Jak čistit příbory z nerezové oceli

Dobré hospodyně lze vypočítat podle toho, jak čisté jsou nerezové lžíce, nože a vidličky. Nerezová ocel je vynikající a bezpečný materiál pro výrobu kuchyňských příborů. Proto se příbory z tohoto materiálu nacházejí v kuchyni téměř každé ženy. Ale umýt je zářit je poměrně obtížné. Máte-li podobný příbor, a chcete, aby zářit, pak si přečtěte naše tipy, které vám řeknou, jak vyčistit lžíce z nerezové oceli.

Bezpečné způsoby

Nabízíme několik metod čištění šetrných k životnímu prostředí.

Sodná sůl

Pro opětovné vyčištění vidlic a lžiček z oceli můžete použít následující recepturu. V každé nádobě, která může být uvedena do ohně, nalijte vodu přidáním sody a soli. Můžete mít následující přibližné proporce - 2 litry vody a 2 lžíce soli a sody. Umístěte pánev (nebo jinou nádobu, kterou jste si vybrali) na oheň a vložte do ní nerezové spotřebiče. Když se voda vaří, můžete okamžitě vypnout oheň, ale poté nechte lžičky a vidličky ležet v takovém řešení.

Příjemný okamžik! Pokud máte hodněNerezové lžíce a vidličky, pak tento recept bude ideální pro vás, protože během tohoto čištění nebudete muset pečlivě třít každé zařízení mezi zuby. Totéž platí i pro gravírované výrobky - ve všech vadách se roztok zbaví všech nečistot.

Kyselina citrónová, soda

Tato metoda vám také umožní bezpečně vyčistit příbory z nerezové oceli. Kyselina citrónová a soda se s tímto úkolem perfektně vypořádají. Tyto přísady by měly být přidávány do horké (vařící) vody a produkt tam dán. Nechte je chvíli působit v této směsi (stačí 15 minut). Díky této metodě nevyžaduje čištění nerezových lžiček a vidlic mnoho času a zdlouhavé ruční manipulace.

Rada. Pro zvýšení výsledku můžete použít ocet, ale buďte opatrní, protože spolu s kyselinou citrónovou tvoří odpařování. Nevdechujte to!

Metoda kávy

Prakticky každý z nás miluje kávu a konzumuje ji denně. Z toho důvodu může být kávovník vynikající bojovník proti abrazivnímu náletu na spotřebiče z nerezové oceli.

  • Stačí použít malé množství vody na vidlicích s lžící a houbou, aby se otřela, dokud plaky nezmizí.
  • Po dosažení požadovaného výsledku opláchněte silnou tekoucí vodou.

Metody babiček

Jakékoli zastaralé metody stále zůstávají relevantní vzhledem k jejich přirozenosti a nedostatečnému poškození zdraví. Takže pro čištění ocelových příborů zbrusný štítek, můžete použít "babička" tipy. K tomu můžete použít šťávu z cibule nebo brambor (vždy z loupané zeleniny). Přidejte šťávu z těchto produktů do vody, vařte a vložte příbory do této směsi.

Vysoký obsah škrobu v bramborové šťávě má ​​negativní vliv na plak. A cibule šťáva dává lesk na nádobí z oceli, protože odstraňuje tmavé skvrny.

Odstraňte tmavou patinu

Následující recept má osvobodit příbory z nerezové oceli. Hlavní asistenti budou citrónová šťáva a vlněná tkanina.

  • Aplikujte šťávu na výrobky a rozetřete ji do lžíce s vidličkami, dokud nečistoty nezmizí.
  • Poté opláchněte čisté nádobí pod tekoucí vodou.

Vlastnosti nerezové oceli nebo to, co byste neměli dělat

Lidé již dlouho čistili mnoho věcí zubním práškem - zuby, šperky, příbory atd. Ale pro ocelové vidličky a lžíce se tato metoda může stát hlavním nepřítelem, protože prášek poškrábá povrch výrobků. Tento nástroj je proto lepší nepoužívat.

Totéž platí pro písek. Některé nezkušené ženy v domácnosti se s ním snaží vyčistit nerezové příbory. Písek se vyrovná s odstraněním uhlíku, ale ne s abrazivním povlakem, zejména na nerezovém povrchu.

Inovační technologie

Moderní nástroje pro čištění nerezových výrobků lze považovat za nejlepší a nejúčinnější. Ale každý z nás ví, že to je -"Chemie pevných látek". Po prvním čištění uvidíte nepřekonatelný výsledek, ale při pravidelném používání chemikálií mohou vaše vidličky a lžíce ztratit svůj elegantní vzhled.

Nesnažíme se vás přesvědčit, abyste nepoužívali průmyslové čisticí prostředky, ale doporučujeme je používat pouze správně. Princip čištění zařízení z nerezové oceli z plaku a nečistot moderními prostředky je téměř vždy stejný typ. Nejdříve je třeba nasadit práškové nebo tekuté vidličky, otřít houbou a opláchnout vodou.

Po zpracování se ujistěte, že používáte tekutý prací prostředek, který zcela vymyje zbytky čisticích složek.

Při nákupu domácích chemikálií nezapomeňte přečíst doporučení pro použití, pomůže to vyhnout se chybám.