Jak vyčistit vypálenou nádobu z nerezové oceli: jednoduché účinné metody

nádobí z nerezové oceli je populární pro své vlastnosti: dlouhá životnost, trvanlivé, lze použít na různé typy desek, estetické a hygienické, vhodné k mytí. Každý, kdo má takový pokrm, ho chce vidět ve správném pořadí, ale někdy, kvůli některým okolnostem, se povrch pánve stane nepoužitelným - objeví se spálená patina. Aby se s tímto problémem vyrovnala, měla by každá hosteska mít v arzenálu znalostí o tom, jak vyčistit hrnec z nerezové oceli.

Varianty čištění vnitřního povrchu pánve

Vypálený vnitřek hrnce lze vyčistit prostředky, které jsou vždy doma. V závislosti na znečištění v některých případech budou šetřící metody fungovat, v jiných -agresivnější.

Důležité!

Při jakékoli metodě čištění je nezbytné odstranit zbytky jiných kontaminantů. Po nanesení prostředků k seškrabání může spálená vrstva pouze dřevěnou nebo plastovou stěrku.

Viz také

Čištění vypálené pánve: nejúčinnější metody čištění

Při vaření jídla se často stává, že hoří. Výsledkem je nejen chuť, která kazí ...

Jedlá soda

Spálený tuk je možné zcela umýt na pánvi z nerezové oceli pomocí obyčejné sody - na špinavé plochy by měla být nanesena vrstva výrobku. Chcete-li zlepšit "lepení" v sodu, můžete přidat trochu vody nebo silně zvlhčit spálený povrch. Ponechte sodu po dobu 2 hodin, poté ji otřete suchou nebo lehce navlhčenou houbou.

Topení + sůl

Nalijte vodu do spálené pánve, aby se pokryly špinavé plochy a vařte. Pro zvýšení efektu, můžete držet pomalý oheň o něco déle. Poté ihned přidejte sůl (měla by dostat nasycený roztok soli) a nechte vychladnout. Poté roztok vypusťte a otřete ho na tvrdý povrch houby.

Prášek z aktivního uhlí

Tato metoda dobře pomáhá čistit plak z spáleného mléka. Aktivní prášek s dřevěným uhlím (rozdrtíme několik tablet) v misce naplněné studenou vodou a přidržujte po dobu nejméně jedné čtvrtiny. Pak umýt jakoobvykle.

Syrovátka

Účinek použití syrovátky je založen na působení kyseliny mléčné. Mohlo by dojít k poškození všech spálených potravin. Sérum by mělo být naléváno tak, aby zcela zakrývalo plaketu, poté po každodenním udržování nádobí umyté obvyklým způsobem.

Kyselina octová + soda

Nalijte ocet (9%) na houbu a vyčistěte plochy znečištěním, pokud celý povrch spálený uvnitř, naplňte pánev vodou a 9% octa ve stejných částech, přiveďte k varu a vyjměte z kamen. Pak zalijeme 1-2 lžíce. Já soda a nechat na třetinu hodiny (můžete si dát na slabě slabý oheň). Po tom seškrábněte plaketu a omyjte povrch. Přidání 1/3 kusu drceného mýdla do roztoku kyseliny octové zvýší jeho účinek.

Poznámka!

Veškeré práce s kyselinou octovou musí být prováděny s rukavicemi.

Citronová šťáva, kyselina citrónová

V nepřítomnosti octa je zcela nahrazen šťávou z čerstvého citronu nebo kyseliny citrónové v krystalech. Připravený roztok 1 lžíce. Já šťávu (kyselinu) a 250 ml vody na zpracování ploch na nádobí z nerezové oceli. Dopad bude účinnější, pokud vaří vodu s kyselinou citrónovou (džus) v pánvi.

Tlustá káva

Silná po pití kávy je skvělou volbou pro čištění vypálené nádoby z nerezové oceli. Působí jako křoviny, jemně leští povrch misky malými kousky mleté ​​kávy. Tloušťka by měla být aplikována na houbu aotřete znečištění.

Pláštěnka z duhových skvrn

Často je pánev pokryta květem, podobným místům duhy. Roztok kapalného amoniaku - 10 kapek + 1 l vody pomůže vyčistit vnitřní povrch od těchto skvrn. Oddělené oblasti je možné otírat roztokem, nebo jej můžete naplnit celým povrchem po dobu 10-15 minut.

Viz také

Jak vyčistit smaltovanou pánev

Pokud je smaltovaná pánev spálena, nespěchejte ji, abyste ji vyhodili. Vzpomeňte si na babičku Fyodor z pohádky Chukovského, ...

Hořčičný prášek

Hořčičný prášek dobře čistí spálené plochy na pánvi a jiných pokrmech. Suspenze prášku se štětcem nebo houbou, aby se otřela špinavá oblast, opláchněte.

Jádra jablek

Účinnost aplikovaného činidla závisí na tom, jak jsou kyselá jablka kyselá, protože působení je založeno na kyselině jablečné obsažené v kůře. Je lepší brát zelené kyselé ovoce. Oloupejte je, abyste otřeli stěny nádobí tenkou vrstvou nečistot, nebo pokud je ložisko silné, nalijte čisticí vodu, vařte a nechte vychladnout. Postup se několikrát opakuje. Pro zvýšení efektu můžete přidat další kyselou zeleninu.

