Jak čistit dřez bez chemikálií?

Kuchyňský dřez je téměř nejšpinavější místo v kuchyni. Jak odstranit nečistoty a bakterie z dřezu? Používejte ještě silnější domácí chemikálie? Nechá na povrchu stopy? To je důvod, proč některé ženy v domácnosti raději používají přírodní čisticí prostředky místo chemikálií.

Umyvadlo z umělého kamene

\ t

Praní z kompozitu nejen shromažďuje nečistoty, ale periodicky se objevuje vápenec a skvrny.

Vyrovnat se s těmito problémy pomůže různým látkám, z nichž alespoň některé jsou pravděpodobně v kuchyni.

  1. Hořčice - odmastí povrch. Pro dosažení tohoto výsledku se hořčičný prášek smísí s teplou vodou do kapalné suspenze a několik minut se nanese na celý povrch dřezu. Poté opláchněte teplou vodou.
  2. Jedlá soda je prostředkem boje proti mastnotě a skvrnám současně. Použití jedlé sody je podobné použití hořčice.
  3. Citronová šťáva z jedné kyseliny citronové nebo citrónové - jeden balíček po 10 gramech bude užitečným nástrojem pro mytí bílého mramoru napodobujícího kámen. Šťáva nebo kyselina je rozpuštěna v malém množství vody a důkladně otřete dříve vyčištěný obal roztokem. Citron můžete nakrájet na polovinu a otřítpoloviny lastury. Tento nástroj pomůže udržet barvu kamene, stejně jako odstranit skvrny od čaje, kávy, produktů.
  4. Pro čištění před kontaminací gelovou pastou. To je také produkt chemického průmyslu, ale stále obsahuje mnohem méně žíravých sloučenin než domácí chemikálie. Gel zubní pasta může být použita pro keramické mytí jakékoli barvy. Stejně jako jakýkoli prací prostředek se aplikuje na houbu nebo měkký hadřík, navlhčený ve vodě, trochu vymyje - a můžete vyčistit umyvadlo.

Umyvadlo z nerezové oceli

Rozvod, černé skvrny a matný film - to jsou hlavní problémy, které vznikají pro ty, kteří používají dřezy z nerezové oceli.

Dlouhodobý majetek pro odstraňování různých skvrn a šmouh:

  1. Soda - suchá soda se nalije na mokrou houbu s abrazivní stranou a zcela otřete dřez. Pokud jsou zde žebrované povrchy, můžete pro ně použít kartáček na zuby. Umyjte vše teplou vodou a otřete suchým hadříkem pro domácnost.
  2. Ocet - účinný lék na tmavé skvrny na nerezové oceli. V stolním octě navlhčete houbu a otřete tmavé části dřezu, nechte 15-20 minut. Opláchněte ocet by měla být horká voda se zředěnou mýdlovou vodou.
  3. Škrob - škrobový škrob odstraňuje nejsilnější nečistoty z nerezové oceli. Lehce navlhčený škrob se aplikuje na houbu a otírají problémové oblasti umyvadla. Další možností je vytvořit kapalný roztok škrobu, uzavřít výlevku, nalít doomyjte po dobu 30 minut, poté opláchněte velkým množstvím vody.

Jak odstranit matný film z nerezové oceli

Takový film se objeví na již vyčištěném povrchu a prakticky stejné látky, které se používají k čištění, zde pomáhají:

  • ocet - aplikujte půl hodiny, poté opláchněte;
  • citronová šťáva, kyselina citrónová;
  • amoniak - v množství 5 kapek na 1 litr teplé vody připravte roztok, otřete je umyvadlem a poté opláchněte amoniakem velkým množstvím vody, aby nedošlo k zápachu.

Některé tipy preventivní péče

Bezprostředně před čištěním dřezu je nutné odstranit všechny zbytky jídla a všechny špinavé nádobí.

Mytí nádobí v teplé vodě je nejen příjemnější pro ruce, ale také užitečné pro dřez. Teplá voda lépe omývá lepkavé zbytky potravin a domácích chemikálií, odstraňuje nepříjemný zápach.

Tip!

Doporučuje se také jednou týdně jednu minutu zahrnout horkou vodu do prázdného čistého dřezu, aby se rozpustily adhezivní látky nahromaděné v odpadních vodách.

Umyvadlo je nutné zcela umýt: spodní, boční, ventily kohoutků. Použijte k tomu měkký hadřík nebo houbu.