Jak si vybrat kvalitní žehlicí prkno

Každá hospodyně ví, že výsledkem žehlení je pouze tandem multifunkčního železa a dobrá žehlící deska. Proto nebude zbytečné vědět, jak si vybrat žehlicí prkno pro dům. Jaké detaily by měly být věnovány zvláštní pozornost, co může být opomíjeno, trochu šetří rozpočet, říkají zkušení řemeslníci.

Obecné vlastnosti

Dobrá žehlicí prkno se vybírá podle následujících parametrů:

 1. Lehkost. Deska se bude pohybovat po bytě a ve skutečnosti ji budete nosit;
 2. Síla. Pokud je deska nestabilní, ohýbá, stagguje, pak to není váš nákup;
 3. Kompaktnost. Záleží na tom, v jaké oblasti bude deska během skladování obsazena. Konstrukce by se měla snadno skládat, aniž by vyčnívala nebo silně vyčnívala;
 4. Schopnost nastavit výšku. Vyberte správné rozměry výrobku. Standardní rozměry žehlicího prkna: 109 cm x 30 cm nebo 119 cm x 38 cm (klasické); 140 cm x 40 cm (moderní verze).
 5. Pohodlí. Pro větší pohodlí existují další zařízení, ale o nich později.

Výběr stolního počítače

Nejlevnější desky (tzv. Pracovní plocha žehlicího prkna) jsou vyrobeny z dřevotřískové desky. Nízká cena je však zcela pochopitelná: horká pára rozkládá tento materiál, což ovlivňuje odolnost celku proti opotřebenínávrhy.

Deska stolu se může skládat z mřížky. Zde hraje obrovskou roli kvalita kovu odebraného pro tkaní základny. Snažte se vytlačit mřížku sám s vaší dlaní, pokud je na ní zub, pak model není pro vás. Kovová deska bude trvat desetiletí, ale musí mít dostatečný počet otvorů pro odvádění páry, jinak bude kryt velmi rychle trpět. Ano, a váha celého výrobku je velmi významná, což komplikuje provoz při použití "pro domácnost".

Optimální volba. Termoplast je považován za inovativní, ale drahý materiál pro „vyhlazování“. Spojil jednoduchost mřížky a sílu kovu. A pokud cena není zmatená, neváhejte si vybrat takový produkt.

Pozornost na nohy

Nohy na žehlicí desce jsou nejdůležitější složkou konstrukce. V "pravých" modelech, jsou poněkud vyčnívající za stolem a mají tipy z gumy. Ocel je považována za nejlepší materiál pro výrobu nohou. Někdy je chromovaný, což jen zvyšuje estetiku konstrukce, a to správně.

Nohy s deskou stolu jsou spojeny obyčejnými šrouby, méně často používají svařování. Ale svařovaný šev hmotnost design, a trochu přijatelné pro hostesky. Dávejte pozor, abyste si vybrali modely s nýtovanými nohami. Vypadají velmi elegantně, ale nýty budou v blízké budoucnosti otřeseny, deska ztratí stabilitu a stane se traumatickou.

Vyberte případ

Kryt slouží nejen jako vynikající prvek dekoru „běžeckého pásu“, nýbrž také praktickýjmenování Je lepší, když je odnímatelná, protože pak bude velmi snadné jej vymazat a nahradit. Nezapomeňte zkontrolovat, jak pevně je zasunut do velikosti, protože posunutím na ploše stolního počítače bude jistě zasahovat do normálního pracovního procesu.

V rozpočtových verzích správních rad je kryt vyroben z obyčejné bavlněné tkaniny, která je snadno vymazatelná, ale rychle se stává nepoužitelnou z horké páry a teplotních vzorců s náhlou kapkou.

Optimální volba. Drahé žehlicí prkna jsou pokryta potahy z inovativních nelepivých tkanin, které dobře propouštějí páru.

Nyní je čas mluvit o příslušenství pro vaše pohodlí.

Užitečné příslušenství

Nejprve uvedeme nezbytná a důležitá zařízení:

 • Stojan na železo. Žehlící prkno pro dům nelze představit bez železného stojanu, který nejen zvyšuje pohodlí, ale také snižuje riziko vznícení konstrukce.
 • Zásuvka na pracovní desce. Věnujte pozornost spolehlivosti jeho montáže a těsnosti, integrity krabičky. Lepení železné zástrčky do ní, nemůžete se starat o napětí kabelu, vaše akce nebude držet nic.
 • Nastavení výšky. Má buď stupňovitou nebo hladkou konstrukci. Plynulé ovládání vám umožňuje přesněji nastavit parametry, ale nižší v nejistotě k jeho stupňovitému analogu.
 • Příslušenství ke žehlicím rukávům. To umožňuje lepší žehlení těžko přístupných oblastí oblečení, což urychlujeprocesu jako celku.

Nyní se budeme zabývat dalšími detaily, vytvořenými více pro zhodnocení zboží než pro potřebu. Někdy reklamní techniky jsou mnohem více ozdobit význam některých doplňků, které významně zvyšují spotřebitelskou hodnotu nákupu. V případě žehlicích prken tato zařízení zahrnují:

 1. Police pro již vyžehlené prádlo. Je upevněn těsně pod stolem. Je to vhodné s tím, že můžete pokračovat v žehlení, aniž byste opustili "stroj". Takové know-how však lze snadno ignorovat;
 2. Konzola pro košile. Je umístěn na boku, a umožňuje mít závěs na oblečení. Je vhodný pro krátké dospělé nebo dětské věci;
 3. Speciální kabelový stožár. Při použití jsou vodiče méně zmatené, ale více adaptace hraje reklamní roli než praktické využití.

Jak vidíte, volba běžné žehlicí prkna je celá věda. Ale vyzbrojeni naší radou, klidně jít do obchodu pro asistenta. A může být vaše volba úspěšná!