Metody čištění vnějšího povrchu

Po dlouhodobém používání jsou všechny pokrmy určené k vaření pokryty květem, a pokud není vnější povrch vždy důkladně vyčištěn, pak pomocí jednoduchého mycího prostředku. Pro venkovní čištěnípovrchu nádobí z nerezové oceli, existuje několik způsobů.

Mýdlo + silikátové lepidlo

Tento způsob znečišťování vnitřních a vnějších nerezových nádobí je již dlouho používán a testován. Bude potřeba velká nádoba - špinavé nádobí se tam ponoří.

Postup:

 • ponořte pánev do nádoby s vodou, vařte;
 • na 4 litry kapaliny, přidejte 1/2 kusu pracího mýdla (strouhanky), silikátového lepidla (1 šálek) a, pokud je to žádoucí, sodovky (1/3 balení);
 • jemně zahřívejte 1/2 hodiny;
 • otřete skvrny štětcem nebo houbou, opláchněte obvyklým způsobem.

Speciální čističe

V případě staré kontaminace na pánvi z nerezové oceli se musí použít speciální nástroje.

Za podmínek, kdy domácí opravné prostředky nepomáhají, mají tyto čisticí prostředky pro domácnost dobrý účinek: Schumannit (Bugs), Čistič pecí (Amway), Chister, Sparkling Kazan, Giant (Bugs), Mr. Muscle, Cif.

Jak se přihlásit:

 • aplikovat produkt na znečištění (venku, uvnitř) a obalit pánev v sáčku (obal na potraviny) tak, aby se vůně nerozšířila;
 • namočte v balení po dobu nejméně 40 minut;
 • v případě potřeby použijte dřevěnou stěrku;
 • odstranit zbytky z 9% octa;
 • dobře opláchněte a opláchněte.

Bělidlo chlorem

Můžete použít bělost nebo jiné bělidlo s chlorem, příprava roztoku - 1 polévková lžíce. Jáznamená + 3 litry vody.

Pokud se vyčistí pouze povrch uvnitř pánve, nalije se do ní roztok, ale pokud se vnější povrch vyčistí, pak je nádoba s roztokem zcela ponořena do nádoby.

V obou případech se kapalina uvede do varu a vaří se nejméně 1/2 hodiny nad nízkým teplem. Po očištění se opět vaří, ale v čisté vodě se z varu odstraní zbývající chlor.

Čistič skla

Je nepravděpodobné, že by vyčištěná pánev mohla být vyčištěna stěračem, ale skvrny, skvrny a černé usazeniny na vnějším povrchu nerezové oceli jsou snadno odstranitelné a nádobí získá svůj původní lesk. Produkt je nutné aplikovat na znečištění a otřít měkkým hadříkem. Můžete několikrát opakovat.

Tipy a triky pro péči o nerezové nádobí

Aby se nerezové nádobí vždy vypadalo „výborně“, měli byste dodržovat jednoduchá a přístupná pravidla:

 • po zakoupení umyjte mýdlem nebo mycím prostředkem, převařte s čistou vodou, osušte;
 • nepoužívejte abraziva s velkými částicemi;
 • v něm dlouhodobě neuchovávají kyselé a slané potraviny;
 • sůl se doporučuje přidat po vroucí vodě a dobře promíchat;
 • povrch pro zachování lesku by měl být setřen do sucha;
 • pro mytí použijte teplou vodu a ne houževnatou houbu;
 • horké pokrmy nikdy nevychlazujte pod studenou vodou - měly by se postupně ochladit;
 • při vaření používejte dřevěné nebo plastové špachtle, lžíce;
 • nepokoušejte se přehřát nádobí bez přítomnosti produktu.
Přečtěte si také

Jak umýt vypálenou pánev z marmelády: rychlé způsoby čištění nádob s různými povlaky

Cukrová želé nebo džem jsou nejobtížnějším druhem znečištění. Vyčistit nádobí z tvrdohlavého sladkého filmu ...

Dodržování jednoduchých pravidel ušetří nerezové nádobí od vzhledu starých skvrn, zachová si brilanci a přitažlivost - pak nebudete muset používat různé agresivní léky. Navrhované finanční prostředky pomohou vyrovnat se s spálenými skvrnami, které se objevily v neočekávaných situacích.

Odkazy

Galina, Jekatěrinburg

Nedávno se v mém každodenním životě objevil nástroj „Schumanite - odstraňovač tuků“. Koupil jsem ho pro čištění trouby, ale rozhodl jsem se to vyzkoušet na nádobí - vyčistil jsem starou litinovou pánev a nerezovou konvici. Šplouchání vždy spadne na konvici a rychle kontaminuje povrch. V obou případech byl výsledek překvapen. A plus bude rychlé opatření nápravy. Jsem spokojený, ne, dokonce velmi spokojený.

Sofia, Moskva

Pro udržení lesklého povrchu z nerezové oceli mi pomáhá běžná zubní pasta. Snažím se jednou týdně, nejčastěji v sobotu, po obvyklém mytí pánve, konvice, pánve nebo naběračky, aby se otíral jejich povrch.pasta (houba lehce navlhčená vodou). Po 15-20 minutách opláchněte, opět houbou, opláchněte. Účinek je prostě skvělý - nádobí svítí jako nové! Doporučuji tento jednoduchý a levný způsob.