Jak čistit podložku myši: jednoduché efektivní metody

Podložka pod myš musí být čistá. Záleží na tom, jak rychle myš reaguje na akce uživatele, stejně jako na pohodlí a efektivnosti práce s počítačem. Čisticí špičky jsou odpuzovány produktem, ze kterého jsou vyrobeny. Praní v psacím stroji se nedoporučuje. To zkracuje životnost a poškozuje výrobek. Vyčistěte podložku myši, aby se zohlednil materiál, ze kterého je vyroben.

Proč a jak čistit rohož

Téměř každý uživatel bude nervózní, pokud počítačová myš odpoví na kliknutí jednou a vy budete muset znovu a znovu klikat na myš, což například v hrách nebo v editoru obrázků povede k obtížným opraveným chybám, a budete se muset vrátit do práce.

Upozornění !

Podložka pod myš a samotná myš mají každou šanci vydržet jen velmi málo času, pokud jej nebudete následovat.

Kvůli tvorbě prachu, tvorbě jiných malých částic uložených na koberci se rychle stává nevhodným. Samotný proces čištění je jednoduchý, záleží na materiálu. Obvykle je koberec vyroben ze speciální pěnyjemný materiál, jehož horní část je potažena tkaninou nebo plastovým postřikem pro zajištění komfortu, zvyšuje produktivitu používání myši. Ve spodní části jsou obvykle umístěny pogumované nohy pro dobrou montáž na povrch stolu. Podložka pod umyjte jemně.

Jak se starat o plastový výrobek

Plastové rohože jsou levné. To ovlivňuje kvalitu. Mají krátkou životnost, protože na vnějším povrchu se objevují trhliny a během pohybu myší je možné šustění. Výhodou je jednoduchá péče.

Pokud v plastovém výrobku není pryžová základna, stačí ji umýt ve vodě se šamponem, za přítomnosti pryžového základu a nechat produkty uschnout. Během sušení můžete čistit myš čistěním kuličky, kolečkem, otíráním kláves, spodním okrajem.

Jak prát podložka pod myš s látkovým potahem

Rag příslušenství nezaručuje přesnost pohybu, ale sklouznutí myši je měkčí. Takové produkty jsou voleny většinou uživatelů z důvodu dostupné ceny a snadné údržby.

Pro očištění budete potřebovat:

 • teplá voda;
 • lehký čistič, s výhodou se silikonem, takže na povrchu zůstává průhledný list pro lepší kluznost myší;
 • kartáč na chomáčky.

Posloupnost akcí na praní tkanin:

 1. Výrobek navlhčete teplou vodou.
 2. Nalijte několik kapek čisticího gelu ajemně otřete, dokud se neobjeví pěna.
 3. K čištění výrobku jemným kruhovým pohybem použijte štětec.
 4. Odstraňte pěnu.
 5. Suší se v vyhlazené formě po dobu nejméně jednoho dne.

Zkontrolujte lepkavost smáčením rohu a použitím bílé látky. Po 15 minutách zkontrolujte: pokud nejsou stopy po rozvodu, můžete začít čistit. Sušený výrobek je připraven k práci, bude to pěkné zápěstí.

Korek, gelová podložka

Většina výrobků s gelovou podložkou má speciální polštář, se kterým je kartáč držen a napětí je uvolněno. Vhodné pro ty, kteří pracují celý den na PC. Principy produktů údržby jsou podobné pravidlům péče o textilní výrobky s gumovým základem. Hlavní rozdíl je v tom, že polštář s gelem nelze stlačit, aby nedošlo k jeho deformaci.

Upozornění !

Údržba pogumované rohože je jednoduchá: opláchněte vodou, nechte uschnout.

Korkový materiál je zvláštní. To je pevné a umožňuje myši snadno sklouznout na to. Takové produkty nemohou reagovat s vodou. Pokud je znečištěný, otřete jej speciálními vlhkými ubrousky.

Z neobvyklých materiálů

Koberec může mít zařízení s elektrickým vnitřkem. Kontakt s vodou je samozřejmě zakázán. Pro čištění používejte pouze specializované prostředky. Skleněné rohože lze otřít čpavkem, který čistí a nezanechává skvrny.

Kůže a výrobky z bambusu se bojí.vlhkost. Mohou nabobtnat, ztratit tvar. Měly by být čištěny specializovanými spreji a utěrkami. Hliníkový výrobek lze otřít vlhkým hadříkem. Sklo, hliník vytvořený pro hráče. Tyto povrchy poskytují jasný, aktivní pohyb myši. Oni jsou považováni za dlouho-žil, nicméně, a jejich cena je docela vysoká.

K čištění povrchu mikrovlákna použijte mýdlovou vodu. V něm je třeba výrobky opláchnout a nechat uschnout v narovnané formě.

Oboustranné výrobky

Pro uživatele, kteří mají vysoké nároky, oboustranné podlahové rohože. Používají se pro různé typy počítačových her: hladký povrch pro dobrý posuv, hrubý - pro značnou přesnost. Údržba závisí na typu povrchu. Hladké postřikování je třeba čistit vlhkým hadříkem asi jednou za 30 dní.

V případě silného znečištění jej omyjte houbou a pěnou, otřete povrch alkoholickým tampónem. Hrubý povrch vyžaduje vysokou údržbu. Budete potřebovat specializovaný kartáč, jehož klky jsou umístěny v jednom směru. Opatrně, jedete-li jedním směrem, měli byste odstranit štětcem špínu a prach. Pokud je kontaminace příliš silná, jemně očistěte mýdlovou vodou na rukou a jemně otřete povrch.

Jak čistit herní podložku

Hrací plocha se od ostatních liší tím, že je vybavena množstvím funkcí, z nichž jsou tyto funkce určenyje elektrikář, různé adaptéry a vstup pro USB. Je třeba mít na paměti, že takovéto úpravy netolerují kontakt s vlhkostí.

Pro čištění hracích ploch, například Razer. Používá:

 • pěna;
 • speciální spreje nebo ubrousky;
 • amoniak zředěný vodou.

Aby se zbavil znečištění, je nutné jej pečlivě a včas čistit pomocí specializovaných prostředků. Po očištění jej dobře vysušte. Suší se při teplotě místnosti.

Jak prát hadrový koberec

Před praním rohože je nutné zkontrolovat, zda materiál nevybledl. Okraj výrobku musí být otřen vlhkým hadříkem. V nepřítomnosti stop, můžete začít postup.

K čištění textilního příslušenství budete potřebovat:

 • kbelík vody;
 • kartáč;
 • levný vlasový šampon.

Přípravek by měl být namočený v pánvi s přidáním šamponu asi půl hodiny. Tento proces je nutný pro jednoduché čištění starých nečistot bez intenzivního tření štětcem. Poté je nutné produkt dobře opláchnout pod tekoucí vodou a zpěnit šamponem. Poté povrch jemně vyčistěte štětcem. Opláchněte šamponem.

Varování

Pro úplné vyschnutí je nutné podat koberec po dobu nejméně 24 hodin. Nepokládejte myš na vlhký výrobek. Je lepší použít zbytečný hadr nebo ručník.

Rada !

Chcete-li zkontrolovat rohož, zda není po umytí matná, musíte ji nejprve navlhčitjeho okraj.

Veškeré nečistoty na tvrdých površích lze dokonale vyčistit vlhkou, mýdlovou utěrkou. Před praním se koncentrujte na materiál, ze kterého je rohož vyrobena. Zvažte, zda produkt umýt. Pokud je to možné, pak zvážit, jaké čištění nebude mít vliv na jeho budoucí práci.