Jak čistit koupelnu?

Čištění koupelny nevyžaduje žádnou pozornost než v jakékoli jiné místnosti. Pokud se staráte o zdraví všech členů rodiny, je důležité tuto část bytu uklízet jednou týdně. Jinak může nedostatek řádného pořádku a přítomnost mikrobů, bakterií negativně ovlivnit celkový zdravotní stav. Jak správně a rychle provést všeobecné čištění v koupelně? Zvažte tento článek. Můžete si také přečíst o mytí oken a typů kartáčů pro mytí oken, o tom se můžete dozvědět v tomto článku http://sovets24.ru/1215-cshetka-dlya-mytya-okon.html

Příprava území

Před zahájením hlavní části čištění je třeba odstranit další věci. K tomu jsou všechny ručníky, šálky, lahve kosmetiky, šampony, mýdla, gely, kartáčky na zuby, pasty shromažďovány v kartonové krabici a ukládány do volného prostoru. Pak musíte udělat koberce.

Počínaje dezinfekcí

Hlavním úkolem čištění místnosti s vysokou vlhkostí je dezinfekce. K tomu používejte moderní dezinfekční roztoky, které se aktivně vyrovnávají s různými mikroorganismy. Otřete takovým nástrojem nejen krabici na mýdlo, umyvadlo, police, ale i stěny a dokonce i podlahu. Obdobné zpracování je nutné provádět jednou týdně. Zejména je třeba sledovat dezinfekci rodin, ve kterých vyrůstají malé děti.

Čištění kapoty

Pokud nebudete věnovat pozornost kapotě, vlhkost se bude hromadit v koupelně a vyvolá vznik plísní. Aby se tomu zabrániloje důležité včas vyčistit ventilační systém. Nejprve budeme testovat jeho použitelnost. Chcete-li to provést, přiveďte do něj zapálený zápas nebo zapalovač. Pokud plamen změnil svůj úhel sklonu, pak kapota funguje správně. Nepřítomnost jakéhokoli pohybu znamená poruchu výfukového systému. V tomto případě musíte kontaktovat zaměstnance oddělení bydlení. K čištění krytu je třeba nejprve odšroubovat horní ochrannou mřížku. Měl by být namočený v mýdlové vodě a důkladně otřen žínkou. Poté otřete vnitřek samotného systému větrání.

Péče o zeď

K čištění stěn použijte roztok mýdla nebo prášku. Kromě toho je ocet zředěný v teplé vodě považován za účinný. V tomto případě dodržujte následující proporce: pro 1 l vody potřebujete 1 šálek octa.

Péče o koupel

Než začnete mýt vanu, musíte zjistit, z jakého materiálu je vyroben. Používejte pouze akrylové výrobky. V opačném případě práškové produkty poškodí horní vrstvu lázně. Pro litinu nebo ocel je vhodný jakýkoliv čisticí prášek.

Odstraňte nečistoty u spár mezi koupelnou a stěnou

Nejčastěji se nečistoty hromadí v kloubech dlažby nebo mezi stěnou a koupelnou. Mikrobiologové říkají, že pokud včas neodstraní černou nahromaděnou plísni, pak existuje možnost, že se u člověka objeví závažné choroby. Proto byste měli pečlivě vyčistit všechna možná místa hromadění škodlivých látekbakterií. K tomu použijte velký štětinový kartáč a antifungální činidlo. Dobře osvědčené moderní nástroje jako Cillit Bang, Neomid, Sarma.

Vyčistíme dřez

Aby nedošlo k zničení krytu dřezu, pozorně si přečtěte pokyny pro čisticí prostředek. Pokud se vše vejde, můžete bezpečně začít používat. K tomu aplikujte produkt po dobu pěti minut a rovnoměrně ho rozložte po povrchu. Kromě mytí vnitřku dřezu dávejte pozor na vnější okraj a nohu. Pokud je skříňka dole, opatrně otřete dvířka, všechny police a zásuvky.