Efektivní metody natahování bot z různých materiálů doma: lidové prostředky a chemická nosítka

Poté, co jsem si vyzkoušel a koupil si ráno oblíbený model sandálů nebo bot, ve večerních hodinách žena módy zjistí, že boty, které před pár hodinami dokonale seděly na noze, se ve večerních hodinách staly příliš malé. To je způsobeno tím, že v noci se nohy zvětšují a mírně se zvětšují. Proto odborníci doporučují koupit ve večerních hodinách, aby nedošlo k problému, když kožené řemínky třít a řez do kůže, a kuří oka jsou tvořeny na prstech a patách. A pokud jsou módní boty okamžitě nasazeny, nevracejte je do obchodu. Ale existují způsoby, jak zvětšit velikost modelu.

Rizika při natahování bot

V domácnosti mohou být boty a obuv nataženy, avšak ne více než 1/2 velikosti, v krajním případě 1 velikost. Pokud se pokusíte zvýšit model obuvi o několik velikostí, mohou prasknout ve švech, podešev se uvolní a kůže špatně vyrobených může být po ošetření parou ještě hrubší. Drahé kožené výrobky jsou převezeny na dílny, kde jsou upraveny tak, aby odpovídaly velikosti, kterou chcete, položte na polštáře. Existují univerzální nosítka,Vhodné pro všechny typy obuvi, kromě bot s kožešinou. Mezi nimi jsou:

 • "Komfort čárového kódu";
 • Olvist 2095ES;
 • Natahování salámových bot;
 • Střešní rozprašovač Damavik;
 • "stříbro";
 • Salton Professional Komplex Komfort;
 • Pregrada.

Pozor!

Taková chemická nosítka jsou vhodná pro úpravu výrobků z kůže, nubuk, semiše pod lidskou nohou bez nadměrného protahování. Jsou to pěny, spreje a spreje. Cena se pohybuje od 100 do 300 rublů. Aplikujte podle pokynů na obalu.

Domácí opravné prostředky

Mezi domácími prostředky pro zvýšení velikosti obuvi jsou známy:

 1. Ricinový olej. Olej napuštěné boty nebo boty zevnitř. Výrobek se nosí na nohou a chodí, aniž by vzlétl dlouho. Olej zjemňuje tvrdá místa, otírá prsty a patu a boty mají tvar nohy. Existuje však problém jiného druhu - očištění vnitřního povrchu od mastných skvrn.
 2. Vodka nebo zředěný alkohol. Boty jsou navlhčeny zevnitř zředěným alkoholem nebo vodkou, nosí jednoduché ponožky a neodstraňují, dokud nejsou boty zcela suché.
 3. Kolín nad Rýnem. Alkohol nebo vodka může být nahrazena kolínskou, ale vůně, která bude po dlouhou dobu doprovázena, činí tuto metodu velmi málo populární.
 4. Vlněné ponožky. Vlněné ponožky jsou navlhčeny v teplé vodě, stisknuty, položeny na nohy, utaženy staženým výrobkem a vyčkejte, až ponožky zcela vyschnou.
 5. Parafin. Zevnitř potřete boty parafínem a zvědavými ponožkami procházejte kolem bytu.

Natahovací kožená obuv

\ t

Tento typ materiálu je nejvíce přístupný lehkému protahování. Je přírodní a odolává studené i teplé. Doma se boty natahují:

 1. Horká pára nebo vysoušeč vlasů. Pod vlivem vysokých teplot má pravá kůže tendenci změkčit a expandovat. Obě boty držely nad hrncem vroucí vody. Pak si na nohy a chodit, dokud povrch je zcela suchý. Aby pokožka dále neklesala, je nahoře opatřena polštářkem na boty.
 2. Studené. V každé botě nasaďte 2 balíčky, jeden do druhého. Voda se nalije do vnitřního sáčku a monitoruje se tak, aby byly tašky zcela nataženy uvnitř boty. Vnitřní vak je svázaný, vnější je otevřený. Dva boty umístěné v mrazáku přes noc. když se voda rozmrazuje a zvětšuje velikost výrobku. Boty po takovém postupu namazané smetanou.
 3. Alkohol. Vnitřní povrch je navlhčen silným alkoholem, položen na nohy a čeká na úplné vyschnutí. Někdy jsou boty na nohou v ponožkách namočených ve vodce.
 4. Speciální sprej. Vnitřní povrch modelových bot se nastříká sprejem, položí na bavlněné ponožky a protáhne se po noze po dobu 30 minut.
 5. Kovbojská móda. Tato metoda byla použita americkými kovboji pro mírný nárůst kožených bot. V kožených botách nalil obilí a nalil vodu. Mokré obilí bobtná a natahuje kůži. V tomto stavu se boty nebo boty nechají přes noc.Pak se obsah protřepe a v botách jdou kolem domu na 30-60 minut. Boty během této doby budou mít formu nohou a suché.
 6. vařící vodu. Uvnitř bot nalil vařící vodu, počkejte několik vteřin, nalil. Otřete do sucha ručníkem. Nasaďte si nohy s pevnými ponožkami a chodte, dokud kůže nebude zcela vychlazena.
 7. Tekuté mýdlo. Z teplé vody a tekutého mýdla vytvořte mýdlový roztok v poměru 1 až 4, nalijte do spreje. Postříkané na vnější a vnitřní stranu, čekající na vstřebání do kůže. Pak si na boty nebo boty na dřevěné podložky nebo na nohy s teplými ponožkami a opotřebení, bez odstranění, asi 1 hodinu.
 8. 3% octa. Ponožkové boty navlhčené na vnější straně s 3% octem.

Pozor!

Když se snažíte natáhnout boty, je třeba vzít v úvahu, že se zvýší maximálně o 2-3 mm. Další natažení poškodí výrobek.

Protahovací koženka

Jelikož se jedná o umělý materiál, není odolný vůči účinkům chladu. Koženkové boty můžete natáhnout pomocí:
 1. Plnění ponožek, papíru nebo látky namočenou v horké vodě. Při plnění dávejte pozor na tvarování obuvi.
 2. V případě silného otření paty umělou kůží jsou jeho záda potažena parafínem nebo otřena mýdlem na prádlo.
 3. Do plastového sáčku nalijte všechny krupice, přidejte vodu, dejte čas na bobtnání. Během noci, záď, postupně absorbuje vlhkost a otok, natahuje materiál a pomáhá zvýšit malou velikost boty.
 4. Namažte vnitřnípovrch výrobku s obuví s vazelínou, nechá se 3 hodiny namočit, obut si boty a projít kolem domu po dobu 30-60 minut.

Natahování obuvi, semišové a textilní

Pro rozšíření výrobku z takového materiálu nelze použít chlad a teplo. Vnější plášť těchto typů je snadno poškozen, takže je třeba boty s lakovanými plochami větší o ½ velikosti:

 1. Noste boty ve vlhkých ponožkách, které jsou nasáklé v horké vodě.
 2. Plnění ponožek mokrým hadříkem nebo papírovými hrudkami.
 3. Semišové boty se opotřebovávají, oblékávají se jednoduchými ponožkami, nebo kropí vnitřní povrch obuvi speciální pěnou pro výrobky z semišové obuvi, na sobě bavlněné ponožky a nevytahují je po dobu 30 minut.
 4. Mírně zvětšit velikost semišových bot je možné, mít na noc ponožku s bramborovou slupkou. V dopoledních hodinách je úklid odstraněn. Postup je možné několikrát opakovat.
 5. Textilní obuv nelze natáhnout. Všechny pokusy o různé manipulace vedou k poškození výrobku.

Natahovací obuv

\ t

Pro natahování kožených bot jsou vhodné stejné metody jako u kožené obuvi. Další věc, boty s kožešinou. Mohou být mazány pouze venku ricinovým olejem, krémem na boty, změkčovači kůže. Pro malé natahování je vhodný způsob nasazování bot s párem mokrých ponožek. 2 páry tenkých ponožek nebo nějaké vlny namočené v horké vodě, vyždímat, dát na boty a chodit po bytě na několik hodin.Šíření, tedy v době, kdy boty nejsou možné. Pokusy se opakují. Boty po zákroku jsou plněné suchými novinami a sušeny mimo baterie.

Strečink úzkých zádech, ponožek, vršků, zvedání

Úzká špička mírně prodloužená:

 • vložení ledových balíčků;
 • šíření ponožky se smetanou a vazelínou, po které si obléknou boty a projdou kolem bytu;
 • vkládání vlhkých novinových svazků.

