Jak začít doma šaty: efektivní metody

Zkušení ženy v domácnosti znají tajemství toho, jak a jak škrobit šaty doma. Mnozí odmítavě považují tuto metodu za zastaranou. Ve skutečnosti škrobení je schopno transformovat obvyklou věc nad rámec rozpoznání, chránit ji před možnou kontaminací. Neviditelný film vytvořený na oděvu se škrobem neumožňuje jeho záhyb - to je další výhoda, na kterou byste neměli zapomenout.

Proč by měl být škrob

Tento proces zůstává relevantní, i když na něj mnozí zapomněli. Má řadu výhod.

 1. Škrob vám umožňuje dát vašemu oděvu požadovaný tvar. Trvá dlouho.
 2. Po upřeném pohledu je méně pravděpodobné, že oblečení bude špinavé a zachová si svůj původní vzhled tak dlouho, jak je to jen možné.
 3. Je vhodné provést postup pro látky, které jsou snadno zmačkané, protože zabraňují tvorbě záhybů.
 4. Každý dělá věci poŠkrob má správný tvar.

Pletené věci vypadají mimořádně krásně, neroztahují se, zachovávají si svůj původní tvar.

Jak připravit spodní prádlo pro škrobení

Pro začátek musí být výrobek umyt - nesmí na něm být žádné skvrny. Pokud jsou na věcech skvrny, nepropadejte panice. Žlutý květ a všechny druhy nečistot na prádle pomohou eliminovat peroxid vodíku. K tomu připravte roztok 200 ml vody a 2 lžičky. peroxid. Na místě je třeba použít výsledný nástroj, prádlo by mělo být narovnáno. Potom se suší.

Věnujte pozornost!

Proces sušení by měl probíhat za přirozených podmínek. Mokré místo by mělo být suché, nejlépe na přímém slunečním světle.

Takové řešení se může snadno vyrovnat s kontaminací jakékoli složitosti, například s tukem, vínem. Pokud je po peroxidu stále ještě slabá skvrna na prádle, škrob se s ním snadno vyrovná, což činí povrch bělejším.

Profesionální nářadí

Oblékání šatů doma není tak složité, jak by se mohlo zdát. Profesionální nástroje jsou vhodné pro škrábání oblečení pro děti a dospělé, avšak neobsahují škrob a postup nevyžaduje žádné úsilí. Některé z nich lze použít i na staré krajky.

 1. Pokud potřebujete k jednotlivým dílům přidat tuhost, např. Límec nebo volán, můžete použít aerosolové spreje. Jejichnastříkal na požadovanou plochu a pak jen žehlil.
 2. Pokud je ošetření vyžadováno u velkých předmětů, například tylu, spodničky, je lepší používat speciální přípravky ve formě tekutého prášku. Musí být přidány do pracího prášku a promývány v požadovaném režimu.

Klasický krycí škrob

Spotřebitelům jsou k dispozici profesionální startovací produkty. Bramborový škrob dělá z tkaniny tuhou, dává krásný tvar a úspěšně soutěží s nimi. Spolu s bramborem je produkt z rýže a kukuřice široce používán. Můžete použít ten, který byl po ruce. Aby se dosáhlo požadovaného tvaru a zlepšení vzhledu, doporučuje se použít škrob z rýže.

Podíl řešení: tabulka podle typu tkáně

Během škrobení lze nastavit tuhost. To přímo závisí na množství škrobu, materiálu, ze kterého je produkt vyroben. Škrob má různou tvrdost.

\ t
Tuhost Škrob na bázi 1000 ml vodyJaké věci jsou vhodné pro
Soft 0,5-1 tsp. Chiffon
Pletené věci
Mardeva
Batistovy
Calico
Muslinovs
Tyl
Průměr 1 polévková lžíce. Já Hedvábí
Fatinovs
Bavlna
Povlečení
Ze směsných tkanin
Ze základních výrobků
Pro lůžkoprádlo
Pro stolní prádlo - ubrusy, ubrousky
Pro potahy na nábytek, elegantní pláštěnky
Pro prolamované výrobky
Tvrdý 2 lžíce. Já Petticoats ve vícevrstvém oblečení
Manžety
Obojky
Pletené zboží

Můžete nezávisle měnit úroveň tuhosti řešení, ale stojí za to připomenout - ne každá tkanina vydrží takový dopad.

