Jak čistit rukavice z pravé kůže

Každá věc, dříve nebo později, musí být vyčištěna nebo vymyta z nečistot. Žádná výjimka a rukavice, bez ohledu na to, jak jste elegantní. Jak čistit kožené rukavice doma, zda jsou omyvatelné, lze je žehlit, sušit na baterii?

Základní pravidla pro čištění

Manuál, a ještě více pratelný v pračce, je dokonce kontraindikován i pro ty nejšpinavější rukavice, ale lze provést snadné čištění.

  1. Správně vyberte prací prostředek nebo čisticí prostředek, který budete čistit koženými rukavicemi, důkladně rozpusťte v teplé vodě. Vezměte materiál pro zpracování pouze měkké - může to být flanel, bavlněné podložky, měkké žínky.
  2. Produkt položte na ruku. Pokud je roztok mýdlový, sbírejte vytvořenou pěnu měkkou houbou, naneste ji na kontaminovaný povrch, otřete. Zbytky špinavé pěny důkladně odstraňte umyvadlem navlhčeným v čisté vodě.
  3. Použijte nepěnivý roztok, jako je tento: navlhčete měkký hadřík nebo bavlněnou podložku v připravené směsi, otřete povrch kůže, vyměňte disky tak často, jak je to možné. Když všechny skvrny zmizí, opláchněte povrch způsobem popsaným výše.
  4. Udělejte totéž s jinou rukavicí.
  5. Vysušte přirozeně, nepokládejte výrobek na baterii, ohřívač. Žehlení je také nemožné!
  6. Obnovení materiálupružnost, po vysušení ji namažte krémem na ruce, základním olejem, například kolečkem. Na červené, černé rukavice, můžete použít polštářek na boty (ale pouze na bázi vosku) odpovídající barvy, dát více času namočit.

Pamatujte, že výrobek, který jste si koupili pro péči o koženou obuv, není vždy vhodný pro rukavice, protože používá tenčí a jemnou pokožku.

Vlastnosti čištění tmavých povrchů

Pokud jsou položky černé nebo jiné tmavé barvy, mohou být z těchto výrobků vyrobeny čistící směsi:

  • přidat do litru vody 3 lžíce. lžíce octa;
  • nebo rozpusťte amoniak ve vodě v poměru 1: 4.

Červené rukavice, již zbavené nečistot, mohou být otírány octovou vodou, aby se barva upravila.

Neobnovujte pružnost kůže rostlinným olejem, glycerinem: ničí její strukturu, odbarvuje materiál, zanechává olejové skvrny.

Jsou-li černé, tmavé rukavice jsou velmi špinavé, pokryté skvrnami, které je obtížné odstranit, smíchejte benzín a terpentýn v poměru 2: 1 a povrch vyčistěte touto směsí.

Tření, škrábance na povrchu tmavé barvy jsou dokonale zakryty opravnou sprejovou barvou.

Čištění lehkého povrchu

Lehké výrobky okamžitě shromažďují nečistoty na sobě, jsou pokryty místy neznámého původu. Ale pro čištění před nečistotami, rychle odstranit černé skvrny nebude fungovat.

Pokuste se vyčistit bílou kůžirukavice mléko a drobky z bílého chleba. Namočte chléb do mléka, otřete materiál získaný gruce navlhčenou v čisté vodě hadříkem a odstraňte zbytky chleba. Černé, všechny barevné rukavice lze čistit stejným způsobem, nahradit mléko vodou.

Mléko nejen dokonale čistí světle zbarvené rukavice, ale také zjemňuje materiál na nich, což ho činí pružnějším.

Na kontaminované místo naneste vaječné bílky šlehané do pěny, po 10 minutách otřete flanelem. Některé hostesky doporučují přetrvávající skvrny, aby utíraly šťávy žárovek před čištěním.

Vyčistěte výrobek uvnitř

Postupem času se rukavice špiní nejen venku, ale také uvnitř. Vyčistěte kožené rukavice a získejte roztok vyrobený ze stejných částí čpavku a peroxidu vodíku. Namočte kosmetický disk do čisticího prostředku, otřete výrobek zevnitř. Pokud je to možné, otočte je pro větší pohodlí.

Osvěžte látkovou podšívku kartáčem navlhčeným v mýdlové vodě.

Aby se srst řádně očistila mastným práškem nebo škrobem: nalijte na ně hromadu, otřete ji, jako by mazala podšívku, očistěte zbytky mastku, škrob pomocí štětce.

Držte se těchto tipů a rychle se vrátíte ke svým oblíbeným věcem.