Úzké tvrdé pozadí trochu změkne poklepáním kladivem a také:

 • ponožku plnou suchým novinám a na patu položil balíčky ledu;
 • suché noviny se vkládají do ponožky a pata je pevně mokrá;
 • potřete zadní stranu boty vazelínou, ricinovým olejem a několik hodin chodte, dokud se podpatky nestanou měkkými a poněkud širšími;
 • Tvrdá a úzká pata se otírá vnitřkem tvrdým deodorantem, jednoduchým zahnutým prstem a párem bot, které se nosí, dokud se patky již netřou.

Úzká noha se mírně rozšiřuje pomocí chytrosti. Boot a botleg jsou kompletně naplněné mokrými novinami, pak se nasazují a mají několik párů teplých punčochových kalhot. Pokud boty bez kožešiny, místo novin používat nosítka. Pro zvýšení výtahu se do ponožky vloží noviny, vloží se celofánový sáček, cereálie se nalije a voda se nalije do bobtnání. Můžete také dát pytel vody v topy a zmrazit.

Natahovací gumové boty

Reálné pneumatikynelze zvýšit. To může být nataženo, ale to bude mít původní tvar nebo slzu. V současné době jsou výrobky, zvané pryž, vyrobeny z PVC a mohou být mírně zvětšeny. Pomocí horké jehly zkontrolujte, jaký materiál je bota vyrobena. Jehla se zahřívá na plyn a propíchne botu na nenápadném místě. Pokud se materiál roztaví, znamená to PVC.

PVC označuje plastové materiály, ale stupeň natažení bot a teplota, při které materiál začíná změknout, závisí na množství přidaných změkčovadel. To se obvykle děje při 70 stupních. Stretch etapy:

 1. Konvice se vaří a okamžitě vaří vroucí vodou.
 2. Po 30 minutách přidejte více vroucí vody.
 3. Zatímco materiál změkne, na nohy se položí několik párů ponožek, což také ušetří nohy před popáleninami.
 4. Z bot se nalije voda a boty se okamžitě položí na nohy.
 5. Nalijte studenou vodu. V horkých botách se stávají ve studené vodě. Během chlazení materiálu se doporučuje pohybovat prsty, aby se zvětšil objem špičky boty.

Pozor!

Tato metoda zvětšuje velikost bot, ale časem se mohou opět snižovat, pak je postup nezbytnýopakovat.

Výběr správných bot, tipů

Tak, že po koupi boty byla ve správný čas, byla to radost, sloužila po dlouhou dobu, měli byste věnovat pozornost některým bodům:

 1. Ráno se nestojí za nákup bot, večer se vaše noha zvětšuje a boty si otírají prsty a paty.
 2. Doufejme, že úzké boty se časem protáhnou, je lepší zvolit model, který je vhodný pro úplnost.
 3. Zakoupený model obuvi by se měl nosit trochu doma. Při zjištění nepohodlí nebo vážné závady se předá do skladu nebo vymění za vhodnou velikost a styl.
 4. Mezi botami je větší velikost, která je velká a model menší než velikost, která je stísněná, často si omylem vybere druhou možnost. Je lepší tuto myšlenku opustit a najít jiný model.
 5. Musíme mít na paměti, že boty se neroztahují na délku, ale pouze na šířku.
 6. Pokud vám nová bota otře prst, je třeba přilepit potřený povrch antistatickou omítkou. Tím se boty mírně zvýší v místě použití;

Recenze

Olesya, Ivanovo

„Koupil jsem v obchodě krásné kožené boty. Ale problém je - byly trochu úzké. Prodávající nabídl stříbrný nosítka jako bonus, strčil dovnitř a ven doma, dal na bavlněné ponožky a šel asi 15 minut, nepomohlo to poprvé, špatně se natáhlo. Po 4 sezení začaly boty normálně sedět bez tlaku na prsty. “

Kirill, Kostroma

"Líbilo se mi super tenisky pro chladno."sleva. Koupili a jsou trochu těsní. Řekli nám, abychom je vložili do mrazničky s balíčky vody, po prvním vzrůstu, a pak se opět posadili. Tak jsem to udělal pětkrát. Teď, správně, a dokonce i kůže sama se trochu natáhla. “

Při výběru obuvi je pozornost věnována pohodlí a pohodlí. Dokonce i krásné a pevné boty, které mají malou velikost, nepřinesou radost. Malé zásahy jsou eliminovány pomocí domácích a komerčních chemikálií, ale člověk by se na ně neměl spoléhat.