Manipulace s věcmi

Než začnete zpracovávat věci, měli byste sledovat tematické video, fotografii. To platí pro ty, kteří o takovém postupu rozhodovali poprvé. Dostupné metody krok za krokem vysvětlují akce.

Nejprve se připraví škrobová sloučenina.

 1. Nalijte suchý škrob na dno nádoby (pánve).
 2. Přidejte kapaliny - polovinu požadovaného množství.
 3. Smíchejte do krémovitého stavu.
 4. Přidejte druhou část vody ve formě vroucí vody.
 5. Vše smíchejte. Složení by se mělo podobat pastě.
 6. V případě získání zakalené kompozice ji dejte do ohně, vařte 5 minut za míchání, aby nevznikly hrudky. Pokud jsou, namažte směs pomocí tenké tenké tkaniny.

Připravený roztok musí být ochlazen. Šaty si předem umyjte, ujistěte se, že nedochází ke kontaminaci. Ponořte věci do pokojové teploty. Dále jsou nezbytné následující manipulace:

 1. Připravte si oblečení a ochlaďtesložení Zajistěte, aby šaty rovnoměrně kryly. Pokud je to nutné, všechny drobné detaily musí narovnat.
 2. Počkejte, až se škrob absorbuje do tkaniny. Vyndejte věc, zkontrolujte, zda v ní nejsou suché oblasti. Je-li to nutné, nasaďte několik minut zpět do kompozice.
 3. Opatrně odstraňte přebytečnou kapalinu a zabraňte tvorbě záhybů. Žehlení je téměř nemožné.

Je nutné uchovávat produkt v roztoku od půl hodiny do 40 minut. To je dostatečné pro to, aby tkanina dobře škrobila, aby se dosáhlo požadované tuhosti.

Pravidla sušení

Sušení věcí po škrobení je samostatný proces, ke kterému je třeba přistupovat správně. Pokud je špatné pověsit tkaninu, bude mít stejnou pozici, v budoucnu to nebude fungovat. Chcete-li tomu zabránit, nezapomeňte na základní pravidla.

 1. Šaty by měly být sušeny výhradně na ramínkách. Je nutné vyhladit záhyby, které se doslova „promění v kámen“, pokud se jich včas nezbavíte.
 2. Sušení se neprovádí při zvýšených nebo nízkých teplotách.
 3. K sušení nesmí být použity další zdroje tepla.

Věnujte pozornost!

Je-li to možné, je lepší umístit věc na figurínu. To jí umožní zaujmout požadovaný tvar.

Zvláštní přístup vyžaduje sušení pletených předmětů. Proces probíhá na měkkém povrchu, který dokonale absorbuje vlhkost. Krajkový výrobek musí být nejdřívenarovnejte pomocí jehel, abyste dosáhli požadovaného tvaru.

Nuance žehlení

Škrob s obsahem škrobu je důležitý pro správné železo. Pokud dojde ke žehlení, když tkanina ztratila vlhkost, oddělené oblasti by měly být posypány vodou a je třeba vzít v úvahu i další nuance:

 • nastavte režim železo na střední výkon;
 • přívod páry;
 • žehličku oblékněte gázou.

Některé materiály železo žehlí během žehlení. Přidání 4 kapky terpentýnu, lžička soli do roztoku odstraní problém. Pletené věci můžete žehlit pouze ze špatné strany zapnutím režimu napařování.

Alternativní metody

Bramborový škrob je k dispozici, ale může být také nahrazen jinými výrobky, které poskytují požadovaný účinek:

 • Cukr je ideální způsob, jak tvarovat pletené věci. Musí být rozpuštěna v 1 litru vody 8 lžíce. Já cukru Postup se provádí podobně jako při použití škrobu, s výjimkou žehlení (železo se bude lepit na sladký povrch). Při sušení je nutné tvarovat;
 • Želatina - nejlepší způsob škrobení produktů v tmavých a pestrých odstínech. Želatina se smísí s vodou (1: 1). Poté, co krystaly nabobtnají, přidejte warm l teplé vody a důkladně promíchejte do hladka. Vzhledem k tomu, že koupání v takovém prostředku bude dělat věci extrémně tvrdé, doporučuje se přidat do roztoku ½ tsp. glycerol;
 • PVA - toto lepidlo používá mnoho žen v domácnosti. Je považován za nejrychlejší, nevyžaduje malé úsilí a doba chlazení je extrémně krátká. K přípravě je třeba lepidlo spojit s vodou (1: 2), odevzdat do kompozice nebo rovnoměrně namazat povrch věcí.

