Jak čistit semišové boty od nečistot a skvrn

Měkké a pohodlné semišové boty dobývají stále více ženských srdcí, takže diváci, kteří se chtějí naučit čistit semišové boty, neustále roste. Jste připraveni se seznámit s účinnými způsoby čištění vašich oblíbených bot?

Předúprava

V obchodě s obuví budete nabídnuti společně s novou dvojicí modelových obuvi, aby jste si zakoupili nezbytné prostředky pro péči o kamzíky. Věřte mi, že to není jen další marketingový krok, protože běžné boty krémy a kartáče nebude fungovat pro takový rozmarný materiál. Ujistěte se, že si koupíte speciální kartáč, ochranný sprej, obnovení barvy, pěny na čištění.

Doma zvažujte lepší nákup: malé množství skladovacího prachu se na něm pravděpodobně shromáždilo nebo v procesu spousty kování na botách, zejména pokud jsou někde lehké a špinavé. Chodte po povrchu pryžovým štětcem, aplikujte vodoodpudivý sprej. Dej to pár minut, abych uschl, znovu, o něco později, požádej o loajalitu a třetí vrstvu.

I když se semišové bílé boty jeví jako dokonale čisté, bude nutné provést předběžné namočení. Vytvoříte tak ochranu pro semiš doma: neviditelný film nedává pouliční nečistotu a vlhkost proniknout materiálem.

Mokrá obuv: náležitá péče

\ t

Semišové boty jsou v ponožkách velmi rozmarné, snaží se je nosit v suchém počasí. Pokud jste se však museli dostat z práce přes kaluže domů, je lepší okamžitě sundat boty.

Pamatujte si, že mokré semiš je nebezpečné čistit, protože si jen potřete zbytky nečistot, otřete je ještě hlouběji do materiálu a v důsledku skvrn se můžete vyhnout.

Nefoukejte si boty, nedávejte je do blízkosti topení nebo baterie. Udělej to správně! Ideální volba je sušit mokré boty na botě, ale sotva máte takové zařízení, takže můžete použít toaletní papír, zmačkané noviny, papírové ubrousky doma. Po pár hodinách je zatlačte o něco více do bot, změňte je, pokud uvnitř boty zůstanou mokré. A teprve po všech těchto manipulacích, odvážně začínají čistit povrch před nečistotami.

Pro suśení lehkého semiśu nepoużívejte noviny, aby se nezbarvily tiskovou barvou.

S tvrdým kartáčkem s kovovými štětinami se pokuste odstranit nečistoty, netlačte na kartáč. Materiál dále zpracovávejte pěnou, hromadu očistěte gumovým kartáčkem nebo gumou.

Bojové skvrny

Někdy po čištění, lesklé skvrny, ošklivé bílé skvrny zůstávají na semiš. Používejte lidové metody.

  1. Z mastných skvrn mohou být semišové povrchy uloženy pomocí gumy nebo gumového kartáče. Otřete je mastnými místy, posypte bramborovým škrobem nebo mastným práškem, odstraňte všechny tvrdékartáč
  2. Bílé, béžové boty lze čistit doma peroxidem vodíku. Část peroxidu rozpusťte ve třech částech vody, navlhčete měkký hadřík v roztoku, např. Fleece, ošetřete problémové oblasti. Počkejte na zaschnutí materiálu, zvedněte hromadu gumy. Nebo přidejte trochu sody do mléka, potřete kontaminovaný povrch směsí.
  3. Skvělý způsob, jak odstranit tvrdohlavé nečistoty a oděrky, je použití páry. Držte výrobek nad varnou konvicí minutu, když je povrch dostatečně navlhčený, otřete ho gumou, gumovým kartáčkem.
  4. Bílé skvrny lze odstranit slabým roztokem kyseliny octové. Rozpusťte lžíci octa se dvěma lžícemi teplé vody, namočte ubrousek do směsi a otřete znečištěné oblasti. Nezapomeňte setřít čistým, vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytkový ocet.
  5. Bílé skvrny nebo staré skvrny nezmizí? Nejprve otřete oblast mýdlem a tekutým roztokem. Pro přípravu budete potřebovat několik kapek tekutého mýdla nebo gelu na nádobí, lžíci amoniaku a sklenici teplé vody. Nechte povrch trochu vyschnout, pak navlhčete kamzík octem, na konci odstraňte zbytky roztoku hadříkem navlhčeným v čisté vodě. Dělejte vše velmi opatrně, aby boty nezvlhčily uvnitř. Po této úpravě se boty suší.

Trochu o důležitém

Po každé ponožce řádně vyčistěte semišové boty: nejprve odstraňte prach, nečistoty tvrdým kartáčem, použijte impregnaci,Nakonec projděte štětcem s gumovými štětinami.

Máte-li několik párů semišových bot a mají jinou barvu, stačí si pro každou barvu zakoupit samostatný kartáč.

Obnovit vybledlé semiš může být správně vybrán sprej barvy, krém.

Aplikujte impregnaci předem, nejméně dvě hodiny před odchodem ven. Ideální volba - ke zpracování obuvi večer.