Jak se zbavit nepříjemného zápachu v bytě: efektivní způsoby

Pokud máte ve svém bytě nepříjemný zápach, je možné se ho zbavit. Stejně jako každý člověk má i každý pokoj svou jedinečnou vůni. Můžete to cítit, jít domů po dlouhé procházce na čerstvém vzduchu. Charakteristická vůně bydlení je často pro osoby s trvalým pobytem obvyklá a neviditelná, ale hosté to jistě pocítí, až přijdou do domu. A tento zápach nasává svrchní oděv visící na chodbě a nikdo se mu nebude líbit, pokud se v obydlí vznáší miasma.

Ano, tam jsou vůně, které magicky přidat kouzlo a pohodlí absolutně každý pokoj. Především je to vůně lahodného jídla, zejména čerstvého pečiva. Ale ne se obrátit vlastní byt do pekárny, kromě "jedlé" vůně jsou známé pro stimulaci chuti k jídlu. Proto bude mnohem efektivnější najít pravou příčinu vzniku škodlivého aroma a zbavit se ho, než se pokusit zamaskovat ho silnějším pachem, kadidlem nebo osvěžovačem.

Odkud pochází v bytě nepříjemný zápach

Za to, že se jedná o vinu, musí být v prvé řadě odpovědni domácí zvířata.

Pes vždy voní a bude cítit jako pes a je téměř nemožné s ním bojovat, i když si umyjete domácího mazlíčka každý den voňavým šamponem. Nedovolte, aby se hlídací pes valil na koberce a pohovky (ve stejnou dobu, a neopustí vlnu) a psastelivo se pravidelně mění, umývá a vzduch. To nedovolí psímu zápachu namočit místnost a vyděsit zvlášť citlivého hosta.

Kočky samy o sobě nic necítí, ale jejich toaleta se může změnit na zdroj „vůně“, pokud není včas vyčištěna v podnose. Samotný podnos se také musí čas od času měnit - kočičí moč se postupně dostává do plastu a stále cítí vůni i po důkladném mytí podnosu a výměně náplně.

Pokud zvíře označilo koberec, promíchejte sody a tekuté mýdlo na viskózní konzistenci, rozložte na skvrnu a vysajte, dokud nebude všechno suché.

Také ptáci a hlodavci vyžadují zvýšenou pozornost. Neprovádějte čištění klecí, řádně vyčistěte palety. To nejen šetří od chronických pachů, ale má také pozitivní vliv na zdraví domácích zvířat. Nečištěné buňky budou určitě vydávat charakteristickou chuť „zoo“ a jejich obyvatelé budou vypadat nemocně a neudržitelně.

Dále, v mnoha domech, kde jsou malé děti, je charakteristická vůně "školky". Nejčastěji je to pro rodiče příjemné, ale ne vždy vyvolává stejný přátelský postoj ze strany hostů. Tento zápach je obvykle slabý, ne příliš znatelný a sám zmizí, když dítě vyroste. Zabývat se tím pomůže běžnému vysílání.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že pachy z přípravy jídla nejsou vždy chutné. Například, smažené ryby a dokonce i chutný vývar v procesu vaření neprodukují velmi atraktivní chuť, ale směs vůní z různýchpokrmy vám okamžitě připomínají „kouzlo“ stravování, zejména pokud vůně není jen v kuchyni.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu v bytě

 • vzduch několikrát denně; čím častěji se provádí, tím méně pachů bude absorbováno do zdí, nábytku a záclon;
 • Nezapomeňte na kapotu v kuchyni - moderní vybavení nejen spolehlivě eliminuje zápach, ale také se stává příjemným designovým prvkem;
 • při žehlení ložního prádla a záclon, můžete přidat trochu aromatického oleje do vody v železo;
 • Pokud mikrovlnná trouba „začala kňourat“, stačí na 30 sekund zahřát sklenici vody s citronovou šťávou;
 • aby nedošlo k narušení zápachu z trouby, po vaření nechte pomerančovou kůru v chladicí peci;
 • potraviny uchovávejte v uzavřených nádobách, ihned odstraňte a omyjte špinavé nádobí;
 • vůně z chladničky pomohou odstranit dřevo nebo aktivní uhlí, stejně jako obyčejný černý chléb, ale pouze v případě, kdy bylo všechno zkazené z chladničky dříve vyhozeno;
 • vůně v místnosti naplněné kouřem absorbuje vlhké ručníky;
 • ujistěte se, že boty, které zůstaly na chodbě, nepáchnou, otřete zevnitř roztokem octa nebo manganistanu draselného;
 • vůně barvy po opravě odradí cibuli nebo česnek, rozdrcený a položil na talíře, prostě nenechte se unést a vyčistit v čase, jinak štiplavá chuť pronikne do bytu;
 • používejte osvěžovače a kadidlo, nezapomeňte, že by neměly být míseny s těžkýmivůně, jinak bude efekt opačný. Používejte příchutě až po objevení a odstranění zdroje vůně;
 • dobře pomáhá zbavit se pachů tradiční čínské způsobem: visí kolem bytu hadr tašky s čistým suchým černým čajem.

Pokud pečlivě sledujete čerstvost vzduchu v místnosti a pravidelně vyčistíte byt, váš dům bude vždy potěšen jak hostům, tak všem hostům.

Pamatujte, že přítomnost nepříjemného zápachu v bytě je vždy patrná pro cizince, takže častěji, když zadáte práh z ulice - to je nejlepší způsob, jak odhalit podezřelé „pachy“.