Tipy pro zvláštní příležitosti

Obvykle škrobování ložního prádla, oblečení pro každodenní nošení nezpůsobuje problémy. Pokud se však jedná o svatební šaty nebo kostým sněžných bílých dětí, mohou vzniknout určité potíže. Existuje několik doporučení, která se zbaví problémů.

 1. Pokud má horní část svatebních šatů korzet bez rukávů luceren, není nutné se ho dotýkat. Proveďte postup pouze se sukní, ošetříte nasyceným roztokem. Po sušení na sukni dejte gázu a vyžehlte ji. Původní řešení nehledí na celou sukni, ale na její různé vrstvy, například přes jednu.
 2. Dětský sváteční kostým lze škrobit stejně jako svatební šaty. Zde však musíte věnovat zvláštní pozornost vrcholu, zejména dekoracím, které rychle ztrácejí svůj tvar. Oblek můžete zcela nebo bodově namočit (jeho jednotlivé části).
 3. S tuhým roztokem zpracovávají obojky s manžetami. Taková kompozice vyžaduje delší chlazení. Zpracování se provádí bodově - v roztoku je třeba dát pouze manžetu, límec.
Číst také

Jak naškrábnout košili: límec a manžety

Dnešní móda nezahrnuje nošení škrobených šatů.V životě však existují slavnostní příležitosti, kdy ...

Svatební škroby

Postup bude účinný, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel:

 • před zahájením procedury je důležité důkladně opláchnout oděv, odstranit všechny skvrny a nečistoty z něj;
 • připravit roztok - 1 polévková lžíce. Já škrob na 1 litr čisté vody;
 • produkt ponořte do teplé směsi;
 • pokud je spodní část svěží, může být zpracována rozprašovací lahví;
 • po koupání obléknout a zavěsit přirozeným způsobem;
 • když sukna suší, ujistěte se, že ji hodíte železem.

Nedoporučuje se urychlovat proces sušení. Pokud při prvním pohledu nezískáte požadovaný výsledek, můžete postup opakovat tak, že vytvoříte koncentrovanější roztok. Žehlení by mělo probíhat bez použití páry. Pod žehličku můžete umístit vlhký hadřík.

Výrobky, které nemohou být škrobem

Existují určité kategorie věcí, u nichž je škrob kontraindikován. Poté budou prostě zkaženi.

 1. Syntetické výrobky nikdy škrob. Materiál není schopen plně projít vzduchem a po ošetření podobným řešením bude tato možnost zcela ztracena.
 2. Spodní prádlo také není zpracováno podobnou metodou. Po provedených manipulacích neprejde vlhkost, vzduch. Nelze ji nazvat hygienickou.
 3. Obvykle na oblečení z tmavých materiálůskvrny zůstávají, které je velmi obtížné odstranit.

Recenze

Marina

Musím neustále balit škroby, protože moje dcera dělá balet. Pokud v kanistru „Superform“ není v ruce žádný speciální německý nástroj, použiju metody své babičky. Pro kompozici užívám pouze bramborový škrob, i když jsem slyšel, že rýži a kukuřici lze použít.

Tatyana

Jednou jsem zakrmil tmavé šaty. Byla to moje chyba, po které se věc zhoršila, došlo k nepříjemným rozvodům, které nebylo možné stáhnout. Teď používám recept s želatinou. Směs se připravuje rychle. Ta věc drží tvar dobře po tom, a to by mělo být sušené, stejně jako v tradiční metodě - na ramínkách.

Julia

Nemám škrobové šaty, ale jsem rád, že tento postup můžu strávit s pletenými věcmi. Moje ubrousky dělají nádherné vázy. Hlavní věc je dát požadovaný tvar výrobku v čase. Jen jsem vložil ubrousek na láhev nebo vázu a počkal, až uschne. Výsledkem je krásná váza.

Závěrem

Dělat oblečení škrobení je docela jednoduché. Pro tento postup jsou vhodné jak profesionální produkty, tak dobře známý bramborový škrob. Proces trvá jen málo času a neznamená to, že by rozpočet rodiny byl zničen. Výrobek získá požadovaný tvar.