst!

Ale když je sezóna, oblékněte si každý den kabát, takže musíte být schopni vyrovnat se s malými místy doma. Hlavní částí vlněné srsti, která potřebuje pravidelné čištění, je obojek.

Proč je špinavý?

Obojek je neustále v kontaktu s pokožkou krku, která je opatřena potními a mazovými žlázami. Tyto exogenní žlázy, tj. rozdávej tajemství. Všimli jste si to více než jednou: se spoustou fyzické námahy, s neklidem, krk se nejprve potí. Proto je límec oděvu kontaminován. Srst okamžitě ztrácí svůj vzhled, pokud je obojek špinavý nebo mastný.

Druhým problémem límce jsou skvrny od prachu a základu. Pokud žena používá nadaci neustále, narůžovělé skvrny zdobí límec rouška. Některé ženy módy se přizpůsobí k ochraně límce s šátkem. Koneckonců, po mytí šátek rychle získápůvodní vzhled. Límec zakrytí je však nepravděpodobný.

Jak vyčistit lehké roušky

Metody čistění v domácnosti budou záviset především na barvě roušky. Nejdříve pochopíme jemné jemné tóny. Límec lehké roušky lze vyčistit následujícím způsobem:

  1. Vezměte kus gázy, namočte do teplé vody a dobře navlhčete.
  2. Po navlhčení bavlny 3% peroxidem vodíku a úpravou znečištění.
  3. Pokud skvrna okamžitě nezmizí, opakujte zpracování znovu.
  4. Poté navlhčete čistou gázu teplou vodou a otřete ošetřené plochy, aby se odstranily zbytky peroxidu.

S pomocí peroxidu jsou olejové skvrny dobře odstraněny. Pokud chcete jen vyčistit límec, tzn. pro jeho obnovu vám pomůže obvyklý kartáček na oblečení. Mimochodem, můžete bezpečně zbavit své špíny a vlny kabát a kašmírový kabát.

Pokud se na tkanině vytvoří skvrny od základů, zkuste je vyčistit teplou vodou a přidejte mycí prostředek. Límec vlny nebo kašmírového kabátu lze čistit jemným ručním mytím. Je lepší udělat skvrny jednoduchým mýdlem. Poté byste měli důkladně opláchnout.

Aby se zamezilo poškození zbytku textilie během praní límce, může být na vlněný plášť nanesen vodotěsný kryt, takže je k dispozici pouze límec.

Čistíme temné věci

Tmavé části by měly být čištěny čpavkem. Dokonale odstraňuje komplexní kontaminanty,ničí mastné skvrny, skvrny od základů, prášku a rtěnky. Zpracování je jednoduché:

  1. Za prvé, jako v první metodě, navlhčete límec gázou.
  2. Po zředění amoniaku v poměru 1: 3 s obyčejnou vodou.
  3. S bavlněným tamponem začněte čistit tkaninu, skvrny zmizí na očích.
  4. Nakonec se zbytek roztoku promyje vlhkou gázou.

Čištění tmavé vlny nebo kašmírového kabátu doma může být nahrazeno jemným praním v automatickém stroji. Moderní modely domácích spotřebičů mají takovou funkci. Pokud ale věc umyjete doma, máte strach, je lepší jít do čistírny.

Co se týká starší generace

Jak tedy dělaly vaše babičky bez automatických aut? Opravdu, čistit věc, pravidelně jdou a vidět suché čištění? Ne, samozřejmě. Babičky používaly jednoduché nástroje, které máte vždy doma.

Světlou roušku a vlnu doma můžete pozoruhodně vyčistit mastkem nebo škrobem.

  • Nanášejte srst na lehký list, dobře ji vyhlazujte a na tkaninu rovnoměrně posypte mastkem. Poté použijte štětec na čištění. Srst znatelně osvěží, znečištění zmizí.
  • Tmavé tkaniny doma lze čistit čerstvě uvařenou kávou. To je to, co dělala starší generace. Ale nesnažte se čistit skvrnu od nadace s pomocí kávy, bude to horší. Olej s mastným základem vyžaduje agresivní čisticí prostředky.

JakČisté věci doma, mluvili jsme. Pokud jste ale velmi zaneprázdněnou osobou a nemáte čas si otřít skvrny bavlněným tampónem, můžete si v oddělení pro domácnost zakoupit speciální odstraňovač skvrn. Mohou vyčistit veškerou kontaminaci, je však nutné postupovat přesně v souladu s pokyny.

Nejlepší odstraňovač skvrn

Pokud se u vás doma objeví parní čistič, zapomenete na skvrny na vrchním oblečení. Doslova se odstraní jakékoliv skvrny během 10 sekund, bez přípravy a následného sušení.

V domácím prostředí je snadné používat parní čistič a některé modely spotřebičů umožňují rychle čistit a žehlit oblečení, objednávat záclony, čalouněný nábytek. Zajímej se.