Jak čistit semišové tenisky?

Bezchybný vzhled semišových tenisek není jednoduchý úkol, ale realizovatelný. V botách na suché čištění si vezměte trochu dražší, takže vám říkáme, jak čistit semišové tenisky doma. Okamžitě upozorněte, že žádný způsob čištění neznamená silné zvlhčení materiálu, přírodní semiš nemá rád vodu. S náhradou jednodušší, jsme již napsali, jak umýt umělé semiš doma. Dnes se zaměříme na čištění vysoce kvalitní obuvi z přírodního semiše.

Denní péče

Pravidelná péče o přírodní semišové tenisky je povinná. V opačném případě se boty rychle deformují, objeví se na nich skvrny a holohlavé skvrny. Aby se tomu zabránilo, pečujte o věc správně.

Při nákupu semišových tenisek, produktů péče o péči - speciální kartáč, vodoodpudivý sprej, mycí šampon nebo pěna.

Skladujte obuv správně. Nejlepší možností je lepenková krabice a speciální ubrousky, ve kterých se každá bota zabalí zvlášť. Sáček se silikagelem by měl být vždy v krabici.

Vyčistěte si boty denně po návratu domů. Odstraňte nečistoty a prach kartáčem. Pamatujte, že mokrý materiál nelze vyčistit, musíte počkatúplné sušení.

Obecné čištění

Důkladné čištění přírodního semiše je nutné, když se objevují skvrny, stejně jako po náhodném namočení v dešti. Je lepší nosit semišové tenisky vůbec v deštivém počasí - vlhkost nevyhnutelně zničí materiál. Pokud k tomu dojde, pokračujte v čištění.

Důležité!Před čištěním se ujistěte, že je pára suchá. Nepokládejte boty na baterii, nepoužívejte ohřívače. Suede by měla sušit sama.

Pár můžete čistit bez použití speciálních nástrojů as nimi. Vyberte si ten správný a pusťte se do práce.

Jednoduchá domácí metoda

Bude vyžadovat: pánev nebo varnou konvici, suché boty, ruce a speciální kartáč. Jednoduše otočte botu nad párou a pomocí štětce otřete kruhovým pohybem. Pára dokonale osvěžuje materiál a odstraňuje nečistoty. Hlavní věcí po použití parní metody je nechat si tenisky vyschnout. V přírodních podmínkách, jak si pamatujete.

Metody odstraňování skvrn

 1. Ošetřete bílé semišové tenisky s roztokem odstředěného mléka se sódou. Za účelem osvěžení barvy můžete do roztoku mléčné sody přidat několik kapek peroxidu vodíku.
 2. Vyčistěte své hnědé tenisky s kávou.
 3. Směs vody a amoniaku (1 stůl. Lžíce /sklenice vody) dokonale odstraňuje veškeré skvrny.
 4. Sírová strana zápalkové krabice se používá k čištění tmavě zbarveného semiše.
 5. Pokud se objeví mastné skvrnysemišové boty daly pár talku nebo dětského prášku na 3 hodiny.
 6. Vynikající čistí semiš doma gumu. Skvrny se odstraňují opatrně, aniž by se narušila struktura materiálu.
 7. Čištění semiše kamenem je považováno za trochu exotické. Tyto kameny jsou zakoupeny v obchodech s obuví, ale jsou zřídka dostupné.
 8. Mýdlový roztok pomůže zbavit se několika bílých skvrn a stop soli. Roztok mýdla by neměl obsahovat žádné částice nerozpuštěného prášku, proto je lepší použít tekuté mýdlo nebo miskový gel. Posílení účinku mycího komplexu pomáhá čpavku v množství několika kapek přidaných do roztoku.

Řádné zpracování

Popsali jsme prostředky, kterými lze semiš oživit. Nyní o pravidlech, která je třeba dodržovat při delikátním čištění.

Důležité!K čištění přírodního semiše nikdy nepoužívejte benzín a rozpouštědla. Materiál může zabarvit a zmenšit se.

 1. Při práci s řešeními dbejte na to, aby nedošlo ke zvlhčení páry. Je povoleno pouze lehké zvlhčení povrchu a rychlé odstranění mycích látek z povrchu.
 2. Nepoužívejte agresivně rub semiš. Pohyby rukou by měly být lehké, čisté.
 3. Složky pracího prostředku můžete z povrchu odstranit čistými flanelovými hadry nebo kosmetickými ubrousky.
 4. Upřednostňujte suché čištění semiše. Gumový kartáč dokonale odstraňuje nečistoty a prach, pokračujte v mokrém čištění, abyste odstranili vážné skvrnytopný olej, tuk, jiné náhodné znečišťující látky.
 5. Nemůžete si umýt své oblíbené tenisky pod tekoucí vodou. Nezapomeňte na to.

Profesionální čisticí prostředky a chemikálie pro domácnost

Pokud si nejste jisti svými dovednostmi a znečištění je obtížné, vezměte si pár čistíren. Nezávislé úsilí pravděpodobně povede k katastrofálnímu výsledku, proto důvěřujte odborníkům. Částka z rozpočtu ušetří vaše oblíbené tenisky před rizikem likvidace.

Pokud si zakoupíte speciální výrobek pro péči o semiš, použijte jej podle návodu. Využívejte pěny k odstranění nečistot, je jemnější než šampon.

Zpracování vodoodpudivým sprejem není zbytečným postupem, a to ani za slunečného počasí. Zachrání si tenisky s náhodným krokem do louže a z rozlité kávy na botě.

Je nutné pravidelně se starat o drahý semišový pár. To vám ušetří potřebu častého používání pracích prostředků.